Договор с детегледачката?

  • 668
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте!
Днес се сблъсках със ситуация за която никога до сега не съм мислила - започвам работа в понеделник и понеже няма кой да гледа дъщеря ми потърсих детегледачка. В продължение на няколко дена тя идва у дома за да свикнат взаимно една с друга и всичко вървеше добре - до днес.Сутринта въпросната детегледачка ми заяви че си е намерила друго дете съвсем близо до тях, и няма да идва повече.Направо онемях - трябва да съм на работа в понеделник и нямам
никакво време.В 17часа имам интервю с друга жена и си мисля дали мога да подпиша някакъв договор с нея за да избегна риска и тя да си тръгне след седмица.
Моля ако някой има опит с детегледачки да помогне.
Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 421
 На мен ми намирисва на изнудване за по-голямо заплащане, но може и да съм много мнителна не знам.

 Относно договора  newsm78 - първо не е ясно дали детегледачката ще се съгласи да подпише нещо и после какви ли неустойки ще се сложат в такъв договор(отказва да идва и неустойката е да отиде и да те замести на работа ли, защото парите като неустойка няма да ти помогнат в оправданията пред шефовете)?
 Това е лично мнение. Никой не ти пречи обаче да опиташ.

# 2
  • Мнения: 888
  Няма начин...за да  правите какъвто и да е договор,съответно,за да има валидност трябва да я осигуряваш,което ще ти излезе доста солено...  Confused
  А за да не ти избяга детегледачката според мен единственият начин е да я държиш с пари,т.е.избери някакъв период от време-2 седмици,или 1 месец които ще и заплатиш при евентуално напускане.Но задължително това трябва да св включи в споразумението,преди да започне работа..
  Иначе си в много гадна ситуация поставена...  ooooh!
  Казвай как е новата кандидатка-ще стане ли работата?Стискам палци  Peace

# 3
  • Мнения: 7 362
                           Какъвто и договор да подпишеш няма никаква стойност.Ако си отиде какво ще я търсиш със съд ли?Не е решение на въпроса и с парите.Ако и предложиш повече за да остане каква гаранция имаш,че всяка седмица няма да си тръгва и в понеделник да се връща.После детето свиква с човека и не го интересува какви пари му плащаш ти.Може пък жената да е търсила дете по-близо до нейното местоживеене.По лесно се прибира зимно време и ред други предимства.При избора наблюдавай как кандидатката се отнася към детето и как то реагира.Винага има елемент на взаимна симпатия колкото и малко да е детето - то просто усеща престореното и неискрено отношение.Попитай и твои близки ползвали такива услуги да препоръчат някого.А за парите не се изхвърляй много,но не подценявай и човека,който се е наел с тази работа.Има разумни цени който винаги можеш да повишиш ако толкова свикнете с детегледачката и сте много доволни.Успех.

Общи условия

Активация на акаунт