Вродена слабост на съединителната тъкан

  • 2 818
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 513
Какво да очаквам ? Какво представлява това и какви последствие има ? Лекаря твърди че нямаме луксация  и  за потвърждение ще ходим на ехограф , но какво тогава е това  ?

Последна редакция: пн, 30 яну 2006, 14:31 от Надито

# 1
  • Мнения: 1 428
Според мен не е нищо страшно.Предполагаям,че най-много да назначат гимнастика на детенцето.Консултирай се с добър лекар и не се шашкай.

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Наде, не се шашкай. Миналата седмица педката ми го каза същото за Силия. Оказа се, че няма нищо такова. Отнасяше се за коремчето. При вас за крачетата ли се говори, че не схващам?!

# 3
  • Мнения: 513
За крачетата става въпрос или по скоро за таза нещо ама мен педито ме прати на ортопед и той ми каза .Иначе аман от педиатърката ни от сумайти време я карам да ми даде направление а тя си  fiuuuuuu fiuuuuuu fiuuuuuu много съм разочарована за пореден път от нея ама ще разправям като се видим .Така съм  се ошашкала че няма накъде повече  newsm09

# 4
  • Мнения: 3 447
Нади, не знам дали ще те успокоя, но на мен като малка ми поставиха такава диагноза - слабост на съединителнотъканните връзки. Т.е. ставите са ми по-"халтави".  В резултат съм много добра на йога, балет и всякакви дейности, изискващи гъвкавост Wink Доколкото обясниха тогава, то е по-скоро особеност на конструкцията, а не заболяване - както при хората-каучук например. Но не знам дали при вас се касае за същото и доколко мнението ми е меродавно.

# 5
  • Мнения: 513
Да казаха ми че такива хора са по пластични и гъвкави , но мен което в действително ме притеснява да не би да прерасне в луксация или по трудно да проходи знам ли вече какво  Sad
Дона имала ли си някакви проблеми вследствия на това ?

# 6
  • Мнения: 3 447
Ами аз не съм имала луксация и съм си проходила нормално. Била съм дюстабан като малка, но те повечето деца са, така че не знам има ли връзка. Според мен не би трябвало да води до луксация, нали самата става си е правилно наместена? Не се шашкай, просто като порасне момата и тръгне с токчета, ще внимава къде стъпва, за да не навехне глезен и това е smile3503

# 7
ако дететд е над 4 месеца настояваи за снимка нас ни гледаха 3 ортопеда 4ак на снимката ни откриха луксация преди това казваха 4е няма ни6що така че отидете на добьр срециалист успех

Общи условия

Активация на акаунт