Самолет и бебе

  • 781
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 959
Замисляме ходене до БГ, но се притеснявам Дана как ще понесе пътуването? За нея плащали се билет, ако не ще ползва ли място или ще бъде в мен? А за храната? Тя не може да се сдържа 5мин. на едно място, а как ще бъде толкова време в самолет просто не ми го побира главата? А правихте ли някаква допълн. ваксина за ходенето в БГ?

# 1
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
моята моника я пренасях по въздуха за първи път като беше на 8 месеца, долу-горе натам издържах. не се купува билет до 2 г. възраст.
имаше свободни места в самолета,затова я сложих на седалката до мен в нейната си седалка от количката. опитах да бутам шишето с вода при излитане ,знам че заглъхват ушичките и може да плаче, ама тя пусто не пожела вода. нямахме проблеми.
навръщане беше почти на 11 месеца и по-зор видях, нямаше свободни седалки но добре, че бяхме с  баща й, та си поделяхме дундуркането.
не заспа нито на отиване, нито на връщане Rolling Eyes
миналата година , на 23 месеца пък не ще да седи на едно място , бе зор си ми беше, ама минава Laughing
пак не заспа

# 2
  • Мнения: 1 370
Ерик също беше на 8 месеца, когато си заминахме за бг. Пътувахме с чехите и билета струваше 10% от цената на моя билет. Нямаше място за него, но ми дадоха една специална поставка като легълце. Там преспа около 5ч. Дадоха ми и храна за него, а сега се сещам, че и една играчка му подариха.
Когато се връщахме, той беше на 12 1/2 месеца и беше един лек кошмар. Не мигна това дете. Но слава богу, че пътувахме групичка приятели от около 7 човека. Та си го разменяхме за по 1 час и то полета мина. Този път нямаше храна за него
Не сме правили никакви допълнителни ваксини

# 3
  • Мнения: 280
не се купува билет до 2 г. възраст.

от къде летя до БГ? С коя авиолиния не се плаща билет за дете до 2год? На мен тук ми казаха че само за вътрешни полети не се плаща Sad

# 4
да и аз 4ух 4е се плаща.една приателка пътува с бебе на 5мес и плати 200$:????къде не се плаща?

# 5
  • Мнения: 7 837
Ало, американките, няма безплатен обяд  Laughing
Е, $200 си е съвсем приемливо, не са $2000 все пак.

Ние летяхме с AlItalia, когато Самуил беше на 4 мес. и билетът му беше 10% Така е при вси4ки авиокомпании.

# 6
  • Мнения: 280
Ало, американките, няма безплатен обяд  Laughing
Е, $200 си е съвсем приемливо, не са $2000 все пак.

Ние летяхме с AlItalia, когато Самуил беше на 4 мес. и билетът му беше 10% Така е при вси4ки авиокомпании.

Аз слава Богу не съм американка Simple Smile но с бебока с удоволствие ще си полетим аз щатите безплатно докато стане на 2 години. Мисля че и до Хавай може да летим с него и пак няма да му плащаме нищо за билет ...

До БГ (а и кадето и да е в Европа) не са проблем 10% а летищните такси, за някои полети стигат само таксите към 300-400$ Sad

Затова много се зачудих от каде е летяла Скарлет до БГ без билет за бебето.

# 7
  • Мнения: 1 269
За пръв път каката летя на 2 месеца и една седмица.Аз и купих билет за деца над  2 години,ина4е под 2 не се плаща а само летищните такси.Пътувахме с Хемус,да не казвам 4е са под всякаква критика и какво ти легълце за бебета,няма такова нещо.Тя пътува в стол4ето за кола и беше супер удобно.Закоп4ах го с коланите за седалката.Проспа целият полет.Миналата година лятото като се прибирахме ве4е на по4ти 1 и половина и аз бременна в края на 7 месец беше много весело.Не седна за секунда обикаля седалки,рева.
Приготви си много занимания.Нови игра4ки и нещица за гризкане.Няои маики дават панадол преди полет да е по спокоино детеце.
И на мен това ме 4ака април месец но този път с две де4ица.Та тръпки ме побиват направо

# 8
  • Мнения: 822
И на нас летищни такси + застраховка ни излязоха около 200 канадски $.
Носи си много играчки,нещо по-дребничко и желателно е,да не го е виждала преди пътуването...Да има и момент на изненада.
Моят дивчо  при последния си полет доста скуча,сби се с едно арабче,замерваше пътниците зад нас с играчки (ама те му се радваха и той реши ,че върши нещо хубаво),събори чинията на съседа,не се спря нито за минута и естествено не спа...Бъди готова за всичко! Laughing Twisted Evil

# 9
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ох, аз забравих летищната такса за бебето Embarassed
това плащах само

# 10
  • Мнения: 7 837
Аз слава Богу не съм американка Simple Smile но с бебока с удоволствие ще си полетим аз щатите безплатно докато стане на 2 години. Мисля че и до Хавай може да летим с него и пак няма да му плащаме нищо за билет ...

Обобщаващо ми е за вси4ки моми4ета, живеещи понастоящем в Щатите. Не го ползвам като обидно определение  Wink
За вътрешните полети е едно, ние нали коментираме международните  Simple Smile
Реакцията и на ани4ка ме у4уди, относно цената от $200. Напълно е реда на нещата е като цена.

# 11
  • Мнения: 239
Не съм правила допълнителни ваксини, но педиатъра ме посъветва да направим Хепатит В за Б-я, че се водела рискова страна.
А иначе пътуването с бебе и малко дете не е голяма веселба, зареди се с много търпение, непознати играчки и книжки, резервни дрехи и нещо за залъгване (бисквитки, солети, бонбонки) - действат чудотворно за отвличане на вниманието. 

# 12
не съм се у4удила на цената от 200$,беше ми 4удно 4е може някаде да не се плаща.

# 13
  • Мнения: 280
Кейси не съм се обиждала Simple Smile Просто и на мен ми е досто чудно откъде е летяла Скарлет с международен полет та не е плащала билет а само летищни такси.

За вътрешни (в САЩ) знам че за дете до 2 години не се плаща нищо. Но за международни доколкото аз знам се плаща 10% от цената което е нищо плус таксите (които за някои полети са доста високи) ...

Ние също искаме да си летим до БГ това лято, но за датите които може да летим цените за възрастен са над 1500$ на човек, а за бебето излиза с таксите към 500$ Sad само за сравнение и тримата общо с таксите може да летим до Хавай за 650$  Thinking
Та родината ми наистина ми е много Скъпа Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт