Не ака цяла седмица!?

  • 848
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 82
Какво става с нас,момичета,вече никакви ни няма в акането,то от известно време си ака по веднъж в седмицата,но бях спокойна,защото не е запек(нормално и е акото),а и сме на кърма.Бах чела ,че кърмените бебета акали по-рядко,но вече почвам да се притеснявам да няма някакъв проблем Rolling Eyes.За два месеца си беше наддала добре(от 3,150кг на 5кг),но напоследък си мисля,че не и стига кърмата,защото докато яде много нервничи и дърпа,и накрая се отказва сама,но не ми изглежда доволна след ядене като преди Sad.Днес яде през два часа.Ако и утре не се изака,вече незнам #Crazy

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 914
Пробвай да хапваш такива храни, които действат разхлабващо, за да може чрез кърмата да действат на малката. Една мама дори казваше, че когато се е налагало, вместо да дава на бебето Дуфалак, тя го пие и чрез кърменето - се изхожда и бебчето.

# 2
  • Мнения: 313
 В периода 2-3 месец започват тези проблеми с акането. И ние минахме през такъв етап. Темповете на растеж се ускоряват и бебенце усвоява кърмата напълно. Бебаната дрискаше, когато аз ядях тиква и овесени ядки. Пробвай, може и при вас да помогне.

# 3
  • Мнения: 658
И ние бяхме така докато не отидох при докторката и разбрах че нямам кърма достатъчно. Бейб си остава гладен и уморен заспива. След час-2 пак рев-Пък за акото - няма никой една седмица. А той кво да ака като не е ял. Така че провери колко кърма  имаш - найвероятно не се храни добре бебчето. Искрено се надявам проблема да е това.  Peace

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
В този случай се вземат мерки за увеличаването на кърмата, ако наистина има недостиг (което иска известно време да се докаже и е съвсем поправимо).

Както са писали момичетата, много бебета минават през такива периоди с рядко акане към 2-3 месец и това е нормално, стига като се изака бебето, изпражненията да са с нормална кашеста консистенция, и да са в изобилно (спрямо периода, през който не е акало) количество.
Четиво:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14649
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33076.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16599.msg312466#msg312466

Успех и кажи как е.

# 5
  • Мнения: 262
И ние сме с този проблем. Давам Дуфалак от 1 седмица, пробвах и с термометър, и с овесена вода.
Димана е почти изцяло на кърма( изцеждам се и я давам с биберон, така, че знам по колко  изяжда), много рядко давам АМ.
Тази сутрин се изака след едноседмична пауза. Акото и е с нормална кашава консистенция, но не е обилно.
Но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще я заведа на лекар.
Моя съвет към теб е същия. Консултация със специалист!

# 6
  • Мнения: 262
Забравих да напиша, че бебка не е показвала никакви признаци на дискомфорт. Весела и жизнена, плаче от време на време, но не повече от нормалното. Даже и коликите  и не са били по-силни от обичайното.
Абе, гадна работа е това неакането.
Както писах и в отчетния форум, не съм вярвала, че на едно  ако ще се радвам толкова много. Тази сутрин ми идеше да и нацелувам дупето така както е наакано.

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Забравих да напиша, че бебка не е показвала никакви признаци на дискомфорт.
Това плюс горното ти мнение ме карат да мисля, че всичко си е в нормите при твоята бебка Simple Smile
Честито ако, така да се каже Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 1 457

Абе, гадна работа е това неакането.
Както писах и в отчетния форум, не съм вярвала, че на едно  ако ще се радвам толкова много. Тази сутрин ми идеше да и нацелувам дупето така както е наакано.
Ох, все едно аз съм го писала преди няколко месеца. Имахме същия проблем с това неакане.Нашата педи само едно си знаеше- сапунче та сапунче  Twisted Evil Да ама и с него взе да не става, отвара от овесени ядки искаше да и давам, но аз категорично отказах заради глутена. Друг доктор ми каза че по-добре дуфалак да дам, отколкото овесени ядки.И накрая така и направих,дадох само два дни мъничко дуфалак и започнахме да цапаме памперса всеки ден и то по два пъти, съвсем обилно  Laughing
А, може да пробваш да пиеш и доматен сок. Успех с акането   bouquet

# 9
  • Мнения: 287
Ако всичко горе написано не ви помогне да се изакате пробвай нещо старо. Може да е бабини девитини но помага - пробвай с дъжка на мушкато.

# 10
  • София
  • Мнения: 164
И ние по това време имахме този проблем голямо молене му се молихме на това аки да излиза.Давах по 2мл. дуфалак на ден преди сутрешното кърмене в6чоколо 15-20 мин. преди кърменето ,защото като го дадох непосредствено преди яденето Александра повърна обилно, но не знам дали е от това.Давах го 5-6 дена поред за да се свикнело стомахчето и до станело като навик.При нас помогна.

# 11
  • Мнения: 262

А, може да пробваш да пиеш и доматен сок.
Ама чист ли, или може и малко водка Laughing
Това на шега, разбира се

# 12
  • Мнения: 154
Моята Лара е със запек откакто спрях да я кърмя, т.е. когато беше на 3-4 месеца. Какво ли не съм пробвала и нищо не помага. Затова кърмете децата си докато можете. Мен така ме е яд че ми спря кърмата, но не можех нищо да направя

# 13
  • София
  • Мнения: 82
Благодаря на всички за мненията!Днес сутринта(на 9-тия ден)най-после се изакахме,и то два пъти newsm44 newsm44.Успокоих се малко,но въпреки това ще отидем днес на лекар.Иначе акото си е кашесто,изкарва го бързо и без болки(тя и колики не е имала досега,и дано да няма изобщо Praynig),от два дни увеличихме яденетата от 6 на 7,през ноща си спинка от 23ч до към 6ч,което е така още от началото на втория месец.Взех си поука и се погрижих да си увелича кърмата,пия много нат. сок,чай и прясно мляко и нещата се поуправиха,сега яде много по-спокойно и е весела и засмяна   Joy Joy Joy!После ще пиша за резултатите от прегледа.

# 14
  • София
  • Мнения: 293
Браво! Не се притеснявай при такива дълги паузи между аканията. И аз ще повторя казаното по-горе - при нас първите 2-3 месеца също бяха такива, но впоследствие всичко си дойде на мястото. Никога не съм прилагала термометри, сапуни и дръжки на здравец, мушкато и др. подобни въпреки съветите от педиатърката и цялата фамилия.

Ако някога имаш съмнения за количеството кърма, трябва да следиш броя на напишканите памперси на ден - твърди се, че трябва да са между 4 и 6 памперса(или измерено в брой пишкания на ден според една руска статия - около 12 пишкания  на денонощие).

Това, което май помогна при мен за увеличаването на кърмата са нощните кърмения в периода от 0 до 8 часа,  колкото и да е неприятно отначало буденето нощем - това е времето, в което по-успешно се стимулира производството на хормона Пролактин, от своя страна отговорен за производството на кърма.


Иначе от опит мога да кажа, че пиенето на повече мляко и сок не може да помогне толкова. Дори за да се избегнат алергии при кърмачето се препоръчва майката да ограничи количеството консумирани млечни продукти.

Sorry за дългото писание, но описаното дотук поне до момента при нас действа, а цялата тази информация ми помогна да запазя спокойствие.

Последна редакция: вт, 31 яну 2006, 23:03 от milenaire

Общи условия

Активация на акаунт