Масаж на мястото, откъдето излиза бебето

  • 1 860
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Мами, моята докторка, а и акушерката, която води предродилния курс,
ми препоръчват за по-леко раждане един месец преди датата да започна
с масажиране на мястото, откъдето излиза бебето. Това можело да спести
разреза между влагалището и ануса, както и облекчавало болката при
раждането, защото мястото ставало по-еластично. Масажът се прави
от вътрешната страна на влагалището, а не откъм ануса.

Та, питам ви аз, правили ли сте този масаж и наистина ли спасява от болките
при сюблимния момент? На какво мнение бяха вашите лекари и акушерки?

# 1
  • Мнения: 2 596
За  първи път чувам, но ми се струва,че има резон в тази работа. А ти сама ли си го правиш или лекаря го прави?

# 2
  • Мнения: 773
И аз за първи път чувам такова нещо. по скоро са ни съветвали да правим нещо като гимнастика на влагалището, като по "n" пъти на ден го стягаш и отпускаш.

# 3
  • Мнения: 4 406
най- вероятно ще помага ако бебето е по-едро... а с какво да се масажираш?

# 4
  • Мнения: 4 362
И аз го чувам за първи път Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 3 423
Ако сама можеш да бръкнеш, т.е. да стигнеш дотам от големия корем,
сама, ако не, препоръчва се да ти го прави партньорът. Първо с един пръст,
после влизат два, после три, масажира с U-образно движение откъм страната
към ануса, там трябвало да стане по-еластично. Може пък и да има резон,
щом две независими медицински лица ми го препоръчват. Лекарката дори
ми каза, че така дори и страховете от раждането преминавали. Абе не знам.

# 6
  • Мнения: 1 382
Мдааа,има такова нещо  Flutter,може и мъжът ако иска да се включи...та,с палеца се прави,като се пъхне,не много навътре в долната част на отвора и се прави нещо като буквата U с малко натиск.Незнам да ли помага,аз пробвах един път в началото на 8-я,но не ми беше много комфортно,а и с голямия тумбак трудно достигах,точно пък с палеца.  Crazy..такива ми ти  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 46 489
На моя приятелка майка й е лекарка и го правиха това нещо, но при раждането пак я разпраха от горе до долу, така че каквото е писано ще стане, по-важни са действията на акушерката в самия процес на раждане, но малко си играят да масажират ...

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 701
И аз за първи път чувам такова нещо. по скоро са ни съветвали да правим нещо като гимнастика на влагалището, като по "n" пъти на ден го стягаш и отпускаш.
Именно!След като третираш мястото-като настъпи родовата дейност еластичността е по голяма и може наистина да се спести разрез!И на мен са ми го казвали,но през втората бременностлНе съм го правила,но родих без шевове! Laughing

# 9
  • Мнения: 313
Да, чела съм за такъв масаж. Прави се с цел да се избегне епизиотомия-та(май така се казваше Embarassed)Препоръчва се и нещо за мазане, но и това съм забравила,срам Embarassed.

# 10
  • Мнения: 1 382
Вазелинче,най-добре овлажнява и подобрява еластичността  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз не съм си правила такъв масаж, но смятам, че би помогнал за еластичността на мястото и евентуално да избегнеш шевовете. Но за болката, не съм съгласна. При раждане болят самите контракции, а не излизането на бебето. Излизането е, може би най-приятната част от цялото раждане. Тогава там всичко е изтръпнало и изобщо не боли, не усещаш дори ако те цепнат, както при мен - после разбрах, че са го направили.
Не се притеснявай, ако всичко е наред, ще мине бързо и леко!

# 12
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Да Liska и моята акушека от предродилния курс препоръчваше същият този масаж на това място. Каза, че може със зехтин или с някакъв вазелин да се прави.Нищо не ти пречи да пробваш.Няма да ти навреди със сигурност.

# 13
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И аз за първи път чувам такова нещо. по скоро са ни съветвали да правим нещо като гимнастика на влагалището, като по "n" пъти на ден го стягаш и отпускаш.


 Peace

# 14
  • Мнения: 5 103
Има логика, но за първи път чувам.

Общи условия

Активация на акаунт