Получаване на колет в БГ от чужбина

  • 1 818
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 464
Въпросче за получаване на колет в БГ, изпратен от Германия.
Съпругът ми изпрати колет с разни неща за Таня(нейни си) от Германия и се чудех колко време отнема да пристигне в БГ. КАзаха ми, че ако е над 2 кг трябва от митницата да си го взема. Ще ме уведомят ли като пристигне?? ЗАщо от митницата?? Ще ме карат ли да плащам нещо и ако да защо?????

# 1
  • Мнения: 1 269
Незнам от българия но аз съм испращала от тук.Бе4е към 6 кила и брат ми си го полу4и от митницата.Полу4и призовка преди това и с нея си го полу4и.Отворили са колетът пред него и са го питали кое колко срува,но нищо не е плащал а им е оставил 50 лева да се "по4ерпят.Прашах рибарски мрежи,не мисля 4е ще имаш проблем с нещата на детенце.

пс  Имаш голяма сладурана.Да ти е жива и здрава

# 2
  • Мнения: 464
Хммм благодаря! Ще им оставя точно 0 лева и 0 стотинки. НИщо нямам намерение да платя, та това са носени дрехи. Мноо ми е страно, защо по дяволите трябва да плащам нещо..

# 3
  • Мнения: 1 269
Спокоино аз пращах мрежи и за това,макар 4е не би трябвало.Няма да им даваш.Няма да имаш проблем  Grinning

# 4
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 623
Aз за Коледа бях пратила на нашите колет с вкусотийки (шоколади и прочие). И те трябваше да ходят да го получават на митницата (с известие), тъй като беше над 2 кг. Но нито е трябвало да плащат, нито колетът е бил отварян. Бях го пуснала препоръчан и бях декларирала стойност от 20 евро.
Предполагам, че зависи от обявеното съдържание. Не вярвам да ви накарат да плащате за дрехи.
Дано да нямаte проблеми с получаването  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 163
Незнам дали бих се осмелила да пратя колет до БГ. Не ми получават картичките, а камоли колет. Лелеее, ще има подаръци за всички донесе Дядо Мраз...Имам чуствтото че в София, в Младост 1 е черната дупка. Потъва и се забравя. Незнам какво ще кажете мами.

# 6
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Аз съм изпра6тала колет 13 кг. и на6ите ходиха да го взамат от по6тата без да запла6тат ни6то. Стигна за по малко от 2 седмици.

# 7
  • Мнения: 533
Пращах за Коледа до БГ колет - около 7 кг. Не се е налагало да се взема от митница, а от обикновена поща. Нищо не са плащали.
Изпратих колета като обикновена услуга (не беше даже препоръчан) и бях приятно изненадана, че пристигна за по-малко от седмица като се има предвид натовареността около празниците.

# 8
  • България-София
  • Мнения: 573
Досега да съм пратила 20 колета от 5 до 20 кг /това май беше максимума/. По малките ги доставяха на адреса, а по голямите от митницата. Стотинка не е плащано при получаването и винаги неотваряни, само веднъж любопитството е надделяло, когато пратих леглата на децата Wink

Общи условия

Активация на акаунт