Каква е разликата в годините между децата ви?

  • 2 544
  • 67
  •   1
Отговори

Анкета

Каква е разликата в годините между децата ви?

Опции:

* Гласуването приключено: чт, 16 фев 2006, 21:18

  • Мнения: 7 474
Много съм се чудила по този въпрос. Първо исках малка разлика за децата уж по-добре, после голяма за мен по-лесно, със сигурност не исках да е около 6г. Моята разлика със сестра ми беше 6г. и никак не се разбирахме - разни интереси , приятели  и т.н. Както е видно малката разлика сме я подминали вече, и приближаваме това от което се опасявах най-много. Какво мислите по-въпроса мами с повече от 1 дете и тези , които кроят планове? newsm78 Какви плюсове и минуси откривате от вашата практика? Изобщо как да прецени човек, защото второто дете обикновено е планирано! Hug

# 1
  • Мнения: 404
Разликата на моите принцеси е 3г. и 5мес.Да си кажа обаче хич не се разбират.Малката все иска нещо и го получава,защото е по малка,а не трябва да е така.Чудя се как ли ще е за напред.Незнам.Дано като поотраснат да започнат да се разбират.

# 2
разликата на моите дечица е 6 години и 3 седмици. мисля че е голяма, но докато се чудех дали да имам второ дете, времето си мина. надявам се  да ги възпитам да се уважават и обичат-все си мисля че отношението между децата зависи от възпитанието им, а не от разликата в годините.

# 3
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 148
Искахме разликата между децата да е 3,5-4 години, но се получи 5 и 19 дни. Засега е добре, ще видим по-нататък. И аз си мисля, че най-важно е възпитанието, не толкова разликата в годините.

# 4
  • Мнения: 3 740
Между първото и второто 3 години, между второто и третото - 1,5, между третото и четвъртото - 3г. 4мес.
Мислехме, че Бобо и Сашко ще имат най-близки интереси поради малката разлика, но най-често отборите се формират от двамата големи и двамата малки, макар че има и други комбинации. Децата имат различни характери и интереси, така че не можеш да предвидиш "идеалната" разлика, но ми си струва, че колкото повече отлагаш, толкова по-малка е вероятността да растат заедно. При голяма разлика каката по-скоро изпълнява функциите на майка, отколкото на приятел. Не че е лошо, но е друг вид отношения.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 383
2г. 7м. и съм доволна. Искаше ми се даже и по-малка разлика, но тази е супер - каката вече е достатъчно разумна и помага много  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 922
при моите дечица разликата е 3г и 3м...
за мен е идеално, защото хем не съм отвикнала от гледането на бебе/мъниче, хем не гледам две бебета наведнъж (поздравявам майките на близнаци и породени дечица - за мен сте героини Hug)
Поздрави Heart Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 2 019
Разликата между мойте е 8г. и 11м. Не съм го планирала, защото все ми се виждаше неподходящ момента, докато накрая се случи неочаквано. Не знам дали ще се разбират, но за мен предимствата са много. Първо каката много ми помага. Второ вече съм забравила какво е да гушкаш малко бебе и се наслаждавам все едно ми е за първи път. Не ми е скучно защото проблемите на каката са едни, на бебето са други, изобщо купон ни е. И не на последно място човек се подмладява покрай децата, така че по-късно, по-добре.
Децата на моя приятелка са с 15г разлика и на нея също й е много гот.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 108
4 години и 3 месеца. За мен разликата им е идеална. Косьо беше вече достатъчно голям и се обслужваше сам, когато Зори се роди. Същевременно имат достатъчно общи интереси и той й обръща внимание. Страхотен батко е! newsm10

# 9
  • София
  • Мнения: 610
Разликата между моите деца е малко над година и половина.Трудничко е ,но пък е весело-все едно имаш две бебета и всяко си иска своето.За сега се разбират,но според мен малкият още не се е осъзнал достатъчно,ще видим като захитрее и той Simple Smile.

# 10
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
При нас разликата е 8 години.
Плюсът е, че баткото разбира всичко и помага много. Мога да му оставя беба да я наглежда, а аз да се изкъпя на спокойствие например  Laughing Или като сме на пазар той я наглежда докато избирам стоките. Голяма отмяна ми е. После щерката като тръгне на училище ще може да я прибира в къщи, между другото той с нетърпение чака този момент  Mr. Green
Минусът е, че с тази голяма разлика бях позабравила колко е трудно гледането на бебе. Тъкмо си бях намерила работа, бях я съчетала с детето и сега хайде пак от начало.
Планиране не е имало. Така се получи. Колкото повече мислиш, толкова по-трудно взимаш решение Wink

# 11
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Разликата между моите момчета е 2 години. Аз съм доволна от разликата на децата си.
Предимството е че растат заедно, не съм забравила как се гледа бебе, в къщи е весело, а и в бъдеще се надявам да става по-лесно  Wink.
Недостатъка е че трудно можеш да обърнеш внимание на всеки, в къщи често е лудница  #Crazy всеки нещо иска.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
6г. (без около 40 дни) им е разликата на моите!

Плюсове:
1. Винаги гледаш по едно бебе.
2. Голямото помага и разбира да не ревнува
3. Имах на разположение 6г. да се радвам и нарадвам предостатъчно на 1-вото си дете и да му отдам цялото ми внимание.

Минуси:
1. Нямат общи интереси.
2. Таман си регулирах съня и се сдобих със самостоятелно дете и хоп в "1-ви клас" с бебе Crazy

 Малкото се отглежда по-между другото. Много е по-лесно. Все още с 1-вото ти се случват нещата за пръв път в живота.
Не мога да кажа, че това е идеалната разлика. Така се случи..., може би не трябваше да е чак толкоз голяма... Thinking

# 13
  • Мнения: 252
на6та разлика е 3 години
 Hug

# 14

Общи условия

Активация на акаунт