За сиренето, месото и маслото на 10 месечно бебе

  • 9 029
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Преди около 2 седмици въведох сиренето в менюто на сина ми. Маслото от доста повече време.
Сина ми не яде плодове и плодови пюрета, изобщо всичко, което сладни. Сол и захар не използвам в приготвянето на коя да е негова храна. Затова се налага на два пъти за деня да му приготвям нещо, в което по принцип е добре да се сложи сирене. Не че не го яде без сирене, но все пак като че ли със сиренце по му се услажда   Wink. Месото също много му харесва и понякога му давам месо отделно от месното пюре, в което слагам едно кубче замразено месо.
Въпроса ми е по колко сирене може да яде бебе на неговите месеци на ден, същото важи и за месото?

Дали мога да му навредя с нещо ако му давам повече от една кибритена кутийка  newsm78?

За маслото:
Една позната се притеснява много да не алергизира детето си и избягва да му дава масло, вместо това обаче слага олио(не зехтин) в пюрето  Shocked по 2ч.л. , става въпрос за купешки пюрета на Ганчев, а там май има олио  newsm78. Та мисълта ми е добре ли е на бебе, което може би е предразположено към алергия към кр.мляко да му се дава олио. Майката слага масло в попарата. По мое скромно мнение, ако не се ползва масло се ползва зехтин, ама нямам много убедителни доводи да я разубедя да ползва олио. Ако вие имате ще се радвам да споделите. А, ако олиото не е вредно за бебе, още по-добре.

Последна редакция: пт, 27 яну 2006, 12:40 от Tedulina

# 1
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Според мен е голяма глупост да слагаш олио в купешко пюре, че то си е направено точно за крайна консумация, няма нужда от добавена мазнина и то точно олио  Shocked

Сирене слагам в попара, кус кус, колкото кибритена кутия и масло-половин чаена лъжичка, може и по два пъти на ден да се наложи примерно сутрин да яде попара, а след обяд кус кус. Не вярвам да навреди и на 10 месечно бебе, освен ако не е алергично.

За месото не знам  newsm78, ядем от кухня, допълнително месо не съм давала

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
И аз не мисля,че има нужда от допълнително олио в купешко пюре,особено Ганчев.Те са готови са консумация и са доста мазнички.Иначе нямам аргументи против олиото,защото мойта щерка не яде зехтин,а само масло и олио,та аз питах педи и тя каза,че е по-добре олио ,отколкото зехтин(въпреки всеобщото обратно твърдение).
За месото ние сме на кухня от 10-тия месец  и всеки ден ядеме месо,доста при това.Сирене не давам всеки ден.Не мисля,че е вредно ако даваж повече.Щом на детето му харесва,нека да яде,само че добре го изкисвай преди това.

# 3
  • Мнения: 7 831
Аз съм противник на олиото и с две ръце приветствам маслото. Не одобрявам диетичното хранене при толкова малки деца. Не съм замествала маслото с нищо друго.
По повод алергиите - ами мисля, че бебето ти вече не е толкова малко и след като е опитало кравешки  Wink продукти и всичко е наред няма проблем да си яде сирене. Аз слагах сирене колкото кибритена кутийка в попарата и толкова и в зеленчуковите пюрета.
Към годината или даже и по-рано дадох и кашкавал.
Някъде съм чела примерните количества млечни продукти на ден (май в Кърмаческия) пусни една търсачка или провери в тяхната Библиотека.
Успех в избора  Simple Smile.

# 4
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
За месото бях чела преди, пак тук, по 30 гр на ден.
Зехтина се предпочита в диетичното хранене, пред слънчогледовото олио, заради холестерола. По същият начин царевичното олио е по-добро от слънчогледовото. Но това е при възрастните. Не знам дали важи за бебоците  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 6 743
Олио  Shocked Shocked Naughty не се дава на малки деца.
Сирене - няма проблен - стига да е изкиснато  Peace
За месото - ок 30 гр. в порцията.В пюретата обикновено е 7-8%  Peace

# 6
  • Мнения: 2 672
сирене и месо слагам толкова ,колкото да се усеща че ги има. По-вкусно е с повече Wink
в готовите пюрета не съм слагала олио.
сега като му готвя ,го правя с олио. попарата - с масло

# 7
  • Мнения: 5 299
Аз давам сиренце(обезсолено) понякога и по 2 пъти на ден. Сутрин с попарата, и понякога слагам и в супата, То се води млеченн продукт, така че няма проблем. За олиото- те са се изказали "колежките" Mr. Green И аз съм против, използвам само краве масло.

# 8
  • Мнения: 4 358
.........Една позната се притеснява много да не алергизира детето си и избягва да му дава масло, вместо това обаче слага олио(не зехтин) в пюрето.........
Колко е голямо бебето на твоята позната?
На адаптирано мляко ли е? Каква марка?

Ако се страхува да не го алергизира, нека обработи маслото на водна баня! "Обработването" се състои в премахване на пяната, която се образува по повърхността на маслото, разтопено на водна баня. Това са белтъците, които алергизират.
От обработеното масло може да слага по-спокойно.

Ако приятелката ти има Интернет, прати я да чете в клуб Алергии - има линк към клуба в подписа ми.

Общи условия

Активация на акаунт