Цедене или не?

  • 375
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 181
Майчета, не знам какво да правя с цеденето.Алекс още е много малък, малко яде и след хранене май имам нужда от малко цедене.Така процедирах до вчера, когато видях че кърмата която цедя е много рядка, явно е "предно мляко", кото означава, че може би въобще не стига до "задното" и спрях да се цедя, но с притеснявам защото едната гърда ме понаболва Embarassed
Кажете какво да правя, направо се пощурих вече ooooh!

# 1
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Цеди само когато са ти болезнени и напрегнати гърдите и то само колкото да ги облекчиш.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няма нужда от цедене,освен ако не са ти пренапрегнати и болящи гърдите и тогава се цеди само до облакчение,не до празно.
Кърмата по принцип на цвят е синкавобяла,като разредено или много обезмаслено мляко - това е нормалния й вид Grinning Предното мляко не е в големи количества - то е около една трета от производството на мляко за даденото кърмене (т.е. е примерно 30-тина мл),така че бебето стига до задното мляко,не се притеснявай въобще за това Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 1 057
Много е важно да не изпадаш в паника:)
Да ти кажа какво правех аз - понеже имах много кърма, а бебето ядеше малко (стоеше на гърдата по 3, 5мин.). На първото ядене за деня, давам да суче от дясната гърда. Каквото изяде, изяде, останалото го изцеждах до края. На следващото ядене давам лявата и пак каквото остане го изцеждах до края. В резултат получих "хиперлактация" и направо се побърквах...
Затова, спрях да цедя  остатъка от гърдата от която е ял, а само другата (от която не е ял) колкото да не я чувствам напрегната.  Така, след няколко седмици лактацията се регулира.

# 4
  • Мнения: 4 181
Много ви благодаря за съветите, ужасно съм ви задължена Hug
като нова мама се шашкам от всичко, много ли е кърмата малко ли е, храни ли се достатъчно и понеже още не сме ходили на конслутация, та не са ни мерили и затова ooooh!
Лек ден на всички и целувки на малчовците Heart Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Притесненията ти са напълно нормални, всички са така Simple Smile
Ако наистина ти е много млякото, гледай да цедиш между храненията, а не след тях - така няма да стимулираш прекалено гърдите, само ще получиш облекчение.

# 6
  • Мнения: 4 181
И това ще пробвам Wink

# 7
  • Мнения: 1 006
Как точно те понаболява гърдата? newsm78
Според мен е добре след хранене да изцеждаш , но без да се увличаш, за да не стане хиперлактация, както при мен!
Пробвай така няколко дни и ако пак имаш болки, пробвай с цедене мужду храненията, както ти е казала и Белинда. Praynig
Според мен обаче сте още в началото и не са се регулирали нещата.....спокойно, всички се притесняваме! Embarassed
Дано да наддава добре! Hug

# 8
  • Мнения: 435
Виж номер 11 от тази статийка http://www.bg-mamma.com/site/content/view/605/
Успех   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт