Родилка - висока температура

  • 4 747
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 324
Здравейте,

Моля за съвет.
Моя приятелак роди наскоро. Всичко беше ОК - и тя и бебето бяха много добре, но след 2-3 седмици тя започна да вдига много висока температура 39 - 40. Вече повече от седмица не може да я свали.

Ходи при личния и лекар - дори не я прегледал. Изписал някакви антибиотици. Няма резултат.
Ходи при гинеколог - няма нищо в матката.

Къде да я изпратя да иде на преглед? При какъв специалист? При кого (става въпрос за Пловдив)?
На какво може да се дължи това?

Ако е от значение - кърми, но си изцежда млякото с помпа, че бебнцето докато сукало и разранило зърната.

Помагайте, моля  Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 2 271
Може да е  от гърдите. Аз, около 1 седмица след като родих, имах температура и лекарката ми каза, че е нормално от многото кърма, която постоянно издува гърдите да имам Т. Другото, което може да причини Т е, ако е шита, нещо шевовете да са се възпалили, но щом е ходила на гинеколог, едва ли е от това.
Моя съвет е да идеш с нея при личния и лекар и да бъдете по-твърди за преглед и насочване към специалист, в крайна сметка, нали за това е той - да определи на какъв лекар да отидеш.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 289
Ми защо не отиде в болницата,където е раждала да я прегледат добре да не е останала част от плацентата,понеже знам че един от признаците е температурата.

# 3
  • Мнения: 270
и аз съм чувала, че ако е останала част от плацентата това е един от основните признаци, но пък то май има и болки, подобни на контракциите тогава. Най-сигурно е да я прегледа отново гинеколог. Аз съм почти сигурна, че не е от гърдите, защото те към първата седмица вече започват да свикват с по-голямото количество кърма

# 4
  • Мнения: 7 107
Нека спешно си направи изследване на кръвта - за левкоцити и др. подобни. Ако се наложи, и в болница да я приемат за няколко дни. Детенцето има нужда от здрава мама.

# 5
  • Мнения: 3 069
Определено е от гърдите, явно не се изчежда напълно, понякога само помпичката не е достатъчна.Нека иде при акушерката в ЖК да ги опипа и ще се разбере.

# 6
  • Мнения: 637
Таня, ще ти напиша и тук мнението си - състоянието е сериозно, почти е изключено да е от гърдите и изисква спешен преглед от гинеколог, търсене на причината и адекватно лечение. Знаеш ли какви са антибиотиците (да се изписва лечение без преглед е отделна тема)?

# 7
  • София
  • Мнения: 281
много възможно да е от гърдите - нека опита сама под горещия душ да се изцежда! понякога помпите не могат добре да изцедят.
успех и дано всичко се оправи бързо!
п.п. ако иска нека си купи силиконови зърна и през тях да храни бебчо - по принцип нашите слънчица помага най-много при такива проблеми.

# 8
  • Мнения: 922
Какво чудо видях с тази висока т-ра... 3 седмици преди термина ми (т.е. бременна в 9-тия) - 10 дена висока т-ра без никакви признаци... няма кашлица, няма червено гърло, няма хрема, няма никакви болки - само висока т-ра...
Оказа се пневмония...
Има ли интензивно потене? - един от симпотимте на пневмонията (съчетано с високата т-ра
За всеки случай, може да потърси белодробен специалист
Дано бързо се възстанови Peace

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Moqt problem be6e sa6tiq-postoqnno vdigah takava temperatura.Hodih pri lekarkata koqto me izrajda,pravi mi izsledvaniq,kaza 4e levkocitite bili mnogo zavi6eni i mi izpisa antibiotik za karme6ti.S tqh pak si vdigah temp.Nai-nakraq otidoh v Barza Pomo6t i se razbra 4e imam vazpalenie na babreka s izliv v beliq drob!Taka,4e kolkoto po-barzo razbere kakvo i e-tolkova po-dobre

# 10
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Таня, ще ти напиша и тук мнението си - състоянието е сериозно, почти е изключено да е от гърдите и изисква спешен преглед от гинеколог, търсене на причината и адекватно лечение. Знаеш ли какви са антибиотиците (да се изписва лечение без преглед е отделна тема)?
На лекар и то спешно.

# 11
  • Мнения: 1 809
Високата Т е признак за някакво възпаление .
По най-бързия начин да направи кръвни изследвания и преглед от гинеколог.

Не мога да проумея как изписват антибиотици дори без елементарен преглед  ooooh!

Бързо оздравяване й желая    bouquet

# 12
  • Мнения: 4 324
Оздравя Simple Smile

Вече е много по-добре.
Проблема идвал от гърдите. Антибиотика го е пила само веднъж или два пъти

Благодаря Ви за мненията!

Последна редакция: вт, 31 яну 2006, 09:26 от Тaня

# 13
  • Мнения: 1 809
Оздравя Simple Smile

Вече е много по-добре.


Радвам се,че вече е добре
Поздрави  Hug

# 14
  • Мнения: 3 069
Много се радвам за нея  bouquet

Доктор Мариела(Мели) се оказа по-малко компетентна от нас МАЙКИТЕ Laughing

Общи условия

Активация на акаунт