БЦЖ

  • 787
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте мами,
Искам да ви питам за БЦЖ-то. Дъщеря ми имаше белег до към 6-тия месец. След това - изчезна. По това време бяхме на море и тя почерня малко и си мислех че може и заради това тази червена точица да е изчезнала, но и до момента не се е появила. В момента е на годинка и 1 месец и все още няма нищо. Не знам дали това е нормално.

# 1
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Мисля  че  на  6 месеца  се  правеше проверка  за БЦЖ  от  педиатъра щом  не  ви  е казал  нищо  не  е  проблем. На  следващата  консултация  го  попитаи за  да  си по спокоина.

# 2
  • Мнения: 8 505
Щом веднъж се е появил белега,няма страшно.А Манту се прави между 7. и 10. месец (ако белег не се появи или е много блед) .

# 3
  • София
  • Мнения: 2 708
М-у 7 и 10 месец се прави проверка на белега. При нас е леко зачервена резчица и ни го признаха за валиден, а преди беше доста по - червен.

# 4
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Мисля че на 6 месеца се правеше проверка за БЦЖ от педиатъра щом не ви е казал нищо не е проблем. На следващата консултация го попитаи за да си по спокоина.
И аз съм на това мнение.

# 5
  • Мнения: 1 600
След 7 месец се прави проверка на белега.Ако няма белег се прави Манту .При отрицателно Манту се прави ново БЦЖ.Ако Манту-то е над 5 мм в диаметър е положително и не се налага ново БЦЖ.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Най-добре си кажи на лекаря като отидете и той ще прецени дали е както трябва!Но както са ти казали след като веднъж се е появил значи няма страшно!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 101
 А нашата от вчера е като гнойна пъпка - червена с бяло връхче.До вчера и беше само червена.От педито знам , че е нормално да е червена.Но това бялото връхче.......... Thinking......Някой дали знае нещо по въпроса??? newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 1 457
След 7 месец се прави проверка на белега.Ако няма белег се прави Манту .При отрицателно Манту се прави ново БЦЖ.Ако Манту-то е над 5 мм в диаметър е положително и не се налага ново БЦЖ.
И аз така знам, от 7 до 10 месец проверка и всичко както си го писала. И тъй като ние на 7 месеца си нямахме и следа от белега, казвам аз на нашето педи, а тя ми вика: а, рано ви е още след 10 месец, към годинката ще видим и ще правим манту.  Можело белега пак да се появи  Shocked
А аз изрично четох сроковете, та се чудя вече кой крив,кой прав  Thinking

# 9
  • Мнения: 120
Ние имахме консултация в събота. Нямаме и следа от белег. Педиатърът ни каза, че ще изчака до следващия месец и ако е все така-ново манту. А дъщеря ми сега е на 9 мес.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
А нашата от вчера е като гнойна пъпка - червена с бяло връхче.До вчера и беше само червена.От педито знам , че е нормално да е червена.Но това бялото връхче.......... Thinking......Някой дали знае нещо по въпроса??? newsm78

Нашето БЦЖ беше много подуто и гнойно, даже бях пускала тема по въпроса.
Педиатърът го проби и махна гнойта. От отговорите тук разбрах, че доста са минали по този път, но са изчакали гнойта сама да изтече.

# 11
Питах педиатъра. Каза ми същото - щом белегът се е появил веднъж - нямало страшно. Това, че в момента няма белег било нормално, тъй като с времето изчезвал. Благодаря ви за отговорите

# 12
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Консултирай се с педиатъра, той най-добре ще  ти каже дали е нормално или не Wink

Общи условия

Активация на акаунт