да питам за сока

  • 962
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 578
на моето бебче вече 2 дни му давам сок от круши на веднъж по 15 -17 грама без да съм го въвела постепенно
детето няма колики и се чудя освен разтройство с това голямо количество изведнъж мога ли да нанеса други вреди
вие как мислите?
а бихте ли ми препоръчали на коя фирма да купувам готови сокове от сини сливи и грозде

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 912
Не бих ти препоръчала за начало да даваш сок от круша и от сливи също.Почни с ябълка,морков.

# 2
  • Мнения: 516
Ами давай ябълки и моркови . Круши и др. недей рано ви е още Naughty

# 3
  • Мнения: 1 555
Аз правя сокове от ябълка, ябълка и морков, давала съм сок купен от грозде и от червени плодове на Хип ! А за крушата и сливите, ако ниамате запек, защото те разхлабват, ви е рано да ги пиете, напълно достатъчни са ябълката и моркова, а и когато заочнете с плодовите пюрета ще имате доста голямо разнообразие от плодове!!! Иначе количеството, което си дала е нормало, въпреки че се започва с 2 лъжички и всеки ден увеличаваш грамажа, но аз първоначално му дадох 15-20 гр от които може би 10 да са мувлезли ж устата  Joy

Не се притеснявай, а си наблюдавай детенце, то само ще ти покаже от какво се нуждае !!!  bouquet

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Сока се въвежда постепенно и по принцип се започва с ябълка и морков  Grinning
А сок от грозде и ябълка има на Хип, но не ти препоръчвам да даваш готови сокове все още, малки сте, поне да направи 6 месеца и тогава  Grinning.

Соковете са по 200мл. вие пиете по 15гр. , а срока на годност след отваряне е 2 дена значи ще изпиете 30мл от сока за тези 2 дена, а другото ще трябва да го изхвърлиш.
Един сок на Хип е 2.30лв-2.50лв. ли беше...

Последна редакция: нд, 29 яну 2006, 22:29 от doniboni

# 5
  • Мнения: 3 042
Най-добре е да даваш прясно изцеден сок на твоето бебе /непосредствено след изцеждането/, защото той съдържа много повече витамини отколкото готовите сокове, който са стерилизирани.По принцип когато се въвеждат соковете се започва с ябълков сок, сок от  ябълки и моркови. Ако все пак решиш да даваш готов препоръчвам ти марката ХИП - нейните сокове са за над 3м., хубави са и соковете на "Гербер". Аз на моят  син, понеже е капризин и не винаги пие сок, когато му предложа /а сокът трябва да се изпива непосредствено след приготвянето/ му давам готови на горните марки.

# 6
  • Мнения: 7 640
няма дя навредиш на детето с крушата, алергия към круша не съм чула да има някой. Давай ябълки, но сливите и гроздето много разхлабват и определено не са за толкова малко детенце

# 7
  • Мнения: 5 299
Аз съм доволна от соковете на ХИп, малко са скъпички, но това е Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 125
няма дя навредиш на детето с крушата, алергия към круша не съм чула да има някой. Давай ябълки, но сливите и гроздето много разхлабват и определено не са за толкова малко детенце

smile3521 Подкрепям напълно и не смятам, че сте малки за сок!

# 9
Здравей!Аз бих ти препоръчала засега да даваш само ябълка и морков-или заедно или поотделно.Няма нищо по-хубаво от пресно изцедения сок.Но ако не го изпие веднага не му го давай по-късно.

# 10
  • Мнения: 7 640
Но ако не го изпие веднага не му го давай по-късно.
защо, аз правя сокчето преди обед, половината давам предиобяд, а другата- следобяд

# 11
аз о6е не съм давала сок а сме на 3м. и половина. Пове4е хора ме съветват да не давам докато не стане на 4   дори и педиатърката ни. Не знам дали не гре6а, посаветваите ме и вие.  Наистина пресно изцеденото е най доброто ,но не знае6  какво купува6 от пазара /турско,гръцко и т. н./ Днес бях решила да купя на ХИП от ябълка , продава4ката ме разубеди като ми показа, 4е на самите сок4ета пише 4м.     Twisted Evil

# 12
  • Мнения: 7 640
имам брошура на Хип, там пише сокчетата са над 12 седмици, обаче в сайта е твърдо 4 мес. Аз давам по няколко лъжички от 3 мес

# 13
  • София
  • Мнения: 2 298
Но ако не го изпие веднага не му го давай по-късно.
защо, аз правя сокчето преди обед, половината давам предиобяд, а другата- следобяд

Защото витС. например е летлив и след известно време въобще го няма в сока, но това е по-малката беля. Нитратите могат да се превърнат в нитрити, а бебето не бива да поглъща такива. Тук има доста теми за нитратите и как нитритите влияят на бебешкия организъм. 

# 14
  • Мнения: 7 640
доколкото знам нитратите се превръщат в нитрити в червата- в анаеробни условия. А да не би готовото сокче да се изпива наведнъж?
Това са моите доводи Grinning

Общи условия

Активация на акаунт