за ACC

  • 22 699
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Давали ли сте на децата си такова нещо АЦЦ за кашлица.Казват че било доброМалкия е с кашлица от хрема (влажна)и искам да му давам нещо за да може да изкарва по-лесно храчките.?

# 1
  • Мнения: 2 732
Да давала съм .Прахчетата не ги пие затова купих сироп -лошото е че той е разтворим и след 7-10 дена се хвърля.

# 2
  • Мнения: 811
Давали ли сте на децата си такова нещо АЦЦ за кашлица.Казват че било добро
АСС е отхрачващ медикамент, но не е ли по-добре да го назначи лекар?

# 3
  • Мнения: 1 181
на малкия не съм давала (мисля, че е още малък за него) но аз съм пила. Много е добро, наистина отхрачва. Когато бях с пневмония кашлях като дърт тютюнджия, пих какви ли не сиропи и хачета за кашлицата и накрая като започнах с АСС започнах и да отхрачвам. Прочети упътването преди да дадеш, за да се убедиш че на неговата възраст може да се дава и ако е така действай смело.

P.S. ЧРД на малкия (вече голям) принц!!!

# 4
  • Мнения: 102
Малкия е на 4 и дали ще има ефект.
С какво може да му навреди?

# 5
  • Мнения: 1 181
на тези въпроси може да ти отговори лекар. Или се консултирай с джипито или поискай листовката в аптеката и прочети страничните действия и кога не бива да се прилага.

# 6
  • Мнения: 1 383
Учудвам се че на 4 години още не го е пил. Да, подходящо е. Но имай предвид че се дава след хранене, защото е възможно да дразни стомаха. Аз лично не съм много доволна от АСС, винаги давам  Солволан. Но е удобно ако детето ходи на ДГ, защото се дава 2 пъти на ден. Сигурна ли си че кашлицата е от сополи? Все пак заведи детето да му чуят гърдичките.

# 7
  • Мнения: 2 125
На нас АСС ни изписаха, когато бяхме на 5 м. за първи път. Разделяхме 1 прахче на 2 пъти (по лекарско предписание, разбира се!). Сега пак след антибиотик (от който не ни мина кашлицата) ни го предписаха.. ooooh! Аз му давам, обаче Синекод капки, а не АСС, защото много започва да се дави, когато изкашля.
Отидете задължително на лекар! Naughty

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Това е хубаво нещо. Аз съм пила АСС-200 и бях много доволна, но за децата са ми изписвали АСС-100.Ако кашлицата обаче е в следствие на сополите - наблегни на тях. Има хубави рецети с прополис. А тъй като детенце е на 4 годинки можеш да дадеш и разбъркани мед (2 ч.лъжици), хардал, олио и ракия (тези трите по 1 ч.лъжичка). Винаги ми е помагало. Давала съм го вече дори и на малката. Става хубаво и дори й се карам да не го яде като сладкиш, защото това е "лекарство".
Бързо оздравяване.

Общи условия

Активация на акаунт