Монтесори - обучение у дома-2

  • 88 783
  • 268
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 1 408
Тук открих нещо, което от известно време търся из интернет- метода Монтесори.
Имам детенце на 2 г. и предпочитам още от сега да го занимавам с забавни и интересни неща.
Чудесно е, че ви открих.
Благодаря за темата и с това се записвам да чета, следя и пиша тук.
 Peace  bouquet

# 256
  • Мнения: 12
Привет,
Започнах да следя темата от известно време. Макар че съм бъдеща майка, отсега съм доста заинтересована и ще следя с интерес.
Преди мъничко попаднах и на нещо от фейсбук като веднага се разрових и се оказа YouTube канал, в който майка публикува разни видеа как е разработвала activity boards. Надявам се, че тези от вас, които са решили да създават подобни материали в домашни условия, ще им е полезно.
https://www.youtube.com/channel/UChoda5GOIiv0DugiIexlddQ

Боби

# 257
  • Мнения: 529
Момичета има ли някоя от вас, която си е правила  metal insets?
Много ми се иска да ги имаме, но не мога да дам толкова пари. Това което ми хрумва е от картон да ги изрежа, но ще бъдат много по-леки и не знам дали няма да се изгуби голяма част от усещането за самия материал. newsm78

# 258
# 259
# 260
  • Мнения: 440
Здравейте, знаете ли с какво мога да занимавам дете на 1, 4мес.? Знам, че е малка за обучение по метода на Монтесори, но след като изгледах доста клипчета в Интернет, видях, че някои майки започват с метода още в ранна бебешка възраст. Досега съм пробвала няколко неща, но за моя изненада на детето не му беше особено интересно и вниманието и се задържа пет минути най- много при всяка една от дейностите. Ето и пробваните дейности:
-рисуване с бои с пръстите на ръцете;
-пластелин и пълнене на формички;
-пускане на монети в касичка;
-пъхане на клечки в дупките на гевгира;
-пъхане в пластмасова бутилка на декоративни малки топчета / под надзора ми, разбира се/;
-да закача дрехи със щипки;
- да ги отхлупва няколко захлупени саксии, различни по размер;
-игра с катинар с ключ;
-от съд с вода да изважда неща с цедката или клечка / рингове, топчета/;
-да разбива айрян в кана;
-да пресипва течност от две чашки с табла отдолу;

# 261
  • Мнения: 107
Ако ползваш Фейсбук, намери групата У дома по метода на Мария Монтесори - много и чудесни идеи за занимания за деца на всякаква възраст

# 262
  • Мнения: 440
Sivamurti благодаря  Hug

# 263
  • Мнения: 3 841
Аз се убедих, че за всичко си трябва точното време и възраст. След още някой друг месец ще видиш, че някои от тези неща ще станат по-ингересни за детенце... Повечето от нещата, които си описала ,са за над 2-3 години:) Аз си купих книгите на Наталия Борова,  в които е упоменато кои занимавия са подходящи за определените възрастови групи... Аз нямам фин.  възможност за Монтесори ясла или градина - затова ще се радвам да обменяме опит:)

# 264
  • Мнения: 440
И аз ще се радвам да споделяме. Отдавна се интересувам, но май ще трябва да си купя и някоя книга с повече инфо по въпроса. Аз също ще се занимавам само в домашна обстановка. Иначе моето дете го водих на "Кинди-ру" на безплатно пробно занимание. Не ми хареса, че бяха събрали бебета / 4мес. 6- мес./ с деца на 1г.+. На моето дете не му беше интересно, не слушаше водещото момиче, нито изпълняваше заданията. Тогава беше на ок. 9- 10 мес. и искаше само да се движи, изследваше цялата стая, опознаваше другите бебета. Просто в него момент я интересуваха други неща. А упражненията бяха предимно статични-всички седнали в кръг, бавни и изискваха повече участието на майката, отколкото на детето.

# 265
  • Мнения: 440
Да побутна темичката. В НДК на "Панаира на книгата", щанда на издателство "Асеневци" / някъде на горните етажи беше/ има книги за метода Монтесори, които се продават с намаление. Аз си взех на Наталия Боброва и още една, написана от самата Монтесори, но и забравих името. Не е реклама, просто споделям за тези, които търсят. Между другото, за тези от Вас, които са от Сф. , може да си разменяме книги на тази тема. На мен при предстои четене, де...

# 266
  • Мнения: 440
Разменям-"Какво трябва да знаете за детето си" на Мария Монтесори, издателство "Асеневци", цена 9, 95лв.-новозакупена за "Чудото Монтесори или учение без мъчение и възпитание без оценки, награди и наказания" на Елена Тимошенко.

# 267
  • Варна
  • Мнения: 709
Не е по методиката на Монтесори. Но преди време сме коментирали и други методи за ранно развитие тук. Пускам ви един нов продукт, който е имитация на кубчетата на Зайцев, но е на български език. Батковците  отдавна четат, а и най-малкия вече срича, но когато ги видях по празниците, реших да ви ги споделя.
http://ateabooks.com/4193--lesno-pisha-i-cheta-s-sharenite-kybcheta.html

# 268
  • Мнения: 44
Здравейте, от доста време в бг-мама влизам от дъжд на вятър (в общи линии - веднъж годишно)

Надявам се, че новите неща ще са полезни за всички.
Заповядайте:
http://ahomewithmontessori.blogspot.bg/2017/02/blog-post.html

Общи условия

Активация на акаунт