Модел на плетена шапка

  • 17 871
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 180
Може ли някой да ми покаже модел на шапка?Напоследък все се хвърлям да плета-направих интересни нещица,но ми се иска някой по- готин модел за мъжка шапка.
Разглеждах разни руски сайтове за плетки и ръкоделие,но нищо конкретно няма.
Ако някой има идеи и плете,нека пише. Praynig

# 1
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
На пазара има учудващо много списания за плетиво. И изобщо не са скъпи. Може и да ти хареса нещо. Тази зима майка ми реши да плете и снабди всички с шапки и шалове Party

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Виж тук:
http://img79.imageshack.us/img_viewer_framed.php?loc=img79&i … 79/6633/19kb2.jpg

http://img79.imageshack.us/img_viewer_framed.php?loc=img79&i … 79/6633/19kb2.jpg

http://img79.imageshack.us/gal.php?g=19kb2.jpg

И аз редовно разглеждам руски сайтове и форуми за плетиво и искам да ти кажа, че има страшно много модели със схеми и описания, но специално пък мъжките шапки наистина са рядкост.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 180
Киса,благодаря за идейките.  bouquet
Аз обаче запецнах на едни чорапи.....както си мислех,че на теория всичко ми е ясно,така сега не мога да засека петата  Rolling Eyes
Ако си плела чорапи,можеш ли да ми кажеш как става точно? Разделям петата на 3 части,средната не я пипам на бримки,т.е. ако всяка част от петата се състои от 11 бримки,средната си остава 11,а свивам отстрани.Да,обаче не става прав ъгъл,а под 30 градуса някъде.Опитах да правя по 2 свивки от всяка страна на ред, но май и така не става....Знам,че трудно се описва, друго е да се види нагледно,но се уча сама и няма кой да ми покаже.
 От руски не разбирам,опитвам се да намеря някой онлайн речник,но няма.Правя врътки от руски на английски,но пак не ми светва.Пробвам,разплитам и така....
Ако можеш да дадеш съвет,ще съм ти благодарна.  Hug

# 4
  • Мнения: 1 210
Плетеш само средната част. Първата и Последната бримка на ред на средната част я обединяваш с поредната бримка на лява/дясна част. Например
ляво ти е а-л
дясно м-ч
среда 1-11

а б в г д е ж з и к л   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  м н о п р с т у ф х ч

При плетенето на първия ред на средната част обединяваш (бримка л с бримка 1) и (бримка м с бримка 11)

Втори ред: к-1 и н-11
трети ред: и-1 и о-11
и така докато ти свършат страничните бримки.
След това от страната на буквените бримки си нанизваш новите и продължаваш да плетеш горната част на чорапа.

Успех

Ама това е моя начин - аз плета от пръстите към глезените.

А ето линк за цялата одисея по плетено на чорапите с много снимки.
http://www.royea.net/sockdemo1.html
На края на страницата има линк за продължение към следващи етап

# 5
  • Мнения: 2 180
Аничка,благодаря ти! Аз плета по съвсем същия начин,но не става петата.Как да обясня......ако трябва да е така петата:
               І
               І
               І
       _____І
става така:


             І
             І
             І
             І
             /
            /
           /

Последна редакция: вт, 31 яну 2006, 11:42 от Джини

# 6
  • Мнения: 1 210
Другия вариант е да завършиш буквените бримки и плетейки бримките 1-11 да "прикачаш" по една от завършените.

На средната част винаги трябва да ти остават само 11 бримки.
Страничните части не ги плетеш - а само на всеки добавен среден ред хващах поредната странична.
Трябва да се получи.
Ако не - ще се съберем на плетка някой weekend Simple Smile)))

# 7
  • Мнения: 2 180

Страничните части не ги плетеш - а само на всеки добавен среден ред хващах поредната странична.


Ееее,златна си! А аз плетях и страничните и затова ставаше полегато! Довечера ще го направя както ми каза и ще пиша как е станало.
 Hug

# 8
  • Хасково
  • Мнения: 995
Момичета дайте препратки към руските сайтове за плетива!

# 9
  • Мнения: 2 180
Момичета дайте препратки към руските сайтове за плетива!
Направо отвори този форум: www.goblenite.com
и ще се побъркаш от схеми и линкове  Laughing

# 10
  • Мнения: 2 180
Пак забих.....
Петата стана,но сега не знам как да засека страничните бримки.Сега да обясня....петата я засякох и стана 10 бримки,отстрани извадих по 14 бримки от всяка страна,а предната част на чорапа е общо 26 бримки.Започнах да "стопявам" отстрани от тези 14 бримки и не знам докога? Първоначално започнах с 52 бримки,т.е. четири куки по 13 бримки всяка.Дали и долната част на чорапа трябва да се редуцира до 52 бримки и дали не са много? Не трябва ли да ги намаля до получаване на перпендикуляр спрямо горната част на чорапа и оттам насетне да плета към пръстите? Уф,не мога да обясня така.Хееелп!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Момичета дайте препратки към руските сайтове за плетива!

Влез в този сайт www.melissa.ru, намери думата "ссылки", което означава линкове.
Другия вариант е да им влезеш във форума, в раздела "Вязание", там из темите "Новые журналы" има много линкове.  Wink

Джини, чорапи мога да плета, но сега съм на работа и нямам време за обяснения, пък и трябва да си отворя книжката...  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт