Колко часа спят децата Ви?

  • 921
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
Бихте ли споделили по колко часа на ден спят децата Ви. Ние сме на 2 месеца и все ми се струва, че много будуваме. От 3:00 часа до 20:00 часа сме будни с малки подремвания.

# 1
  • Мнения: 1 404
Ами ние бяхме така през целия втори месец(сега сме на два месеца и половина почти Laughing )Така че не се притеснявай,детето си спи колкото иска.И аз бях чувала разни приказки,че като не спи колкото пише в книгите и ще стане нервно ама нищо такова не се случи(за мой късмет Wink )Досега две седмици от втория месец почти нон-стоп спеше,чак ме притесни,ама от два дни пак е на тема бодърстване Imp Вчера беше докарала баща си до нервна криза Laughing Според мен те просто си преминават през различни периоди и да са живи и здрави,другото лесно!

# 2
  • Мнения: 111
Ние спим по 3 пъти на ден за около половин - един час. И така сме от първия месец. Бебка никога не е сала по 3 часа през деня. Но пък вечер спи от 9 до 9 сутринта.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 399
И аз съм на мнение, че е по-важно бебето да си спи през ноща, а не през деня.
Две деца имам и двете спяха различно. Христи ми мрънкаше и ме държеше будна през ноща, а през деня спеше по много. И сега е така. следобедният му сън си е задължителен за него, нищо че е на 4,6г.
Лора много будува през деня. Има едно спане сега сутринта-до следващато кърмене в 10,30-11, след това излизаме. За разлика от брат си, който щом го люшне количката и спеше непробудно навън, тя, като че ли, по-добре спи в къщи, отколкото навън. Щом я сложа в количката и гледа непрекъснато. не плаче, но си гледка. Но долу-горе ситуацията е като при теб, Пела.
Спи по-хубаво до обяда и след това будуваме до нощния сън- 9-9,30ч., с малки подремвания между отделните хранения.
Но затова пък нощният и сън е по-плътен. Даже, не плаче за храненето/кърменето, като и дойде часа (примерно, защото се кърмим на поискване), ами аз разбирам,ч е е станало време, когато я чуя да си смуче ръчичките в просъница. МНого е сладка! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 512
Кристина спи сутрин от 9- 9.30 до 10.30- 11.00; следобед от 15 до 17.30 - 18.00 и вечер заспива в 21.30 и спи до 7.30 сутринта.
От време на време се случва да бодърства повече, напр. пропуска сутрешния сън или следобедния; понякога пък заспива чак в 22.30 - 23.00 ч.
Тя самичка си изгради този ритъм на сън и бодърстване, затова изобщо не се впечатлявам от написаното в книгите, кога и по колко да спи бебето. Като му се спи - да спи; като му се играе - да играе ( стига да не е посред нощите и да скачаш и да пееш от 3 до 6 сутринта...)
Затова не се притеснявай - бебче само ще си покаже. Ти също можеш да подпомогнеш заспиването, като измислиш някакъв ритуал. Напр. хранене, измиване на муцунката, преобуване, целувчица и хоп - в леглото. Може и песничка да изпееш.

Усмихнат ден ви пожелавам! Simple Smile

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Мая по едно време ме беше докарала до шах с пешка - спеше за цял ден два пъти по 40 минути, а понякога само по веднъж. Обаче такъв си й беше естественият ритъм, нито съм правила нещо, нито нищо. Реших, че щом сама го налага, е ОК. Иначе сега на 14 1/2 месеца продължава да спи по два пъти днвено най-често, понякога по веднъж, а в книжките пише, че трябва да спи веднъж на ден 2-3 часа. Книгите са писани за несъществуващи супер-бебета.

# 6
  • Мнения: 372
Ние пък сме на 2м и 2 седмици,но си спим доста и нощем и денем.Така ми остава време за готвене,шетане и за баткото.Но всяко дете е различно.Едни са по-любознателни ,а други обичат да си поспиват.Е, незная на теб това будуване как ти се отразява,но аз направо не усещам ,че имам малко бебче.

# 7
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Илиян има много накъсан сън. Още от вашата възраст караше на подремвания - нямаше така дълбок сън няколко часа. Нещо ми се върти в главата, че на тази възраст на бебенцата трябва да им се събира общо около 13 часа сън (+- 1, 2ч) за цялото денонощие (и подремванията се броят  Simple Smile ). Много късно се научи да спи цялата нощ и все още е така, вечер заспива късно, през деня не спи веднъж по няколко часа като другите дечица, а подремва по 20-40мин. между храненията... При всяко бебче е индивидуално. Ако бебенцето ти се чувства добре, не е неспокойно и кисело постоянно (да не забравяме и коликите) значи си набавя необходимото количество сън  Simple Smile .

# 8
# 9
  • Мнения: 204
и ние сме на периоди. имахме един дълъг период когато непрекъснато бяхме будни - по цял ден. Сега сме малко по поспаливи. Митака обаче винаги е буден сутрин от 7 до 10 и вечерта от 7 до към 9 (след банята заспива). През деня обаче също будува. след 12 часа като го накърмя и спи един час будува един, или заспи за половин час и после до следващото хранене сти буден. друг път ми заспива на гърдата и спи яко чак до 16 часа.
Всеки ден е различно.
Не мога да си направя програма, защото проваля всичките ми планове Wink

# 10
  • Мнения: 3 334
и моята дъщеря не се оспива през деня от края на първия месец,но пък си спи цяла нощ.През деня предремва понякога за 20 или 30 минути.Много рядко ми спи между храненията по 1,2 часа.

# 11
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Моето слънчице е от поспаланите. Вечер си ляга в 8ч., къпим се, хапваме и сън. Не се будим нощем дори за вода. Сутрин в 7-7,30 сме станали, хапваме към 9,30до10,30 имаме още един сън и след това към 13,30-16,30 спим. Вечер към 18,00-18,30 дремва за 30минути и така. Това ни е режима, от 2-рия месец, не се е променял. Laughing

# 12
  • Мнения: 229
Нашия бебо май е от по-поспаливите. През деня спи 3-4 пъти за около 30мин. Вечер заспива около 11,00 и сутрин се събужда към 8,00 хапва и пак заспива за 1,30 час. Но пък докъто е буден се весели много Grinning .

# 13
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Какво да кажа аз като ние въобще не спим.За целия ден я има един час,я не. Sad

# 14
  • Мнения: 189
През лятото в жегите почти не спеше, но сега спи по два пъти на ден   sleepuu за моя радост.
През ноща спи, независимо дали е спала през деня.

Общи условия

Активация на акаунт