как се маха къна?

  • 26 331
  • 20
  •   1
Отговори
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
и то 4ерна от косата Cry
близо 2 години си я слагах, заради бременност и  за подхранване. в4ера бях при моя фризьор, който по принцип е невероятен. опита да ми я махне със специален разтвор за махане на боя. в корените ми стана по4ти руса, но това 4удо не пада. каза ми, 4е единствения на4ин е да ми израсте, а това ще е след 2години (средно дълга ми е) Cry
ако я изруси, ще се умъртви, знаете, а моята е много тънка. сега пак в 4ерно трябва да я боядисвам с обикновена боя докато ми израсте.
някакви идеи?

# 1
  • Мнения: 6 155
Единственият начин е да чакаш да израстне  Confused

# 2
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Това чудо няма махане. Confused Аз се бях правила червена преди доста време с къна, отгоре сложих черна боя, след време боята падна, а къната отново изби. Close Само израстване е начина.

# 3
  • Мнения: 35 891
Единственият начин е да чакаш да израстне Confused

да! не се маха и не може да се боядисва върху нея, в смисъл - не хваща боята

# 4
  • Мнения: 5 313
Единственият начин е да чакаш да израстне Confused

да! не се маха и не може да се боядисва върху нея, в смисъл - не хваща боята
newsm10

И аз преди години се излъгах да си слижа къна.После чаках доста време докато падне.

# 5
  • Мнения: 266
Чакаш да израсне.Друг начин няма-расте и режеш,с повече  тьрпение до една година ще се махне.На кьна боя не хваща.Бьди тьрпелива.

# 6
  • Мнения: 1 629
От челен личен опит - не пада по никой начин Sad

# 7
  • Мнения: 1 793
няма падане. Само израстване е начина. Преди редовно се къносвах, но реших, че ми писна и че искам да започна да си боядисвам косата. Използвах червена къна и после минах на червена боя. Резултатът от първото боядисване след къносването беше ужас - къде хванало, къде не. После боята се отми много бързо и отдолу се показа къната. Бях придобила рижав цвят и направо ми ставаше лошо като се погледнех. Та единствения начин е да чакаш да ти израсте косата.

# 8
  • Мнения: 6 164
Иии... и аз в момент на умопомрачение преди месец-два сложих кестенява къна (преди все бях на боя) уж да подхрани, нали съм бременна... Стана отвратително суха косата ми, все едно я изгорих и се оплаках на фризьорката ми. Тя ми каза, че къните били пълни боклуци и въобще не се знаело какво слагат вътре. Защото естествения й цвят е червен, а за да докарат други цветове в някои слагали бои, които се използвали за оцветяване на кожи! Shocked Кафява и черна къна пък хептен нямало от какво да докарат като цвят. Червената само била най-безобидна. Хубава къна значело някой да ти донесе от Египет или Турция... И по-добре да съм слагала безамонячна боя, ако не искам да я хабя... Е, след дъжд - качулка.
Опитът да ми се направят кичури завърши с разни рижави участъци по косата Crazy ... Сега се чудя до къде ли ще доведе втори опит?

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
  След много години с къна да кажа и за - няма махане.
  Чакаш да израсте и това е!
  Иначе докато бях с къна бях много доволна - косата ми блестеше и действително се подхранваше, а и ми отиват червеникавите нюанси. Но ми писна.
 

# 10
  • Мнения: 2 274
Аз пък намерих следната препоръка за махане на къна:
1. Косата се намокря  със спирт 70%  - като се внимава да не попада върху кожата. Стои се 5-10 минути.
2.След това косата се маже с растително масло (предполагам зехтин, не е уточнено) и се покрива с найлонова шапка.  Стои се най-малко 30 минути, след което косата се измива с шампоан за мазна коса.
Ако не се получи от първия път процедурата може да се повтори.

Не съм го пробвала, но смятам да опитам близките дни...Имам един пласт черна къна  и се надявам поне малко да се осветли, защото естественият ми цвят е станал много ветъл и има разлика.

# 11
  • Мнения: 6 155
Аз пък намерих следната препоръка за махане на къна:
1. Косата се намокря  със спирт 70%  - като се внимава да не попада върху кожата. Стои се 5-10 минути.
2.След това косата се маже с растително масло (предполагам зехтин, не е уточнено) и се покрива с найлонова шапка.  Стои се най-малко 30 минути, след което косата се измива с шампоан за мазна коса.
Ако не се получи от първия път процедурата може да се повтори.

Не съм го пробвала, но смятам да опитам близките дни...Имам един пласт черна къна  и се надявам поне малко да се осветли, защото естественият ми цвят е станал много ветъл и има разлика.

Много се съмнявам, че ще стане нещо Thinking То с обезцветители не става, та със спирт+зехтин ли  Wink
Пиши дали се е получило нещо, ако пробваш  Peace

# 12
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
благодаря за съвета!  bouquet  bouquet тия ни ще се опитам да намеря такъв спирт и ще пробвам на ки4ур. ако стане ще е върха Grinning

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Вариантите, на са в твоя полза:
- подстригване късо
- изчакване да ди израсте естествения цвят на косата, с редовно подстригване ( по-малко)
- боядисване с боя, същия цвят на къната. Боята се сваля, за разлика от къната.

В момента съм в също положение.  Аз не съм се къносвала или боядисвала от близо година.

# 14
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Привет,

По принцип черният естествен пигмент е най-лесен за махане. Говоря за "Индиго". Той обаче и най-трудно хваща върху коса и затова се поставя върху предварително къносана коса. Индигото много пуска. От там идва името на сахарските туареги "Сини хора", тъй като плата, с който увиват главите си за да се предпазят от слънце, вятър и пясък пуска и боядисва кожата им в синкав оттенък. Индигото се отмива с простичък алкален сапун (такъв като противобактериалните за мазна кожа) и вода. Постепенно, за максимум 3 месеца пада и ако косата отдолу е къносана оставя кафеникав оттенък, ако не е- зеленикав, който лесно се коригира с естествени бои. За колко време ще падне зависи от температурата на приготвената смес- колкото е по- гореща, толкова по дълго държи, количество добавена сол- колкото повече, толкова по-трайно, но солта щипе и състояние на косата. Права, нетретирана лъскава коса за 1 месец е готова, вълниста, без блясък или третирана коса държи индигото по-дълго. Къната държи много по-дълго, но оттенъкът може лесно да се коригира и придвижи към естествения цвят с естествени оцветители ( лайка, шафран, куркума, карамфил, лешник и други. Има най- различни цветове, които могат да се постигнат с къна и горепосочените оцветители. Аз лично, тъй като бакърено-червения цвят на къната не ми отива, си слагах готова смес от лайка и къна, който купувах в The body shop, реномиран магазин, но вече не го продават. Правех се и в салон в Лондон с къна и куркума, но за съжаление вече не живея там. Мило и драго давам за хубава къна, ама тука няма.

Радвам се, че си намерила добър фризьор, но те по принцип не обичат и не могат да се занимават с къна. Да махаш индиго с препарат, предназначен за разтваряне и "повдигане" на друг вид пигменти и фиксатори е като да махаш латекс със спирт или червило с ацетон. Третирана по този начин косата вече е по-пореста, тъй като препарата "отваря" косъма зада извлече багрилото и не мога да ти кажа как ще се държи оттук нататък.

Дали "къната" е натурален продукт никой не може да каже без спектрометрия. Спектрометрията лесно открива примесите и даже ги идентифицира! Има ли написани съставки на пакета? Пакета с къна ( за първото нанасяне) би трябвало да пише само Lawsonia Inermis. На пакета с индиго-- Indigofera tinctoria или отглежданото на север от тропиците Isatis tinctoria. Дори в страни със строги закони много от продаваните като къни прахове не само, че не са къна, но и са вредни и дори могат да предизвикат животозастрашаваща алергична реакция, дълбоки изгаряния и белези, алопеция (плешиви петна) и дори смърт. Ако някъде видиш реклама за "черна къна" (черна къна не съществува) , бягай като дявол от тамян!  Това е Para-phenylenediamine, понякога смесено с къна за миризма и е много опасно и вредно. Натуралното индиго мирише на грах и коса, боядисана с него пуска ярко синио на първите миения а след това зелено. Химикала пуска сивочерно, като цветът не се променя а само пуска по-малко. Индигото боядисва визглавниците в тъмно синио, което след многобройни пранета избелява към лилаво, докато от химикала сивеят.Та, по делата им ще ги познаете!

Не се боядисвай с химически бои! Защо да заменяш полезни, богати на танин естествени бои, издържали теста на времето и използувани с хилядолетия с нещо, от което косата ти,вервай ми, по-хубава няма да стане. Къната и индигото са много полезни и използувани като противобактериални, астрингенти (стягащи), индигото и до ден днашен се използува при лечението на проказа. Къносвани редовно крака, ама мазани, не изрисувани не миришат!

За какъв такъв ще се боядисваш с черна боя? Ако те интересуват естествени бои, пиши! Не е вярно, че боядисана коса не може да се къносва, както и, че къносана не може да се боядиса! След къна се чака поне месец и половина преди боядисване. Познавам много хоре, които са минали от боя на къна и обратно. Най- доброто ингиго е гвинейското, най-добрата къна е суданската, както и каркаде и Ал- бахур или уд, смола, от която се прави прословутото черно багрило кохл, което и до ден днешен се използува в козметиката. Като казах кохл, ми той е много черен, ама си се отмива с чиста вода и не цапа, ама смеси го с восъци, както е в моливите за очи и гледай какво става. Пак се отплеснах. чувала съм за йеменската къна, че не е лоша ама не съм пробвала.

Каквото и да решиш, успех!




и то 4ерна от косата Cry
близо 2 години си я слагах, заради бременност и  за подхранване. в4ера бях при моя фризьор, който по принцип е невероятен. опита да ми я махне със специален разтвор за махане на боя. в корените ми стана по4ти руса, но това 4удо не пада. каза ми, 4е единствения на4ин е да ми израсте, а това ще е след 2години (средно дълга ми е) Cry
ако я изруси, ще се умъртви, знаете, а моята е много тънка. сега пак в 4ерно трябва да я боядисвам с обикновена боя докато ми израсте.
някакви идеи?

Общи условия

Активация на акаунт