подготовка на гърдите за кърмене-помощ?

  • 337
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте кърмещи мами Simple Smile
Предстой ми раждане след месец и половина. Искам да кърмя бебето, но още от сега зърната ми са много болезнени, напукани и чувствителни.
Акушерка ме посъветва: триене с по-груб плат, но от това което чета в книгите и форумите това е остарял и неефективен, дори противопоказен метод.
Дали мога да се мажа с Лансинох или Гермастан предварително (така ми каза позната раждала наскоро, но ми се ще да чуя и други мнения) и  от кога трябва да започна? Някоя от вас ползвала ли е някои от тези препарати? Или трябва ли да правя нещо друго? Моля споделете опит.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
След като са ти напукани и чувствителни зърната,наистина добре си се ориентирала да започнеш да ги мажеш отсега - важно е да са в добра форма и добре хидратирани,за да не са склонни към лесно образуване на рагади после.Добре е да избягваш попадане на сапун върху тях дори по време на къпане и няколко пъти на ден да мажеш с кремче.
За трениране наистина не е добре да ги тероризираш с търкане - няма да хванат мазоли,а раните стават не от незагрубяла кожа,а заради неправилно поставяне на бебето,което може да предотвратиш,като отсега се подготвиш за тези неща.
Иначе ако можеш да ходиш без сутиен или пък да изрежеш дупки за зърната в някой стар,така че да се търкат по естествен начин в дрехите,това ще е съвсем достатъчно за момента.Излагането им на въздух също е добра профилактика Grinning

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Здравейте кърмещи мами Simple Smile
...
 Или трябва ли да правя нещо друго? Моля споделете опит.


Ето, готов споделен Grinning


Подготовка на гърдите за кърмене

Подготовка за кърмене - психическа и физическа

Библиотека на форум Кърмене с много, много полезна информация

# 3
  • Мнения: 2 051
Моля споделете опит.
Няма да повтарям вече казаното.
Само ще добавя, че Гармастанът помага, но задължително трябва да го отмиваш след като почнеш да кърмиш, което не е добре за гърдите - 100 пъти миеш, сушиш, просто част от ефекта му се блокира така.
Лансинох е много по-добър вариант- чист ланолин, естествена мазнина, няма нужда от миене.
Леко раждане и нататък също!

Общи условия

Активация на акаунт