Отговори
  • Мнения: 1 108
Здравейте майчета,
Хрис е на 5 дневно хранене.Последното му е в 19,30 часа и е само кърма смесена с бисквити или 1-2 лъжици бисквитена каша на Слънчо,но въпреки всичко се събужда през нощта.

Какво друго освен кърма мога да давам на последното му хранене?

Благодаря ви предварително

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако надеждата ти е като даваш каша и бисквити или нещо друго бебето да спре да се буди през нощта,забрави - да ти го кажа съвсем директно Laughing Няма и логика да го очакваш - на тази възраст,при само 5-кратно хранене,като последното е в 19.30ч - как очакваш бебето да спи като ангелче 12ч без храна - невъзможно е Rolling Eyes (всъщност може и да има такива бебета,но те са единици).
Аз бих пробвала да включа още едно хранене преди вечерното лягане или просто да му дам да суче още веднъж,когато си лягам аз,за да може евентуално да изкара 6-7 часа непрекъснат сън през нощта и да се събуди сутринта в 6-7ч - това би било реалистична представа за нуждите и поведението на бебе на тази възраст.

# 2
  • Мнения: 7 106
И аз мисля като Хедра. Щом кашата, която се води за доста засищаща не върши работа....Все пак опитай с вечерните каши на Хип, но мисля че на тазш възраст, която сте нямаш много голям избор. Интервалът, който изкарва без храна ми се вижда доста голям и ми се струва, че не е много правилно  Rolling Eyes, ама ти си решаваш.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 164
Ина, според мен трябва още едно кърмене. Аз кърмя преди да си легна - към 23.30-0.30ч.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Подкрепям момичетата.Бебетата на тази възраст не се будят от глад.Напротив - ако го натъпчеш вечерта, ще се буди повече, защото ще му е тежко на коремчето. Виж това:
http://www.ma-mabg.com/forum/viewtopic.php?t=176

# 5
  • Мнения: 111
И защо в 19.30 да е последно? Храни си го колкото иска детето.

# 6
  • Мнения: 1 383
19.30 е ужасно рано според мен. Това петкратно хранене бебето ли го определи или ти искаш да му го наложиш? Гледам, че наддавате добре, но ми се струва нереално бебе да не се буди в продължение на 12 часа.

# 7
  • София
  • Мнения: 533
И аз кърмя последно преди да си легна към 23.30-0.30, но това също не гарантира, че бебчо няма пак да сесъбуди след 2,3,4 часа  -  въобще, когато той си реши Simple Smile До момента, за почти 8 месеца се е случвало само три-четири пъти да спи от полунощ до сутринта, без да се буди през нощта...

# 8
  • Мнения: 1 108
Преди два месеца Хрис се хранеше за последно в 19,30-20 часа и после чак в 5-5,30 часа, а и тогава се събуждаше.
Но от след като му се запуше нослето, започна да се събужда в 22,23,1,3 и после в 5.Излекувах ме го и какво стана - продължава да се събужда този път в 23,1,3 и после в 5,30-6 часа.
Аз не искам да не се събужда 12 часа.Просто като легне в 20 часа да се събуди към 5 часа примерно.Да си ги направи тези 9 часа.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз не искам да не се събужда 12 часа.Просто като легне в 20 часа да се събуди към 5 часа примерно.Да си ги направи тези 9 часа.
Миии, понеже няма как да ти го кажа деликатно, ще ти го кажа директно - много искаш smile3533
Мислиш ли, че можеш да наложиш каквото и да било на такова малко дете?Ще се буди, когато на него му се ще, не когато нас, майките, ни устройва.Това е положението, уви TiredКолко още ще си сменя режима оттук насетне ooooh!

# 10
  • София
  • Мнения: 4 381
При нас всяка нощ е различна - може да се буди през 2 часа, може и да не се буди 6часа. Но 9ч. пауза до сега не е правила. Направо съм изумена, че бебе на тази възраст може да я прави.

# 11
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
Спомням си че през лятото имаше един период в който Благовест си спеше по цяла нощ и сутрин се събуждах преди него и направо си го преследвах да го кърмя защото гърдите ми бяха на камък  #Crazy Откакто навърши 6 месеца обаче в един момент реши да се буди по няколко пъти на нощ и само цица го омирява. Оттогава вече 3 месеца не е не е пропускал нито една нощ Tired Да отбележа че когато спеше по цяла нощ беше само на кърма, а сега хапва порядъчно твърда храна през деня. Определено и зъби не са защото в настоящия момент няма нито един, а няма и изгледи скоро да има.
Много се отплеснах, но мисълта ми беше че Белинда е права - бебетата постоянно се променят и си имат някакви си техни причини да спят или пък да се будят, и опитите от наша страна да им повлияем са най-често безрезултатни и изнервят и двете страни. С две думи бебо е шефа Laughing

Общи условия

Активация на акаунт