Трябва ли ни винетка?

  • 2 720
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 421
 Въпроса ми на някой може и да се строи глупав, но сутринта и двамата с мъжа се замислихме:
 Постоянният ни адрес е в провинцията, настоящият е в София(реално тук си живеем, но не сме си сменяли личните карти), колата ни е с Врачанска регистрация(понеже е вкарана на инвалид) - трябва ли ни за София винетка.
Миналата година си купихме за цялата година и не сме го мислили този момент, но сега решихме да си купуваме само седмични винетки(когато пътуваме) и се зачудихме.

# 1
  • Мнения: 46 488
Не, не ви трябва.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
И аз така се надявам!

# 3
  • Мнения: 8 505
Не.Ще ви трябва само като тръгнете на път.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Мой приятел караше на седмични и месечни през миналата 2005... И като свърши годината си направи сметка колко е дал за винетки... Оказа се, че е дал повече пари за "надробени" винетки от колкото ако си беше купил целогодишна... Отделно чуденето... Бе това винетката ми до днес ли беше или до вчера... Оставям настрана търсенето на винетка в събота вечерта в 11 часа - навсякъде били свършили... И прочее нездрави дейности свързани с "надробените" винетки... Аз ще си купя отново целогодишна... Не пътувам кой знае колко, но със сигурност си избивам цената й... Сега трябва да си направите сметка колко често пътувате извън София и дали "кушията" с купуването на седмични винетки няма да ви е по-голяма и по-скъпа от колкото ако си купите годишна...
А конкретно за София не ви трябва, но като прекрачиш околовръстното и... "Дай винетка"... Имаше големи спорове и полемики относно това, до кои райони извън околовръстното може да се пътува безвинетно... Погледни в сайта на Общината...

Последна редакция: вт, 31 яну 2006, 08:11 от Ekcnpec

# 5
Трябва ви само ,когато излизате извън София.

# 6
  • Мнения: 1 564
Трябва ви само ,когато излизате извън София.
Naughty

# 7
  • Мнения: 8 242
Винетка трябва само за междуградските пътища  Peace
Независимо в кой град си или село не ти трябва.. А и няма за какво да ти я проверяват в града  Sunglasses .. само след табелата - край на населеното място

# 8
Въпроса ми на някой може и да се строи глупав, но сутринта и двамата с мъжа се замислихме:
 Постоянният ни адрес е в провинцията, настоящият е в София(реално тук си живеем, но не сме си сменяли личните карти), колата ни е с Врачанска регистрация(понеже е вкарана на инвалид) - трябва ли ни за София винетка.
Миналата година си купихме за цялата година и не сме го мислили този момент, но сега решихме да си купуваме само седмични винетки(когато пътуваме) и се зачудихме.



Не ви трябва, ама ако забравите да си купите когато излезете от София, дупе да Ви е яко. Много скъпо ще Ви излезе. Миналата година така забравих и за малко да ударя максимума на глобата.

# 9
  • Мнения: 18
Ако пътувате само в града не ви трябва

# 10
  • Мнения: 791
Не ви трябва. Ако не напускате София с колата. newsm10 

# 11

Общи условия

Активация на акаунт