дистония???????????

  • 3 091
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 100
КАКВО ПО ТОЧНО-ПРЕДСТАВЛЯВА ТАЗИ БОЛЕСТ? ШИЙНА ДИСТОНИЯ?

# 1
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Дистонията е неврологично разтройство на движението,характеризиращо се с неволеви мускулни свивания,които принуждават определени части на тялото да извършват необичайни,понякога болезнени движения и пози.Макар че не е с фатален изход,тя е хронично заболяване и трудно се прогнозира.
Цервикалната/шийна/дистония е фокусирана върху вратните мускули и причинява неволни движения и пози на главата и врата.Тези мускулни свивания могат да издърпат главата на една страна, назад ии напред.
Това е научното обяснение на кратко.Касае се за тикове и треперене.Преди 3 години ми бяха поставили диагноза вегетативна дистония-касаеше се за треперене на ръцете.Оказа се ,че се дължи на тревожност.Когато излекувах тревожността и дистонията изчезна. Ако знаеш английски на този сайт има подробна информацияhttp://www.dystonia-foundation.org/,ако не аз мога да ти преведа.Само да ми кажеш какво точно те интересува.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 100
Много ще съм ти благодарна!
Става въпрос за бебе, което си върти главата в двете посоки!
Интересува ме шийна дистония! Колкото можеш ио каквато информация можеш, да ми намериш!
аз ползвам английски, но някой неща не ги разбирам добре!

# 3
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Няма проблем!А на невролог водихте ли го?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 100
още не!

# 5
  • София
  • Мнения: 4 412
А ти защо реши, че има ШИЙНА ДИСТОНИ, четох и другата ти тема, може би се тревожиш излишно. Най-добре да го види невролог, дистонията ми се струва сериозно, но всъщност аз разбрах, че ти си се ориентирала към такава диагноза.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 100
писах и в клуб медицина в Дир.бг.
там беше изразено мнениие евентуално за дистония, а аз изобщо не занм какво значи това! мНОГО СЕ НАШАШКАХ, ЯВНО Е СЕРИОЗНО ЗАБОЛЯВАНЕ!

# 7
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ybag , хич не се шашкай предварително. Казва ти го една по принцип много шашкаща се майка  Laughing За да не се тормозиш така, взимай едно направление от педиатъра ви за невролог и води бебока, нека специалиста си каже мнението. Може да е нещо съвсем безобидно, а ти си късаш нервите предварително. Но дори и да има някакъв проблем  не дай Боже, по-добре да се види навреме и да се предприеме адекватна реакция. Така, че бягайте на лекар и стискам палци да си се притеснявала напразно!

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ей я по-спокойно!
НЯМАТЕ дистония! Ама залагам си главата, че я нямате. Става дума за треперения подобни на Паркинсон.

При бебето ти става въпрос за нормално  ВОЛЕВО въртене на главата - то си ИГРАЕ. Просто му забележи съсредоточения поглед докато го прави или обратното - дяволитото погледче с което те гледа докато си върти главата.
Но ако ще се ошашкваш - непременно иди на невролог иначе просто ще луднеш. Просто си плати или вземи направление и иди.

# 9
  • Мнения: 1 710
Не може да се постави диагноза просто така. Пак ще се повторя - нещата са комплексни - не може да се прецени само по въртенето на главата. И аз мисля като Надето - я идете на невролог, за да си по-спокойна.

# 10
Здравейте Ybag,

Звъннете ми утре сутринта (01.02.06.) на тел. 9208061
за да се уговорим да прегледам детето Ви в 12,00 часа.
Прегледът ще е безплатен. От регистратурата на болницата
да позвънят на вътр. 21 за да Ви пуснат за преглед без да плащате.
Подсетете ме с кода - дистония и форум.бг.

д-р Ив. Чавдаров

# 11
  • София
  • Мнения: 2 100
 Ще ви се обадя! Много ви благодаря за проявеното внимание!

# 12
  • UK
  • Мнения: 500
И моят съвет е да отидеш на специалист, а не да се тревожиш напразно.Чудесно е, че вече е откликнал лекар на постинга ти.

Майка ми от няколко години е с тремор на главата, което невролозите все отдаваха на стрес (не че е толкова стресирана, но...). Аз изчетох каквото успях да намеря за дистонията по английските сайтове (живея в Англия) и й казах да разпита за това заболяване, защото има всичките симптоми. Невроложката й казала, че нямала това и й дала някакви хапчета, от които ефекта е нулев. Изследвали са я за Паркинсон - и това не е. Така, че незнам къде още може да се обърне за преглед и дали въобще има специалисти, занимаващи се с това заболяване в България. Извинявяй, че ти разводних темата, но и мен въпроса за дистонията ме интересува живо.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 100
Днес др.Чавдаров днес ни прегледа! Няма му нищо на моето момиченце, нито дистония, нито пък нещо друго! Много съм щастлива, развиваме се съвсем нормално за месеците си!

Искам да му благодаря, за проявената загриженост и разбиране!

Общи условия

Активация на акаунт