Упражнения "Мама и аз"

  • 529
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
Сигурно на доста майки им е лукс да плащат на бавачка, за да идат на фитнес.
Тук предлагам да споделяме упражнения, които могат да се правят с детето.
На нас с Анчето са ни любими йогийските пози с имена на животни, а също и едни "целувачески" коремни преси.
Те са пределно прости - детето сяда на коремчето на мама, която при всяко повдигане го целува по носа.
Другото упражнение е "самолетче" - майката ляга със сгънати към гърдите крака, слага детето върху тях, хваща го за ръчичките и му помага да лети "като самолетче", прибирайки коленете по-близо към гърдите и изнасяйки ги назад.
Вие имате ли такива "съвместни" упражнения?

# 1
  • Мнения: 1 616
Simple Smile Много изобретателно! Simple Smile Ние с малкия маймун правим второто упражнение ("самолетче") и голямо кикотене пада! Ама все по-трудно  и по-трудно ми става - тежииииии....

# 2
  • Мнения: 1 006
Супер, ще ги пробвам и аз. Засега правя само нещо като упражнение за ръце - хващам я под мишниците и я вдигам, сякаш вдигам щанга newsm78как звучи newsm78 , но като натежи още малко не знам дали ще мога. Май има ефект! Wink

# 3
  • Мнения: 287
Преди време, по БТВ сутрин, имаше гимнастика и веднъж вместо гирички използваха бебчета и беше много забавно:)
Моят юнак доста понатежа и сега ми помага при разтягането - натиска ме по гърба или краката в зависимост от позата:)
Когато беше по-лек, го качвах на конче и правех най-различни напади и клекове - както знаете, тези упражнения са страхотни за краката и дупето. Ако пък са още малки децата за конче, ги дръжте в ръце и така ще натоварите и горната част на тялото:)
Ще ви дам идеи за още упражнения, само да ми остане повече свободно време за писане:)

# 4
  • Мнения: 121
И мие имаме много упрайнения заедно и е голям купон също и масай след гимнастиката Joy Joy Joy :
Та едно от упражненията сега не знам дали ще ме разберете, но ще се опитам да ви обясня.
Лягам на земята по гръб сгъвам коленете и обикновено нормалното упражнение е да се повдига таза нагоре надолу. Обаче аз слагам Никол отгоре върху долната част на корема по към краката и се започва нагоре надолу. За Никол е голяма забава  Grinning
Другото е сядам на дивана и тя сяда на единия ми крак или на двата и я повдигам нагоре на долу като люлка. Пак голяма забава за Никол и по малко за мама защото аз се изморявам,а тя иска още и така.
Караме колело тя от едната страна по гръб аз от другата ама това много ме изморява.
И нещо като коремни преси аз лягам и тя ми подава ръце и се дърпаме.
Масажа е най-интересната част Joy Joy Joy
Лягам на земята по корем близодо дивана и тя стъпва отгоре ми и се разхожда държейки се за дивана да не падне и там пада голям купон.
От тази гимнастика не съм станала стройна като фиданка  love001

# 5
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Самуил много се грижи за моята добра форма. Обича да ме гони, да се бори с мен и да ме язди като кон. Аз пък скачам на неговата топка с уши (той ме гони през това време) -  тези топки са страхотни за гимнастика!
Дребният също "тренира" на крос-тренажора. Точно така, като него, си представям бръмбар, кацнал на трънка.  Mr. Green
След това винаги мерим мускулите му с метърче.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт