Съхранение на преварена вода в термос-вредно ли е ?

  • 16 070
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Здравейте !
От два месеца ,за по-голямо улеснение, сутрин щом преваря водата за приготвяне на храна на бебето я сипвам в голям термос и така цял ден,че и през нощта имам вряла вода.Отделно в бебешки шишета си съхранявам студена преварена ,за да разхлаждам врялата до необходимата за детето температура.Но тези дни се замислих ,дали вършеността на  термоса не отлага във водата някакви вещества, които да са вредни за бебка и затова ви питам какво знаете или мислите по въпроса .

# 1
  • Мнения: 5 370
Аз само и единствено така съхранявам водата на бебо откакто е изписан от родилното, щото ние се хранехме в началото смесено. Не е имал проблеми, след всяко използване изплаквам, преди да налея нова.

# 2
  • Мнения: 3 042
Аз съм съхранявала преварената вода в термос и на двете си деца. За това не смятам,  че съхраняването по този начин на водата е вредно за бебето.

# 3
  • Мнения: 8 505
Не мисля,че е вредно.Съхранявала съм вода и в термос,и в стъклено шише,като съм я сменяла след всяко хранене за следващото.

# 4
  • Мнения: X
И аз така съхранявах.

# 5
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Няма проблем според мен  Peace

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Въобще не съм се сетила за този вариант,но ми струва подходящ.Аз досега съхранявах в шише от мин.вода,като го сменям на 10-15 дни.

# 7
  • Мнения: 948
И аз така съхранявам водата.Не съм имала никакви проблеми, а и мисля, че не е вредно.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 642
Още от както се е родир така я съхранявам- съде ти през ноща ще ходя да топля- е през деня е по -лесно- в микровълновата- ама през ноща като нададе вой...
Сега като я сваря в 21,00- и до сутринта чак в 10,00 е още топла- отделно си държа студена за изравняване на температурата
Не мисля че е проблем- дори и майка ми така е правила преди толкова години- а на мен и на брат ми нищо ни няма

# 9
  • Мнения: 1 555
И аз така съхранявм преварената вода !!!  Peace

# 10
  • Мнения: 920
И аз така съхранявам. Само от време на време на два, три дни мия термоса с четка и антибактериален сапун.

# 11
  • Мнения: 578
Аз я преварявам в стъклена кана - от тези,които са термоустойчиви. И така стои водичка за няколко хранения. Преди да му правя млякото я затоплям на котлона. Ако стане много гореща слагам шишето в съд със студена вода и се охлажда за няколко минути. Алекс яде АМ от около месец и аз вчера се чудех дали не постъпвам зле като държа така водата....

# 12
  • Мнения: 302
И аз  съхранявам в термос преварената вода. Не мисля, че е вредно.

# 13
  • Мнения: 4 358
Аз също съхранявам преварената вода в термос и от няколко дни си задавам този въпрос. Прочетох всички постинги по темата, но отговор не намерих.
Знае ли някой наистина дали е вредно съхранението на водата в термос? Няма значение колко майки го правят.

# 14
  • Мнения: 1 410
Не мисля, че е вредно.

Общи условия

Активация на акаунт