"Измръзващи" гърди?

  • 423
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 799
След като се постопли малко, заведох малкото магаре на доктор и се установи, че нямаме млечница. УРАААААААААААААААААААААААААААА  newsm44 Само изтормозих детето с тази сода
Но ми остава другиа проблем - зърната на гърдите ми. След кърмене обикновено зърната ми тотално се объезкървяват, побеляват и болят нечовешки. Същата болка съм изпитвала когато се изкъпах в планината на водопад, от който течеше ледено студена вода.
Та около 4-5 минети след побеляването цветът им започва да се връща, дори стават морави на цвят.
Някой има ли идея от какво се получава това и как да се боря с него?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Радвам се, че няма млечница (казах ли ти аз).

За зърната - има една вероятност бебата да стиска по-силно с челюсти, докато суче, и оттам, като пусне и кръвта нахлуе обратно и гореописаната болка... Добрата новина е, че тази силна захапка се израства към 4-6 седмица, огън, служба не остана.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Възможно е да става въпрос за нещо,което се нарича вазоспазъм и се проявява както ти си описала - зърното побелява,поморавява и чак тогава си възстановява цвета,като всичкото е съпроводено с нечовешки болки,все едно изгаря.
След като казваш,че го е имало и преди да си родила (под водопада),е вероятно да имате семейна история на проблеми с оросяването на крайниците (казва се синдром на Рейнолдс) - но може да се прояви при теб и без да има друг в семейството.
Веднага да те успокоя,че не е опасно,само е безумно болезнено (знам от опит).
Има някои неща,които може да опиташ,за да облекчиш болките - прилагане на суха топлина.Дръж си до теб затоплена торбичка с морска сол примерно или мека грейка,или някакъв вид heating pad,ако имаш и в момента,в който бебето се пуска от гърдата,го сложи на гърдата моментално - това ще пооблекчи болките.
Ако е това,е възможно е след някоя и друга седмица да мине от само себе си - ако не мине,има терапия с лекарство (Нифедипин),която се прилага за 2 седмици,но опитай първо другите начини - есенциално важно е да се слага бебето правилно на гърдата и да слагаш топло за отпускане на съдовете (или може директно да ги поливаш с топла вода).Вземането на парацетамол също помага,когато болките са наистина ужасни.

Последна редакция: пн, 30 яну 2006, 09:11 от hedra

# 3
  • Мнения: 799
Много благодаря за съветите и обясненията   bouquet
До лекарства мисля да не прибягвам, а номера с топлата вода след кърмене го прилагам и сега.
Така ще е - трай бабо за здраве  Mr. Green
Сега видях каква разкошна правописна грешка съм направила в първия постинг
.... Та около 4-5 минети след побеляването ....
, но явно сте разбрали, че говоря за минУти Mr. Green

Още веднъж много благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт