Карате ли се понякога на бебовците?

  • 1 856
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 292
Каране е доста силно дума , но ми се случва понякога по рязко да му кажа "НЕ" или "Защо плачеш сега" и разни такива . Той често разбира по острия тон и прави една муцуна навежда главата надолу и почва да се напъва да плаче и доста често успява. Става ми мъчно в даден момент ,но просто има нещо които трябва да знае че не са позволени и не може да прави всичко което му дойде в бебешката тиква.

# 1
  • Мнения: 8 769
Естествено, че повишавам тон. Нали трябва да свиква. В същност, той вече е свикнал, защото има доста навиквания по сестра му (най-вече, когато го тормози).
На него му се "карам", когато се лигави и не заспива, както и когато бърка в саксиите или се качва върху усилвателя. Вкарвам малко по-строг тон и веднага започва да се ослушва. Неприятното обаче е, че след 2 секунди ми се е ухилил и продължил да си върши това, което иска.... Crazy

# 2
  • Мнения: 1 427
И аз понякога повишавам тон.Ами имам нерви, човек съм.Но после ме гризе съвестта много и я нагушвам Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 3 089
каране - не, ама ако почне да се дере неистово, запявам някоя детска песен доста високо, че да я сепна и да я накарам да се заслуша. като порасна малко и започне да разбира вероятно и по-сериозно мъмрене ще има.

# 4
  • Мнения: 498
не се карам Naughty Naughty това е малко бебе все пак!!!!
 като порасне тогава- пак няма да се карам, защото не виждам смисъл в това, а ще се опитвам да обяснявам, че не е права и т. н.
с лошо нищо добро не става, ако някой е зле с нервите-да си пие хапчетата, а не да си го изкарва върху детето
бебетата е нормално да плачат-това им е работата и ние като родители трябва да можем да ги успокоим Hug и  изтърпим, а не да се караме

# 5
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
не се карам Naughty Naughty това е малко бебе все пак!!!!
 като порасне тогава- пак няма да се карам, защото не виждам смисъл в това, а ще се опитвам да обяснявам, че не е права и т. н.
с лошо нищо добро не става, ако някой е зле с нервите-да си пие хапчетата, а не да си го изкарва върху детето
бебетата е нормално да плачат-това им е работата и ние като родители трябва да можем да ги успокоим Hug и изтърпим, а не да се караме
Подкрепям  Peace

# 6
  • Мнения: 1 416
Да, карам й се. Признавам, че дори съм я пляскала...
Знам, че е малка, но това не й пречи да проявява инат. Ето защо, аз й реагирам. Не мисля, че дъщеря ми трябва да ми се качва на главата или да стане необуздан и невъпитан човек... А такива хора никак не обичам, така че - не смятам да си ги отглеждам вкъщи!  Naughty

# 7
  • Мнения: 1 089
Да, карам й се. Признавам, че дори съм я пляскала...
Знам, че е малка, но това не й пречи да проявява инат. Ето защо, аз й реагирам. Не мисля, че дъщеря ми трябва да ми се качва на главата или да стане необуздан и невъпитан човек... А такива хора никак не обичам, така че - не смятам да си ги отглеждам вкъщи!  Naughty

и аз така

# 8
  • Мнения: 498
Да, карам й се. Признавам, че дори съм я пляскала...
не мисля че боя е особено възпитателен-единственото до което води е тихо стаен гняв, който в определена ситуация изригва с всичка сила
боя се прилага само от психически нестабилни и слабохарактерни хора, които явно не могат по друг начин да възпитават
и все пак боя и виковете не са единственото средство да се обясни на едно малко и беззащитно дете, че не е право в момента-съществуват и други начини-които даже са по-ефективни

# 9
  • София
  • Мнения: 39 718
Да, карала съм се, и по дупето съм шляпкала.

# 10
  • Мнения: 1 089
като казвам, "пляскала" не значи че съм я била Crossing Arms, а леко съм я потупвала по памперса.

# 11
  • Мнения: 2 220
Все още не ми се е случвало да му се карам, ама той е малък още, де. Като порасне сигурно ще има и такива ситуации. Сега дори не мога да повиша тон (не на него, а по принцип), защото веднага започва да плаче. Чувствително ми е детенцето . Wink

# 12
  • Мнения: 8 505
Да,разбира се.Едно-единствено НЕ,казано с подходящ тон,върши чудеса,повярвайте.

# 13
  • Мнения: 1 416
боя се прилага само от психически нестабилни и слабохарактерни хора, които явно не могат по друг начин да възпитават
и все пак боя и виковете не са единственото средство да се обясни на едно малко и беззащитно дете, че не е право в момента-съществуват и други начини-които даже са по-ефективни
Права си за това, че насилието не е средство при възпитанието на децата - и ние сме били малки и знаем, че униженията водят само до отчуждение и злоба.
Моето дете обаче все още е невръстно и няма чувство за мярка - такова ще е в бъдещите 5-6 години. Ето защо, аз нямам намерение да поощрявам изблиците му на инат и нахалство - това искам да кажа... Това е много различно от непрестанния бой или крясъци...
А що се отнася до писхическата нестабилност - за щастие, нямам този проблем. Просто нямам намерение да отглеждам един разглезен малък тиранин, който цял живот да си пати от характера си, до тормози всички около себе си и никога да не е щастлив. Такива пораснали галени дечица познавам - тъжна картинка са... И не ми харесват, затова - пак повтарям - не искам да си ги отглеждам вкъщи!  Naughty

# 14
  • Мнения: 1 089
Цитат
Права си за това, че насилието не е средство при възпитанието на децата - и ние сме били малки и знаем, че униженията водят само до отчуждение и злоба.
Моето дете обаче все още е невръстно и няма чувство за мярка - такова ще е в бъдещите 5-6 години. Ето защо, аз нямам намерение да поощрявам изблиците му на инат и нахалство - това искам да кажа... Това е много различно от непрестанния бой или крясъци...
:
Цитат

много точно казано

Общи условия

Активация на акаунт