Срастване при момИченцата.

  • 223 287
  • 926
  •   1
Отговори

Анкета

Колко от вас - мамите! - са пили профилактично в началните месеци на забременяването Дуфастон или друг прогестеронов препарат?

Опции:

  • Linz
  • Мнения: 11 619
От няколко дена малката ми дъщеря пищи и се мята докато й сменям памперса. Гледах да не я тормозя много и приключвахме набързо с процедурата. Снощи обаче като тръгнах да й слагам памперса, за малко успях да я мерна и останах изумена- липсваше вагиналният отвор!  Shocked Помислих, че недовиждам, разтворих и насила крачетата и тогава вече реших, че се побърквам! #Silly Малките срамни устни съвсем ги нямаше и бяха залепнали една за друга  #Crazy #Crazy #Crazy Днес цял ден обикаляхме по доктори, докато вечерта й направиха една процедура, при която оправят срастването. Е да ама като се върнахме вкъщи я погледнах- просто гинекологът е направил малък отвор, но още е срастнало. Утре е събота...до понеделник какво да правя?! Казаха ни, че се случват такива неща при някои момиченца и сигурно и при Рая пак ще стане. А си мислех, че ужасът й ще приключи Cry Има ли някоя мама, дето се е сблъсквала с подобен проблем и как сте се справили?  newsm78

# 1
  • Мнения: 532
Извинявам се за въпроса, но това срастване вродено ли е било или как?? newsm78 Имам момиче, но това го чувам за първи път.

# 2
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
И аз да се намеся малко неподготвена, но се чудех, как пишка бебката при това срастване  Rolling Eyes. На мен хич не ми звучи безобидна тази работа, непременно търси специалист, не чакай до понеделник. Ама че работа, съжалявам, че не мога да помогна.

# 3
  • Мнения: 1 393
Извинявай ама и аз нещо не разбирам...как са били срамните устни до сега и възможно ли е било така да се е родила и чак сега да забележиш или се е получило срастване в последствие newsm78Аз като сменям папмерса на дъщеря ми винаги я чистя между срамните устни,че там се събира кремчето,с което я мажа а и да не и остава от урината,когато не я мия.Незнам ама това как ще се получи изведнъж newsm78Дано бързо да се оправите.В Майчин дом има много добри спешиалисти в детско-юношеската гинекология можеш да я заведеш там.
Успех!


# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
РЕНИ - имам съседка, чието дете имаше точно такова срастване. То е в някаква степен, подобно на фимозата.
Значи жената се беше побъркала. Води си детето на лекар и той казал - операция с пълна упойка. Направила я тя, но след време ПАК се появило това срастване. Хайде пак по доктори, но други. Последните казали, че проблема се решава с по-грубо дръпване и въобще не е било нужна никаква операция. Посля й казали с какво и колко време да прави промивки. Госпожицата е на 4.5г. вече и е една малка дама отвсякъде Simple Smile
Успех ти желая и дано бързо и безболезнено оправите гос'поицата  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 6 315
Назад има теми за срастването на срамните устни при момиченца. Ето:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20473.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22967.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=9732.0
Съжалявам, че при вас така се е получило и се надявам скоро дъщеричката ти да се оправи!

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не е вродено, въпреки че педи тая сутрин се опита да ме убеди, че е такова и не съм забелязала досега  Shocked Абсурд, нали я гледам всеки ден. И на мен това ми е второ момиче, но за първи път чух и видях такова нещо снощи. Предпоставка за това били памперсите и днес купихме гащички и ще се учим да ползваме гърнето вече.
Ами сложна работа е това с пишкането. Ако срастне докрай...ами и аз не знам точно какво става (вероятно се задържа урина- а това май е предпоставка за бактериални инфекции и бъбречни увреждания  newsm78), но ни казаха, че трябва да направим изследване на урината след 2 седмици. Ама на мен ми е притеснено да я оставя така (макар че днес ни посъветваха да не бързаме процедурата по "отпушването" #Crazy).
Шани, това с дръпването ми го казаха днес и аз опитах преди малко. Да ама детето пищи и се дърпа, избиха капчици кръв и аз я оставих- не смея. А тази процедура не беше операция и упойка нямаше- само я намазаха локално с нещо обезболяващо.
Благодаря за линковете и пожеланията.

# 7
  • Мнения: 1 393
Дано всичко да е наред и да се оправите по-бързо baby_neutralПиши после какво е станало и как се чувства детенце Simple Smile

# 8
  • Мнения: 353
И аз съм мама на момиченце и за пръв път чувам за подобен проблем. Ще следя темата, пиши какво е станало.
Дано се оправите, ще стискам палци да не се мъчи детенце.

# 9
  • Мнения: 2 534
Боже , Рени , сигурно не ти е лесно . За първи път чувам за такова нещо . Дано всичко да се оправи по-бързо и безболезнено . Успех !

# 10
  • София
  • Мнения: 3 162
Здравейте,
не изпадайте в паника. Случва се, макар и рядко, да има
такова запушване на вагината. Това понякога се открива много късно. Важното е, да няма съчетание с други аномалии.
Затова Ви трябва преглед от детски хирург, а после и детски
гинеколог и уролог, ев.ехографско изследване на корема.
В случай, че е нужна хирургична манипулация, тя задължително
трябва да се направи в стерилна обстановка и с обща анестезия
или седация.
Ако желаете, потърсете ме в "Пирогов".
доц.д-р О.Бранков

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Важното е, да няма съчетание с други аномалии.
От това много се опасявам. Аз съм с еднорога матка и се страхувам (не без основание) и за двете ми дъщери.

Доц. Бранков, а Вие какъв специалист сте? Аз имам познат акушер-гинеколог в Пирогов, но не детски и за това не сме ходили при него.

Благодаря за всички отговори.

Последна редакция: сб, 02 юли 2005, 22:03 от РЕНИ

# 12
  • Мнения: 3 591
Рени, а случайно да си пила Дуфастон(Урогестан) докато си била бременна с нея?
Това е едно от уврежданията които предписания без изследване и предозиран прогестерон прави. Само при момиченцата и не се смята опасно, понеже се води "козметичен" дефект и се оперира и оправя лесно. И е един от най-често срещаните странични действия на прогестерона.

# 13
  • Мнения: 5 299
Боже-направо ме побиха тръпки #Shockedсега чакам с нетърпение малката да се събуди- да я погледна.За 1 път чувам за нещо подобно.
 РеНИ-дано всичко се оправи,представям си как се чустваш Cry

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени, а случайно да си пила Дуфастон(Урогестан) докато си била бременна с нея?
Това е прогестеронов препарат, нали? Ако е така- изписаха ми го във 2-ия месец, но не посмях да го пия, въпреки успокоенията от различни лекари, че няма никакъв проблем (изпих само 1 таблетка). На майка ми са и били инжекции с прогестерон през 2-ия или 3-ия месец на бременността й с мен и аз съм се родила с аномалия на матката (установих го на 24 год., когато реших да забременявам). Не знам дали това е причината, но аз си мисля, че е много вероятно. За това и се въздържах от хормони като средство за задържане на бременността (но пиех други- Но-шпа, Магнерич...).

Общи условия

Активация на акаунт