Защо е скъпа луксозната козметика

  • 5 293
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 217
 

Защото е най-дългосрочната и сигурна инвестиция във вашата кожа. Повечето от продуктите с право могат да кандидатстват за Нобелова награда. Изискванията към тях са много високи. Те трябва да са с мълниеносен ефект. “Зрелите и изкушени в козметиката дами винаги забелязват ефекта от крема, дори ако бръчката е намаляла с 0.5 мм. От друга страна, мечтаят да предотвратят стареенето на секундата”, убедена е Надя Милър, вицепрезидент на La Prairie.

Уникалните съставки също трябва да внушават доверие. Както и ефектната опаковка. За вълшебствата на някои козметични шедьоври се носят легенди, имената им се предават като мантра за младост. Цената им, разбира се, е не по-малко стряскаща от тази на днешните им “роднини”. През 1958 г. Ести Лодер взриви женския свят с бурканче крем за 115 долара. След 7 години Сreme de la Mer, пак на същата марка (не се внася у нас), вдигна летвата на 250 долара. Оттогава световните козметични концерни като на рали Париж-Дакар се надпреварват да лансират супер скъпи еликсири за младост.

Първата лястовичка на “златната треска” през 2003 г., която накара сърцата на нашите козметоманки да забият учестено, беше кремът Cellular Radiance Creme на La Prairie. Цената му от 1000 лв. надхвърли цели 3 пъти смятаната досега за пределна психологическа бариера от 300 лв. И за да затвърди позициите си на скъпа марка, миналата година фирмата лансира програмата за стягане и изпъване на кожата Skin Caviar Intensive Аmpoule Treatment пак за 1000 лв. От Estee Lauder се амбицираха и заковаха стрелката на 1850 лв. Само не припадайте.

Става дума за 24-часова система против стареене Re-nutriv Re-creation, която включва дневен и нощен крем. Дори и да искате да хвърлите око на това произведение на изкуството, няма да можете, защото то се продава само по поръчка, която се изпълнява за 20 дни. Страстите нажежават до червено още 3-етапната програма за възстановяване на кожата Issima Beautyssime A на Guerlain - 728 лв., системата за микродермабразио Cellular Microdermabrasion на La Prairie - 678 лв., цялостната подмладяваща терапия Sisleya Elixir на Sisley - 600 лв... (пълния списък можете да прочетете по-долу).

Какво все пак се случва? Жените стават по-богати или производствените разходи са загробващи?

Разковничето е във върховите технологии

Ексклузивният клетъчен комплекс на La Praire например, идентичен по състав на кожата, възстановява естествените й функции и я овлажнява, подхранва и енергизира. Страхотна хрумка е и използването на принципите на оптичната физика. Флиртувайки със светлината, течни и кварцови кристали и светоотразяващи пигменти в Cellular Radiance Creme връщат на кожата сиянието на младостта. Ако след употреба погледнете под лупа лицето, ще видите, че то блести като посипано с диаманти. Създаването на ефикасна транспортна система се оказа трудна, но не невъзможна задача.

В ампулите с нано-емулсия на Skin Caviar Intensive Аmpoule Treatment (има и със замразени антиоксиданти на прах), подхранващите вещества са включени във воден разтвор на екстракт от алпийски растения, който осигурява максималното им проникване. Разработките на Estee Lauder също биха могли да съперничат по ефективност с тези на НАСА. Основен двигател е глобалният вицепрезидент на отдел “Изследване и развитие” към Estee Lauder - д-р Даниел Маес, който буквално е обсебен от идеята да сбъдне мечтата на жените за вечна младост. За него разказват, че колкото и да е хай последното му творение, само след 5 години ръцете го засърбяват да го промени.

Последното явно не се отнася за изключителната технология на Re-Nutriv Re-Creation, защото повече няма накъде. Системата е съвършена - морска съставка пренасочва калция там, където трябва. В резултат се активира производството на липиди и се подсилва защитната бариера на кожата. Вместо изкуствено да изпълват бръчките отвън, от Sisley избраха естественото им “запълване” отвътре. Sisleya Daily Line Reducer се прицелва в самото сърце на бръчките. Стопирайки ензимите, разрушаващи колагена, средството стимулира естественото обновяване на кожата. Освен на различната концентрация на ретинол в 3-фазната програма Issima Beautyssime A, от Guerlain разчитат и на подмладяващите пачове за очи.

уникалните съставки

напомнят ботаническа енциклопедия. Някои от тях се отглеждат специално в райони с безупречна екологична репутация. За други се харчат много пари, за да се култивират в Европа. Интересна е историята с фирмената съставка на Dior Prestige - книфофията. Специалистите пренесоха капризната лилия в Южна Франция чак от остров Мадагаскар. Ако се вярва на легендата, именно от нея боговете приготвяли нектара, даващ безсмъртие. Тъй като нямаше как да преместят остров Окинава, от Estee Lauder “докараха” рядко срещаната вода, богата на минерали (добива се от около 2000 м под морското равнище край Хавайските острови) и я включиха в Re-Nutriv Re-Creation.

Водата-чудо, чийто състав е близък до този на водата в клетките, възстановява жизнеността и гладкия тен на лицето. От дълбините на океана идват и водораслите, които придават морски вид на частиците злато в Issima Beautyssime A на Guerlain (оттук и терминът “синьо злато”). Наблягайки на чувственото удоволствие, от La Prairie “сервират” вкусотия за кожата. Една от съставките на хайвера от белуга – вителин, е истинско съкровище. Мигновено стимулира клетъчната активност, овлажнява кожата и повишава еластичността й.

Другото не по-малко вкусно лакомство е рядката китайска гъба рейши. Ще я откриете в серума Temps Majeur Serum на Yevs Saint Laurent. Високоскоростната й регенерираща сила е подсилена с жен шен, друга “безсмъртна” съставка. На фона на екзотичните си роднини, листата от бяла върба може и да изглеждат семпли, но пък стимулират производството на бета-ендорфини. Затова от Sisley загърбиха козметичния снобизъм и ги включиха в редуктора на бръчки Sisleya Daily Line Reducer. Минералозите и бижутерите също се притекоха на помощ на биолозите. Перленият прах в Life Pearl на Helena Rubinstein и диамантеният в Cellular Microdermabrasion на La Prairie са истинско украшение за обичащите себе си жени.

вълшебната текстура

Ако средството, дори и най-скъпото и наблъскано с последните постижения на науката, не доставя удоволствие, никой няма да го купи. Ето защо козметолозите упорито се стараят да създадат текстура, която е мека и нежна и се топи на кожата като първи сняг. Нищо не се оставя на случая. Продуктите преминават през периодични изпитания, като се обръща изключително внимание на лепкавината, лекотата при нанасяне и бързото попиване. От съществено значение е и ароматът. Уханието на орхидея и тигрова лилия в Re-Nutriv Re-Creation на Estee Lauder гони стреса надалеч.

разкошната опаковка

Съгласете се - приятно е да държите в ръка “бижу”, от допира на което буквално ви спира дъхът. Двойката крем за лице и за очи Cellular Radiance на La Prairie например преднамерено е “облечена” в метално бурканче със златен кант и сребърна капачка. Опаковката на Re-Creation на Estee Lauder с вградени блестящи частици просто подканя да бъде отворена. От Sisley разчитат на любов от пръв поглед. Прозрачният флакон на Daily Line Reducer разкрива божествена на цвят и апетитна на вид текстура като прасковен мус. Фирмите прилагат и друг трик - удоволствието сами да забъркате магичното биле.

класация на най-скъпите кремове у нас над 500 лв.

1 Re-Nutriv Re-Creation Day Creme SPF 15&Night Creme на Estee Lauder - комплект дневен и нощен крем срещу стареене - 1850 лв.

2 Cellular Radiance Creme на La Prairie - подмладяващ крем - 1000 лв.

3 Skin Caviar Intesive Аmpoule Treatment на La Prairie - програма за стягане и изпъване на кожата Intensive - 1000 лв.

4 Issima Beautyssime A на Guerlain - 3-етапна програма за възстановяване на кожата - 728 лв.

5 Cellular Microdermabrasion на La Prairie - система за микродермабразио - 678 лв.

6 Sisleya Elixir на Sisley - цялостна подмладяваща терапия - 600 лв.

7 Dior Prestige Outstanding Skin Perfection на Christian Dior - дуо избелващ серум и ревитализиращ крем - 587 лв.

8 Skin Caviar Luxe Body Cream на La Prairie - крем за тяло със стягащ подхранващ ефект - 580 лв.

9 Sisleya Daily Line Reducer на Sisley - редуктор на бръчки - 554 лв.

10 Cellular Cycle Ampouless for the face на La Prairie - подхранващи и възстановяващи ампули - 550 лв.

11 Skin Caviar Luxe Cream на La Prairie - ревитализиращ и стягащ крем за лице - 530 лв.

12 Stimulskin Plus на Darphin - интензивен изглаждащ комплекс - 519 лв.

13 Temps Majeur Serum на Yvеs Saint Laurent - анти-ейдж серум - 517 лв.

14 Sisleya на Sisley - цялостна подхранваща анти-ейдж грижа - 500 лв.

# 1
  • Мнения: 5 317
Това съм го чела някъде.
Според мен не може само с  един крем Naughty,дори да е за 1000лева, да изглеждаш вечно млада.
Аз до сега повече от 35.00-40.00лева не съм давала за крем.

# 2
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
 hahahaЕй сега ще продам колата, за да си купя луксозна козметика. Красотата преди всичко!  Flutter

# 3
  • Мнения: 583
може и да поизглаждат кожата,но ако генетично ти е писано да се сбръчкаш/по-рано или много/ едва ли ще помогне.иначе нямаше да я има пластичната хирургия. newsm78

# 4
  • Мнения: 35 951
Това съм го чела някъде.

в Дир-а и то скоро!

# 5
# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Изгъзици Crazy

# 8
# 9
  • Мнения: 5 299
Аз 15 лв не давам за лак за нокти...пък какво остана 1000 лв за крем Sick

# 10
  • Мнения: 3 248
И аз го четох в дир-а тези дни.

А по темата...мисля, че кожата би могла да изглежда перфектна не толкова от кремовете от по 1000 лева, колкото от подходящия начин на живот. Peace Смятам, че всяка жена трябва да си намери "своите" продукти...казвам го, защото и аз съм давала доста пари за хубави и маркови кремове (много по-ниски от посочените суми), но кажата ми никога не е изглеждала толкова добре, колкото сега, когато използвам като тоник розова вода. Надявам се ефектът да се запази и продължи! Praynig

# 11
  • Мнения: 590
Защо е скъпа луксозната козметика?

- Защото супербогатите жени трябва да има за какво да си харчат парите Wink
 
Съгласна съм, че във висшия клас бяла козметика има революционни открития. Зад тях стоят мнооого средства вложени във процеса на разработката, но по-голяма част от цената все пак е марката Wink
И освен това, ако супер скъпата козметика беше достатъчна, за да изглеждаме вечно млади, то пластичните хирурзи едва ли щяха да бъдат толкова богати Simple Smile

# 12
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Явно не помагат въпреки цената си защото иначе пластичната хирургия щеше да загине. Имам колежка маниак на тема младо лице. Изчела е всичко и дава всичките си пари за кремове.  Само че освен кремовете никога не се смее, не пуши, винаги си ляга в 10 независимо дали са на гости или ресторант, никога не дава да я будят насилствено хора или часовници - когато стане тогава и в офиса ни знаят че може да дойде в 9 а може и в 11. Мие си лицето с кубчета лед. Ходи редовно на козметик да й втриват ампули в кожата и да й правят масажи и маски. И въпреки това й личи че е над 40.
Аз също много внимавам каква козметика ползвам защото преди години от масова козметика ми се появиха отвратителни големи пъпки по лицето та едва се оправих с лазер и лекарства. Но козметиката ми е от порядъка 30-40 лв за 100 мл. крем атодерм или фотодерм, който ползвам почти година. ФДТ, пудри, червила и т.н на макс фактор или в краен случай манхатън. Смятам че това е напълно достатъчно.

# 13
  • Мнения: 3 611
hahahaЕй сега ще продам колата, за да си купя луксозна козметика. Красотата преди всичко!  Flutter




Пък аз кат нямам кола, шъ си ходя сбръчкана  newsm45

# 14
  • София
  • Мнения: 1 626
Само че освен кремовете никога не се смее, не пуши, винаги си ляга в 10 независимо дали са на гости или ресторант, никога не дава да я будят насилствено хора или часовници - когато стане тогава и в офиса ни знаят че може да дойде в 9 а може и в 11.

Може ли и аз да работя във вашия офис?  Joy

Общи условия

Активация на акаунт