Стволови клетки

  • 4 978
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Знае ли някой и възползвал ли се е от замразяване на стволови клетки. Разбрах, че сега е много модерно и от изключителна важност за семейството да разполага с тези клетки.
Знаете ли какви са условията и каква е цената на услугата? Thinking

# 1
на мен ми предстои раждане в ТОРАКС до 13. 02 и съм ангажирала екип за вземането на стволови клетки. Екипът е от клиника "Малинов" цената е 3000 първоначална сума -след 3г по 300 лв на месец за поддръжка на материала. Има възможности за разсрочено плащане в рамките на няколко месеца а доколкото зная и банките отпускат заеми... Що се отнася до заболяванията, които лекува влез в сайта на "Малинов" или "Свети Лазар" и прочети , има много инфо по въпроса......Успех Wink

# 2
  • Мнения: 109
Много ти благодаря. Това са доста сериозни суми. Момичета, някой чувал ли е нещо друго?

# 3
  • sofia
  • Мнения: 769
В Св. Лазар предварително се подписва договор и се ражда задължително секцио. Парите за взимане са 1500 Евро.

# 4
  • Мнения: 639
на мен ми предстои раждане в ТОРАКС до 13. 02 и съм ангажирала екип за вземането на стволови клетки. Екипът е от клиника "Малинов" цената е 3000 първоначална сума -след 3г по 300 лв на месец за поддръжка на материала. Има възможности за разсрочено плащане в рамките на няколко месеца а доколкото зная и банките отпускат заеми... Що се отнася до заболяванията, които лекува влез в сайта на "Малинов" или "Свети Лазар" и прочети , има много инфо по въпроса......Успех Wink
Нещо си в грешка - това в Малинов е тъканната банка на център за репродукция Надежда, 3000 лв е взимане, обработка и съхранение за 3години, после за съхранение е по 150 евро на ГОДИНА. В Св. Лазар е около 4000 взимане и обработка и съхранение за 1 година, после по 300 евро за съхранение. Сайта на център Надежда е  www.invitro-bg.com и няма значение как ще раждаш!

# 5
Цитат
Нещо си в грешка - това в Малинов е тъканната банка на център за репродукция Надежда, 3000 лв е взимане, обработка и съхранение за 3години, после за съхранение е по 150 евро на ГОДИНА. В Св. Лазар е около 4000 взимане и обработка и съхранение за 1 година, после по 300 евро за съхранение. Сайта на център Надежда е www.invitro-bg.com и няма значение как ще раждаш!
Цитат

точно така, а екипът който ще ми вземе и обработи клетките е от центъра за репродуктивно здраве на клиника 'Малинов" и аз се каня да раждам нормално...няма грешка

# 6
  • Мнения: 1 449
В Св. Лазар предварително се подписва договор и се ражда задължително секцио. Парите за взимане са 1500 Евро.
За задължителното секцио не съм убедена. Аз като раждах банката още не функционираше, но след 6 месеца предложиха на приятелката ми да вземат стволови клетки. Тя раждаше нормално.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 508
Вчера в предаването на Марта Вачкова обсъждаха темата, но за съжаление не хванах всичко. Гост беше някакъв професор, който засега е правил единственото в БГ присаждане на стволови клетки. Та това, което чух- напълно безплатно се поддържа банка във ВВМА от ВВМА и държавата. Единствено се плаща самото вземане, но ставаше въпрос за смешни суми. Той самият обясняваше, че цената на поддържането с течен азот е много далеч от крупните суми, искани от частните клиники. Очаквало се в скоро време да се сформират екипи на територията на цялата стрнаа, дори призоваваха да се обръщат към тях, за да се поддържа банка за стволови клетки, която може да спаси не само нашето, но и друго дете.
Сигурно някой е успял да хване повече от мен, но аз това чух.

Общи условия

Активация на акаунт