Недадените-нов исторически сериал по канал 1

  • 21 445
  • 246
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
От 10-ти март по канал 1 започва нов  мащабен исторически сериал за спасяването на евреите..Ще го гледате ли?

Извинявам се предварително,ако вече има такава тема.Прегледах чрез търсачката,но не успях да открия нищо.

# 1
  • Мнения: 5 577
Аз ще го гледам.

# 2
  • Мнения: 534
И на мен ми е любопитен  Flutter

# 3
  • София
  • Мнения: 1 340
Нищо, свързано с евреи не бих гледала. Яд ме е, че ще изпусна играта на Мариус

# 4
  • Мнения: 534
  #Shocked

Аз очаквам приятно поднесена история за човечност и проявена от нас цивилизованост, с които  заслужено можем да се гордеем  Flutter

# 5
  • Мнения: 11 908
Ще го гледам,благодаря за напомнянето!

Всъщност в колко ще започва, известно ли е?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 340
  #Shocked

Аз очаквам приятно поднесена история за човечност и проявена от нас цивилизованост, с които  заслужено можем да се гордеем  Flutter

Оу, човечна съм Simple Smile Просто доста неща съм изгледала по тези теми и вече нищо, свързано с тях не бих гледала  Peace

# 7
  • Мнения: 796
Ще го гледам задължително  Peace

От 10 март,  20:45

# 8
  • Мнения: 0
„Недадените“ е български сериал, продукция на БНТ и продуцентска къща Артишок под режисурата на Иван Митов и Вито Бонев. Продуцент на продукцията е Мирослав Боршош. Сценарист Емил Бонев. Оператори са Мартин Балкански и Димитър Неделчев.

Ще започне да се излъчва на 10 март 2013 г., от 20:45 ч., по БНТ 1 [1]. Филмът разказва историята на спасяването на 48 000 български евреи през Втората световна война. Състои се от 12 епизода.
Актьорски състав

    Пенко Господинов - Цар Борис III
    Лидия Инджова - Лиляна Паница
    Владимир Пенев - Митрополит Кирил
    Мариус Куркински
    Димитър Баненкин - Александър Белев

  Минна Гугенхайм

Здравейте,
Това е официалната информация за сериала "Недадените".Лично аз имам желание да го гледам по две причини.Каквото и да знам за този период от историята на Бг,не е много. Второ ,радвам се,че все повече Бг филми и сериали се снимат.Колкото до сюжетът,мисля,че в нашата история има моменти за които не бива да се забравя.Всяка страна запечатва по един или друг начин действителни случки и събития.Най - пресният пример : Филмът Арго на Бен Афлек е по- действителен случай и американците не пропуснаха случая да го наградят.

# 9
  • Мнения: 0
Трейлърът, който върви по медиите


# 10
  • Мнения: 0
Израел пита за “Недадените”

Има вероятност израелска телевизия да закупи новия български сериал "Недадените", който ще се излъчва по БНТ1 от 10 март. Това разкри актьорът от продукцията Димитър Бененкин в студиото на "Срещу новините" преди вечер.
Сценарият на поредицата е писан десет години с помощта на четирима консултанти. Деветдесет процента от сюжета са точна историческа истина. Както вече се знае, лентата проследява събитията около спасяването на българските евреи по време на Втората световна война, а продуцентът Мирослав Боршош е събрал Мариус Куркински, Владо Пенев, Камен Донев, Лидия Инджова.

# 11
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Трейлъра възбуди интереса ми, но прочетеното тук го запали. Благодаря ви, ще гледам. Прави ми впечатление, че продуцентите този сезон саобърнали внимание на историята.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 391
Записвам се в темата.Имам личен интерес да ми се отваря,защото и аз имам(макар и миниатюрно) участие във филма Mr. Green От лични впечатления това е една наистина масивна продукция,по която се работи с много старание Peace
Недадените във Facebook http://www.facebook.com/Nedadenite

# 13
  • Мнения: 90
Записвам се да следя. Нямам думи да опиша колко много се радвам, че българските продукции все повече се множат. Обожавам всякакво българско кино и съм на мнение, че започват да се създават все по-качествени проекти.

# 14
  • Мнения: 4 594
И аз се записвам в очакване. Flutter

# 15
  • Мнения: 0
Ще го гледам и се надявам да бъде много интересен Wink

# 16
  • Мнения: 163
Дано да е добър . Всички искаме да гледаме хубави български сериали. На добър час им желая.

# 17
  • Мнения: 206
пу съм на втора страница   bouquet

# 18
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
Запис и от мен,ще се гледа! Simple Smile

# 19
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Трейлърът, който върви по медиите




Записвам се и аз след този трейлър  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes леко се застъпва с "Дървото на живота" ама ще  се измисли hahaha hahaha hahaha

# 20
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 664
Много благодаря за информацията, и на мен ми е много интересен. Това ми е една от най-интересните части в историята - как въпреки политиката на Царя, той успява да спаси толкова много хора.
На добър час на филма и чакам с нетърпение първа серия!

# 21
# 22
  • Мнения: 20
Тематиката ми е интересна и ще гледам определено.  Mr. Green
Но има нещо в заглавието на филма което ми боде очите  Rolling Eyes

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 391
Аз изобщо не харесвам заглавието.Няма никаква музикалност в него.Мисля,че има други варианти,които биха звучали по-добре.

# 24
  • Мнения: 4 594
Мда, ужасно е заглавието. Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 206
Ми може на иврит да звучи по-добре  Laughing ъп само филма да е хубав, а аз искрено се надявам да е така   bouquet

# 26
  • Мнения: 931
Трейлърът е обещаващ.
Единственото ми притеснение е да не задълбаят твърде много да ни показват времето, за сметка на свързана и логично вървяща история.
Но чакам с нетърпение Simple Smile

# 27
  • Мнения: 796
Другият трейлър



Чакам го с нетърпение Simple Smile

# 28
  • Мнения: 11 908
Заглавието и на мен ми звучи маниерно и некрасиво.

# 29
  • Мнения: 7 191
И аз чакам сериала. Трейлърите изглеждат доста добре. Много искам да видя Мариус. Любимец ми е, страхотен актьор.

# 30
  • София
  • Мнения: 355
 Включвам се и аз към очакващите филма с нетърпение. Интересно ми е как ще покажат историята на спасяването на българските евреи, а имам и лични причини да гледам. Дано да не се разочаровам.

# 31
  • Мнения: 3
премиерата на НЕДАДЕНИТЕ е на 20 март по БНТ1 Simple Smile

# 32
  • Мнения: 604
И аз го чакам с нетърпение, разбрах, че ще се излъчва от 20.03.2013  Peace

# 33
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Нали беше на 10ти на първа страница има инфо newsm78

# 34
  • Мнения: 796
Грешката е моя, така пишеше във фейса, но 20-ти е датата Peace

# 35
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Аха ясно,да не се надявам значи тая неделя Hug Hug Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 6 219
 Hug

Бях се подредила тази неделя да гледам, нямам търпение.

Преди няколко години имах щастието да говоря с доста възрастни евреи от Кюстендил и те ми разказаха какво си спонят от онова време, те са били деца (по-големи или по - малки). Правихме изследване на миграциите в града и хората, с които попаднахме от общността ни приеха много топло.

Всъщност и Димитър Пешев е от там и всички кюстендилци се гордеят с това.

# 37
  • София
  • Мнения: 355
 Ваня, Димитър Пешев е венчавал дядо ми, кръщавал е баща ми, а с прадядо ми са били много добри приятели и съратници. Това е моята лична причина да гледам този филм (не само любовта ми към историята и образованието ми) и горещо се надявам да си заслужава...

Последна редакция: чт, 07 мар 2013, 12:04 от Inanna

# 38
  • София
  • Мнения: 6 219
Дано, дано! аз на БНТ им имам доста голямо доверие.

# 39
  • София
  • Мнения: 355
 Права си, БНТ не биха се изложили с нескопосан филм по такава важна тема. А и предчувствието ми за него е добро  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 2 545
И аз ще го гледам задължително. Peace

Колкото до заглавието- наистина звучи необичайно, но пък точно отразява смисъла на станалото. Ние не просто  сме спасили от сигурна смърт българските евреи, но не сме ги дали, защото сме ги имали за наши, за част от нашия народ. Това, мисля, е по-важното!

Смятам, че евреите оценяват високо тъкмо това, още повече, че самите те живеят в по-затворена общност и се грижат преди всичко за своите интереси. Проявената човечност винаги е високо оценена. Наистина има с какво да се гордеем!

С интерес ще гледам играта на Пенко Господинов и Владимир Пенев. Само не разбрах каква роля ще играе Мариус Куркински. Предполагам на някой евреин Laughing. Най-малкото по външност наподобява характерните им черти.

# 41
  • София
  • Мнения: 6 219
На мен ми допада името също в смисъла, описан в горния пост. Доста е символично.

# 42
  • Мнения: 796
Да, Мариус играе евреин. На мен също ми е много любопитна ролята на Пенев и ролята на църквата.

# 43
  • Мнения: 20
Аз също харесвам смисъла на заглавието и ми звучи много силно,в същото време простичко,по човешки.
Но самата думичка .....  Thinking В същото време търся и не намирам по подходяща.

# 44
  • Мнения: 4 936
знае ли се вече кога ще го дават?

# 45
  • Мнения: 796
Още един трейлър



Премиера - 21 март, има го вече в трейлъра  Simple Smile

Последна редакция: пт, 08 мар 2013, 22:50 от loca

# 46
  • Мнения: 3
Премиерата на сериала ще е на 21 март по БНТ1, след новините, 20:45 мисля.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 802
Жалко, че са отложили старта на сериала, но ще се гледа определено!  Peace

# 48
  • Мнения: 48
И аз се записвам. Харесвам историята около тези години и очаквам много от сериала.

# 49
  • София
  • Мнения: 355
Искат ”Недадените” в Израел, Франция, Унгария и Полша

  Още преди да се излъчи по БНТ, сериалът „Недадените” бе поискан от израелска телевизия.

Преговорите за излъчването на сериала за спасяването на българските евреи са в напреднала фаза, сподели пред „Монитор” продуцентът Мирослав Боршош. Апетити към историческата поредица имат и телевизии от Полша, Унгария и Франция. У нас тя стартира на 21 март, а едночасовите епизоди ще се излъчват всеки четвъртък от 21 часа. 

„Зрителите ще видят как се заражда фашизмът у нас и какви жертви вземат колебанията на политиците”, разказва сценаристът Емил Бонев.
 
Клапата на сериала щракна преди два месеца, а маршрутът с локациите мина през двореца във Врана, храма “Св. Александър Невски” и района на Светия синод. Мариус Куркински и Камен Донев са сред ключовите персонажи.

http://life.dir.bg/news/seriali-nedadenite-13325383 

# 50
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Еми евала на БНТ,първо Под прикритие,сега този сериал Peace

# 51
  • Мнения: 796
имат вече сайт - http://nedadenite.bg/

# 52
  • Мнения: 534

Цар Борис III и Царица Йоанна

орижинълите   Grinning



Последна редакция: вт, 12 мар 2013, 22:06 от Peregrin

# 53
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Записвам се, определено ще гледам. Радвам се, че БНТ снимат такива филми. "Под прикритие" вдигна високо летвата.

# 54
  • Мнения: 20
Записвам се, определено ще гледам. Радвам се, че БНТ снимат такива филми. "Под прикритие" вдигна високо летвата.

Ооо,свате  Wink

# 55
  • София
  • Мнения: 6 219
Лока, много си красива!!!!!!!!!!!!!!


Нещо много е смръщен цар Борис...

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
И аз ще го следя с интерес. Този период от историята определено ме интересува. А и актьорите си заслужават!
Дано да е успешен сериалът.  Peace

# 57
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
Чета днес едно интервю на Жорж Ганчев... Crazy
Щял да съди създателите на филма,защото му откраднали сценария... Rolling Eyes
Бойко Борисов(щях да се учудя,ако името му не е намесено и тук,той стана вече нарицателно за Сатаната Sunglasses ) дал сценарият на Жорж на американските евреи и така се стигнало до заснемането на "Недадените"... Shocked

# 58
  • Мнения: 6 460
Присъединявам се към чакащите сериала.  Peace

# 59
  • Мнения: 1 992
Чета днес едно интервю на Жорж Ганчев... Crazy
Щял да съди създателите на филма,защото му откраднали сценария... Rolling Eyes
Бойко Борисов(щях да се учудя,ако името му не е намесено и тук,той стана вече нарицателно за Сатаната Sunglasses ) дал сценарият на Жорж на американските евреи и така се стигнало до заснемането на "Недадените"... Shocked

 hahaha Този Жорж, в какви ли не сценарии има участие, само не и в такива за реални филми.

Последна редакция: пт, 15 мар 2013, 15:00 от Криста

# 60
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Присъединявам се към чакащите сериала.  Peace

 Hug Hug Hug

Последна редакция: пт, 15 мар 2013, 15:02 от plami89

# 61
  • Мнения: 604
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=340948612673506&set=a … ype=1&theater

Актьор от сериала "Недадените" е новия министър на културата Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 355
 Време е да повдигнем темата на първа страница  Simple Smile

 Ето малко инфо за снощната премиера на филма във Военния клуб:

 
Скрит текст:
Владо Пенев прескочи до Военния клуб между министерството и Театър 199
Камен и Явор показаха жените си
Донев крие съпругата си от обективи и микрофони, Бахаров официално дефилира с Александра Тюркмен

Явор Бахаров и Александра Тюркмен вече ходят заедно на официални купониВладо Пенев раздели понеделнишката постминистерска вечер между Военния клуб и Театър 199. След като напусна кабинета си на "Стамболийски" 17, културтрегер номер едно хукна към Военния клуб за премиерата на "Недадените". Той пресъздава един от най-силните образи в сагата за спасяването на българските евреи - митрополит Кирил Пловдивски, обещал на политиците да легне върху релсите на влаковете за лагерите на смъртта, но да спре депортацията. "Отговорността при историческите персонажи е огромна - съвсем различно е от участието във филм, в който героят е изцяло зависим от теб или от режисьора", коментира Пенев. След като поздрави и разцелува колегите, той отиде да се развихри в "Кралицата майка" с Невена Мандажиева.
Съпругата на Камен Донев беше сред най-впечатляващите и елегантни дами на партито за старта на сериала. Топактьорът винаги спестява камерите и обективите на изящното момиче, но този път нямаше как да го скрие. Още повече че Донев играе една от главните роли в 12-те епизода, които тръгват от утре в 21 часа по БНТ1. Явор Бахаров, който влиза в кожата на антисемита Любен, официализира любовната си дружба с Александра, по-голямата дъщеря на Адриана Тюркмен и Фатик. Чаровницата, която учи в класа на Стефан Данаилов в НАТФИЗ, се появи с флорален клин и черна туника. Брат Бахаров напоследък трайно е офъкал гъстата си къдрава коса заради своя Ромео в Армията. Ивайло Захариев от "Под прикритие" беше довел своята Миряна, на която времето за светски изяви не й е в повече, откакто роди сладура Филип.
Не стана ясно дали Лидия Инджова и Димитър Баненкин са с гаджета на купона. Чаровничката от Армията е Лиляна Паница, разкрила намеренията на Александър Белев от комисариата по еврейските въпроси за зловещата акция, но въпреки това изгубила ума си по него. Баненкин, който живя повече от 20 години в Германия, а сега се завърна заради "Недадените", наистина придава различен привкус на екранното си време. Анастасия Лютова, Ирини Жамбонас, Виктория Колева, Десислава Касабова и Минна Гугенхайм също бяха шикозни и обаятелни. Марин Янев, Пенко Господинов, Мариус Куркински, Стоян Радев, Вельо Горанов и още актьори блестят в проекта на продуцента Мирослав Боршош, сценариста Емил Бонев и режисьора Вито Бонев. Преди да се завърти първият епизод, в който не липсват излишни дължини, Белослава изпълни прекрасната песен към "Недадените". Автор на музиката е Стефан Вълдобрев. Вяра Анкова и Севда Шишманова бяха въодушевени от овациите на многобройната публика след финалните надписи.
 http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2013-03-20&article=445159

 

 
 

# 63
  • Мнения: 261
Утре ли е премиерата по Канал 1?

# 64
  • Мнения: 2 775
Тъкмо разпитвах кой ще го гледа.

Аз се записвам, специално съм си направила аларма на телефона, защото 100 % съм забравила утре вечерта. Да си призная дори не знаех за проекта докато не снимахме Явор и Лидия и покрай тях ми се запали интереса.

Скрит текст:

Последна редакция: ср, 20 мар 2013, 16:27 от mokka

# 65
  • Мнения: 162
И аз тук.
Канал 1 вдигнаха високо летвата с "Под прикритие",надявам се и този сериал,макар и в съвсем различна тематика,да надмине очакванията ни.

# 66
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
От 20:45 беше нали?

# 67
  • Мнения: 796
21,00 часа

# 68
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Верно Crazy Щото т нали почват,в такива странни часове  Crazy Joy Joy Joy
Сега го погледнах по програма настина 21 Hug Hug Hug

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 7 309
И аз го чакам с нетърпение Simple Smile

# 70
  • Мнения: 48
Ох, изгарям вече.  Crazy

# 71
  • Мнения: 124
и аз за сините очи на Мариус  Blush

# 72
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Аз съм пуснала канал 1 и чакам Party Party Party

# 73
  • Мнения: 5 462
Много хаотично започна. Crossing Arms

# 74
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
От място в място  Thinking До сега нищо не разбрах  newsm78

# 75
  • Мнения: 20
Ще се проясни  Crazy
На Мариус му отива да е луд  Crazy

# 76
  • Мнения: 5 462
От място в място  Thinking До сега нищо не разбрах  newsm78
И аз нищо не разбрах.
И не ми харесва актьорската игра, не пресъздават достоверно времето в което се развива действието.
Прекалено съвременно се държат и говорят. Tired

# 77
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Аз съм в шок!!!! На царя сервират жени!!!!!! Взимат чашите от масата, докато гостите са на нея, и наливат вода  Shocked

О, мон Дьо! ooooh!

Униформата на царя по време на литургията дори не искам да коментирам.


Гостите на царската маса жестикулират с приборите  Shocked


ЗАЩО, за бога, никой не ползва КОНСУЛТАНТИ?!?!?! Не боли!

Последна редакция: чт, 21 мар 2013, 21:43 от Приятно ми е - Богиня!

# 78
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Ще видим до края на епизода кво ще излезе  Crazy

# 79
  • Мнения: 931
Според мен започва  обещаващо.
Да видим нататък.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 802
Аз ще си го дръпна задължително, за да го гледам сама.  Peace

# 81
  • Варна
  • Мнения: 1 744
"Мини поли" през 40-та година?!?!?

Пола над коляното е можело да носи само малко момиченце.


Толкова ли е трудно? Не мога да разбера.

# 82
  • Мнения: 77
Според мен започва  обещаващо.
Да видим нататък.

До колкото следя форума, няма сериал, който за теб да не е започнал обещаващо! Simple Smile

Сега ще има да му даваме шансове, ама това е само първи епизод, ама това е БГ сериал... Simple Smile

П.П.   bouquet

# 83
  • София
  • Мнения: 6 219
Забравих да гледам... дано го пуснат на торент.

# 84
  • Мнения: 931
Според мен започва  обещаващо.
Да видим нататък.

До колкото следя форума, няма сериал, който за теб да не е започнал обещаващо! Simple Smile

Сега ще има да му даваме шансове, ама това е само първи епизод, ама това е БГ сериал... Simple Smile

П.П.   bouquet

Обаче засега е само един, който и продължи обещаващо Wink
Еха, не мога да повярвам, че не си постнал/а/ нито една критика за "Недадените" - е, това вече е новина!

# 85
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493

ЗАЩО, за бога, никой не ползва КОНСУЛТАНТИ?!?!?! Не боли!

Е, как да не ползват - ползват. Накрая имаше изброени поне петима  Mr. Green
Дявол ги знае, обаче, какво са консултирали.

Това с полите ме потресе повече и от шапките в "Дървото на живота"  Shocked
Другото пОтресно беше монтажът - и покадровият, и особено звуковият. Като се има предвид, че съм музикален инвалид... и пак едва го понесох онзи "Вагнер с прекъсвания"   Rolling Eyes

За "рецитациите" не съм компетентна, защото не гледам български сериали - искам да кажа, че не мога да определя % колко са в сравнение с други продукции. Но мога да кажа, че като са малък % вътре в самата продукция, направо ми се забиват в мозъка.  ooooh!


Иначе имаше добри неща. На първо място операторите. На второ място... абе, май операторите са единственото нещо за свят.
За актьорската игра не мога да говоря обосновано само след една серия.
Само ще кажа, че не беше нужно да съчиняват еврейски вариант на "Колчо слепеца" заради Мариус. Да бяха съчинили нещо по-малко символично, но по-човешко... Този образ ми стои като кръпка засега.
Упс, извинете - под чертата се предполагаше да пиша за положителни неща.

Последна редакция: чт, 21 мар 2013, 22:14 от мячик

# 86
  • София
  • Мнения: 355
 Ще напиша само за това, което наистина ми хареса в първи епизод - документалните кадри, музиката на Стефан Вълдобрев и изпълнението на Белослава при финалните надписи, както и Лидия Инджова (Лиляна Паница).
   И едно леко гафче, което ме усмихна - в първата сцена от дома на Лиляна Паница шнолата на косата ѝ беше закрепена отдясно, а в Александър Невски вече беше отляво  Simple Smile

Последна редакция: чт, 21 мар 2013, 22:10 от Inanna

# 87
  • Мнения: 1 992
Докуметалните кадри ме дразнеха мен. Накъсваха действието. И онзи "Вагнер с прекъсвания".

# 88
  • Мнения: 796
Очаквах много повече Confused  Може би единствено музиката беше това, което ми допадна.

# 89
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Аз не разбрах Петър Дънов какво общо има в цялата схема  newsm78

# 90
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Зле,зле,ама много зле!
Никаква достоверност, първият кадър с мъжете около колата не схванах за кой отрязък от времето иде реч - костюмите бяха като от деветдесетте, реших, че ще има препратки към скорошно събития.
Разпокъсано действие, нелепо навързване на документални кадри на фона на супер неподходяща музика, неадекватна игра, леле какви жестове и движения правеше царя!
Разочарована съм, а го чаках с нетърпение...

# 91
  • Мнения: 77
 1. Страхотни актьори - лоша игра

 2. Лошо озвучаване, ама то е ясно и на места абсурден музикален фон...

 3. РЕЖИСьОРЪТ Е МАЛОУМЕН - какъв беше този неадекватен микс от кадри, стилове, ритъм - нула, айде - сложете документални кадри... но не накъсвайте сцените просто така... тече си някаква сцена и прас - документални кадри, които нямат връзка с нищо! Добре, имаме документални кадри, обаче имаме и Дънов... е малко предозирахме. Да си беше избрал само едно.

4. Монтажни връзки - не може да няма никакви връзки между сцените, не може да прекъсват сцените просто така някъде си. Убеден съм, че повечето хора сериозно са се объркали в първия половин час и нищо не са разбрали.

5. Представянето на героите - много зле, това е закон за всеки филм, не може да не знаем кой какъв е.  Да не говорим за бройката на участниците в първи епизод. Това е лудост, трудно се следеше кой кой е и за какво се бори.

6. Откъм масовка бяха много добре.

7. Дъъъъългииии протяжни сцени.... в църквата например, от какъв зор бяха тия 7 минути в църквата? Или сцената със свирещото детенце - тотална скука.

8. Бахаров - много добре! Този "лошия" - също много добре. Малко прилича на Майкъл Кийтън. Simple Smile

9. Царя - изглеждаше много невзрачен, неуверен, боязлив. Това не е Цар Борис 3-и да ме прощават. Може да е нисък, но когато се появи някъде всички замират, тук това го нямаше.

10. Неадекватни за времето си реплики и диалози. Добре, не е задължително да говорят на 100% както е било, но поне някакви нюанси да има!

11. Много мудно, мнооогооооо.... за кино става, но за сериал в 21.00 в четвъртък... Ц!

12. Трябва да наблегнат на отношенията между героите, да видим че наистина евреи, българи, арменци и турци се разбират, а не Камен Донев да ми го обяснява в реплики. Искам да видя, че тези хора живеят добре заедно и не си пречат. Еврейската общност изглеждаше като някакъв кошер, който само ако му се налага общува с българи.

13. Наистина беше важно първо да ни запознаят с героите, а после да видим драмата им. Добре тръгна с младоженците и хоп, по някое време изчезнаха! Или Бахаров, защо толкова мрази еврейте?

Толкова за сега, все пак има шанс да се коригират нещата, ако успеят да ни запознаят по-добре с тези герои.

# 92
  • Мнения: 43
Хареса ми наистина много. Ще го гледам с интерес.

# 93
  • Мнения: 174
На мен ми хареса. Някои от забележките ви-коментари и аз забелязах, но не ми бодяха негативно очите.
Направи ми впечатление, че царят Борис трети говореше с маниера на Симеон Сакскобурготски. Сцените с дъновистите  бяха изпълващи с тази вселенска любов, за която Учителя говори, и образът беше сполучливо създаден.
Някой по-горе се питаше за връзката на Дънов в цялата схема- това са исторически факти: съветникът на царя Л. Лулчев е последовател на бялото братство.

# 94
  • Бургас
  • Мнения: 7 309
Аз съм малко на кантар. Но, вече не харесвам героят на Бахаров Simple Smile

# 95
  • Мнения: 0
Аз определено мисля да го гледам!

# 96
  • Мнения: 20
Сватбата ми хареса най-много.

Ща не ща все ми идва да го сравнявам с дървото на живота..... Е, от първия епизод на "дървото"разбрах повече....

# 97
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Ща не ща все ми идва да го сравнявам с дървото на живота..... Е, от първия епизод на "дървото"разбрах повече....

Мдааа  Thinking има нещо вярно  Tired

# 98
  • Мнения: 4 120
 Както каза един приятел- опитали да вкарат 1000 режисьорски похвата в 40 минути.
Ще го гледам, може пък следващата серия да е по-добра. По принцип и аз ужасно се дразня на недоизпипани детайли във филми, както Приятно ми е, Богиня, но в случая не знам много за този период и не ми боде очите поне това.

# 99
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Инфантилна, понякога не е нужно да знаеш нещо за даден период, а просто да посъбереш информацията от подкорието си. Peace
Предполагам, всички са чували, че в класните заведения от висок клас сервират само мъже. Дори и сега. Е, не е ли нелепо млади жени да обслужват масата на монарха? Да вдигат чашите и да наливат вода?
Същата сцена - на масата на монарха са се събрали все видни люде /не стана ясно кои, но със сигурност не са Бачо Киро от Табъдътково/, които обаче използват приборите вместо показалки. И сега подобна проява е НЕДОПУСТИМА. Особено пък пред царска особа.

Полите на жените  Shocked, мярнах и някакви черни обувки на гарата, е това вече е  Shocked Всеки може да вземе семейния албум и да разгледа снимките на баба си.

Видът на царя ... Не, не мога. И това, без да съм специалист. Просто съм чела няколко книги, посетила съм няколко музея и галерии.

# 100
  • Мнения: 48
1. Страхотни актьори - лоша игра

 2. Лошо озвучаване, ама то е ясно и на места абсурден музикален фон...

 3. РЕЖИСьОРЪТ Е МАЛОУМЕН - какъв беше този неадекватен микс от кадри, стилове, ритъм - нула, айде - сложете документални кадри... но не накъсвайте сцените просто така... тече си някаква сцена и прас - документални кадри, които нямат връзка с нищо! Добре, имаме документални кадри, обаче имаме и Дънов... е малко предозирахме. Да си беше избрал само едно.

4. Монтажни връзки - не може да няма никакви връзки между сцените, не може да прекъсват сцените просто така някъде си. Убеден съм, че повечето хора сериозно са се объркали в първия половин час и нищо не са разбрали.

5. Представянето на героите - много зле, това е закон за всеки филм, не може да не знаем кой какъв е.  Да не говорим за бройката на участниците в първи епизод. Това е лудост, трудно се следеше кой кой е и за какво се бори.

6. Откъм масовка бяха много добре.

7. Дъъъъългииии протяжни сцени.... в църквата например, от какъв зор бяха тия 7 минути в църквата? Или сцената със свирещото детенце - тотална скука.

8. Бахаров - много добре! Този "лошия" - също много добре. Малко прилича на Майкъл Кийтън. Simple Smile

9. Царя - изглеждаше много невзрачен, неуверен, боязлив. Това не е Цар Борис 3-и да ме прощават. Може да е нисък, но когато се появи някъде всички замират, тук това го нямаше.

10. Неадекватни за времето си реплики и диалози. Добре, не е задължително да говорят на 100% както е било, но поне някакви нюанси да има!

11. Много мудно, мнооогооооо.... за кино става, но за сериал в 21.00 в четвъртък... Ц!

12. Трябва да наблегнат на отношенията между героите, да видим че наистина евреи, българи, арменци и турци се разбират, а не Камен Донев да ми го обяснява в реплики. Искам да видя, че тези хора живеят добре заедно и не си пречат. Еврейската общност изглеждаше като някакъв кошер, който само ако му се налага общува с българи.

13. Наистина беше важно първо да ни запознаят с героите, а после да видим драмата им. Добре тръгна с младоженците и хоп, по някое време изчезнаха! Или Бахаров, защо толкова мрази еврейте?

Толкова за сега, все пак има шанс да се коригират нещата, ако успеят да ни запознаят по-добре с тези герои.



Напълно подкрепям казаното. Очаквах много повече. Повече драма, повече нацисти, по-мрачна атмосфера. Сякаш не успях да почувствам сериала.

# 101
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 664
Напълно подкрепям казаното. Очаквах много повече. Повече драма, повече нацисти, по-мрачна атмосфера. Сякаш не успях да почувствам сериала.

Абе хора, вие в желанието си да наплюете нещо, вече изпадате и в смешни ситуации... Кви нацисти, ква драма??? Ма седнете и се образовайте бе ooooh! Човек като не е чел, по-добре да замълчи, не да се излага Confused

# 102
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Моля за линк към торент или подобно, на официалния сайт на сериала няма опция за гледане на епизод. Гледах малко от първа част, темата ми е много интересна, споделям много от критиките по-горе, но най-недоволна съм от озвучението, което по мое мнение е дежурният бъг на всички български филми.

# 103
# 104
  • Мнения: 931
Моето мнение:
Като кино беше направен доста добре епизодът. Видимо с доста повече пари, отколкото "Дървото на живота" и с много повече претенции за историчност и пресъздаване на епохата. Не съм специалист по сервиращи, прически и сантиметри на полите, за да ги коментирам. Стори ми се странно, че царят е съвсем сам на лов, някакси не ми изглежда достоверно, но нямам представа как е било в действителност. А че е бил нерешителен, такъв си е бил, пък макар и цар. Можеше наистина, малко повече респект да покажат към него. Peace

Хареса ми играта на Бахаров, на героите на Лиляна Паница, на вътрешния министър и на Белев. Пенко Господинов също ми хареса, но като се усмихне ехидно и все ми напомняше на Гончев от "Седем часа" и ми се разваляше усещането за цар Борис (ама тук приемам, че проблемът е в моя телевизор Simple Smile )

Не ми хареса Дънов - един такъв фъфлещ и монотонен. Той е бил много добър оратор, а във филма беше повече от скучноват. И хората около него ги бяха строили като камъни от Стоунхендж, непомръдващи статуи, а и освен това имаха изцяло съвременен вид и прически. Никога не е било така, не е и сега, много ми бяха нелепи. Naughty

Героите действително бяха много и трудни за ориентация. Ако детето ми се мотаеше наоколо, както обикновено по това време вечер, нямах никакъв шанс да ги проследя, сега по случайност спеше и горе-долу успях (но както някой отбеляза, това трябва да се има предвид - едно е да правиш кино филм за хора, които ще стоят в салона и ще следят само филма и друго - телевизионен за хора, които явно ще правят още 5 неща вкъщи, докато го гледат).
На мен примесването на документални кадри ми хареса, сцените, към които ги залепиха, така или иначе нямаха нищо съществено като действие, а просто показваха някаква историчност.

Действието не беше особено съществено, да не кажа никак, но аз очаквах да е така, предвид претенциите за сто процента историческа достоверност. Сигурна бях, че в първи епизод ще ни показват епохата, народните радости, царя, парламента и много по-малко самите герои.

# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
  Тъжно, толкова много хора нямат елементарна представа от събитията през  този исторически период, но явно това не им пречи да изказват "компетентни" мнения  Thinking

# 106
  • Мнения: 11 908
Съвсем наскоро гледах два други филма от съвсем различен исторически период ,но с вплитане на документални кадри.И се сетих, че това някога/ филмите са много стари/ беше добре усвоен и умело използван похват в киното.Създаваше много плътно усещане за автентичност.

Е,  в този филм, не се получи.Документалните кадри бяха точно като "тропосани".

Мнението ми за образа на Борис се припокрива с това на Lulu25 и Критикар.

Останалите- неопределено ми е все още, ще гледам и следващата серия.

Като цяло-засега  не ми хареса.


# 107
  • София
  • Мнения: 355
 Ето един разказ за преживяното по онова време. Някои моменти видяхме в първа серия от филма. Само да коригирам една неточност в статията - комисарят по еврейските въпроси е Александър Белев, а не Кръстьо.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1820064


 И едно хронологическо описание на събитията за тези, които не са наясно с героите поради объркаността на кадрите във филма:

  http://www.holocausteducentre-bg.org/balgarskiat-sluchai/spasiav … reite-v-balgaria/


Последна редакция: пт, 22 мар 2013, 09:43 от Inanna

# 108
  • Мнения: 2 545
Тъжно, толкова много хора нямат елементарна представа от събитията през  този исторически период, но явно това не им пречи да изказват "компетентни" мнения  Thinking

А аз продължавам да се чудя защо компетентните хора във всички теми са толкова заядливи? newsm78 Жалко, много жалко за тях...

# 109
  • София
  • Мнения: 2 802
Момичета, оставете личните нападки настрани. Мисля, че въпреки недостатъците на сериала, можем да научим много от него.  Peace

# 110
  • Мнения: 5 462
Момичета, оставете личните нападки настрани. Мисля, че въпреки недостатъците на сериала, можем да научим много от него.  Peace
Когато нещо не е направено както трябва , защо е нужно да лицемерничим и да хвалим ?
Факт е , че актьорите никак не пресъздават времето подобаващо .
Мога да пусна няколко линка на биографични или исторически итал. сериали и филми за да видите какво е пресъздаване на конкретни периоди , епохи , години и т.н. Всичко е на 6 от костюми , коли , архитектура , до поведение и отлична игра на героите които пресъздават.
Най лесен пример мога да дам с филма за фамилията Ферари .
Вярно е , че в бг нямаме традиции в правенето на такива филми като италианците , но все пак актьрите могат просто да се разрояват , гледат и попиват поведение , изказ , общ вид и поведение пред камера.

# 111
  • София
  • Мнения: 2 802
И въпреки всичко мога да бъда над тези неща. За мен не е толкова важно кой и как сервира на царя, кой как се е облякъл и как гледал... интересуват ме други неща, свързани с нашата история. Не казвам, че филмът е безупречен, напротив, но тук да се изтъква кой колко е компетентен и да се обиждат, не намирам за нужно. А и никой не е задължен да го гледа, като не му харесва, сменя канала.

# 112
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
сега попадам темата,,до кой епизод са излъчвани вече,ще се опитам да потърся някъде качени.

# 113
  • Мнения: 796
сега попадам темата,,до кой епизод са излъчвани вече,ще се опитам да потърся някъде качени.

Вчера беше 1-ви епизод
http://www.youtube.com/watch?v=5QcrmLSI35Q
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=351606&hit=1

# 114
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
loca мерси,понеже от темата от 1 пост прочетох,,от 10 март ,та мислих,че повече са излъчваните,значи лесно ще наваксам,мерси.

# 115
# 116
  • София
  • Мнения: 6 219
На мен ми хареса, абсолютно се включва в представата ми за исторически филм. Чудесна хрумка са документалните кадри.
Схематично представено, без излишна претенция или изхвърляне. Искаше ми се да свърша 2-3 неща по къщи, но просто не ми се случи, защото действието е доста далеч от сапунените мехури, които се разнасят из телевизиите в турски вариант.


# 117
  • Мнения: 534
Наистина някак разпилян беше 1-ви епизод  Thinking
Мен само 1-вата сцена с Дънов ми беше - ни в клин, ни в ръкав, излишно удължен беше кадърът от сцената в църквата, на 2 места пък - бая дълго черен екран между сцените  Shocked (помислих си, че са били 'места за прекъсване' - за реклами, които не са пуснати  newsm78 )... Явно монтажистът е бил с махмурлук  Crazy  newsm78
Вмъкването на сцената с архивните кадри с маршируващите нацита ми допадна обаче - евреите празнуват, радват се, живеят, да знаят само к'во се задава ...
Любопитен ми беше моментът - царят се интересува от мнението на Дънов, не знаех че му е бил духовен коректив и гуру  Simple Smile Е, случил е на ментор  Grinning Дали е истина обаче  newsm78

Сериалът е мини май, тормозът няма да е дълъг  Laughing и ще го гледам и нататък, но очаквах повече от националната телевизия, все пак тя има традиции  Rolling Eyes

# 118
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Наистина някак разпилян беше 1-ви епизод
... Явно монтажистът е бил с махмурлук  Crazy  newsm78


Виж за такава възможна причина не се сетих.  Mr. Green
Но твоето предположение може да обясни някои "куцащи" моменти.  hahaha


Сега като си го спомням от снощи - епизодът сценарно всъщност не беше хич разпилян. Събитията си имаха хронологична последователност и даже причинно-следствени връзки си имаха  Whistling
Вярно е, че са лапнали голяма хапка като за първа серия - наистина много събития и герои накуп. Можеха да се ограничат до сватбата + последвалото хвърляне на камъка в прозореца / молебена за присединяването на Добруджа + по-малко коментари около закона / и като свързващо звено между тези две сюжетни линии - героят на Явор Бахаров и посещението на равина при Белев.
Останалото беше излишно натоварващо.
Монтажът Белев/Паница беше интересна идея сама по себе си, но куцаше откъм техническо осъществяване. И заради вкарването на Л. Паница ни се наложи да изгледаме накрая и сцената с побоя в киното. Всичко това можеше значително по-спокойно и привлекателно за зрителя да бъде изнесено в друга серия...

Проблемът, според мен, е главно режисьорски - в желанието си да го направят "модерен" двамата режисьори си позволяват някои експерименти, които хич не им се удават. Не е лошо преди да решиш да си оригинален, първо да си сигурен, че знаеш КАК и можеш да го направиш.

Нека кажат тези, които имат впечатления от работата на двамата режисьори - аз не съм гледала нито "Операция Шменти капели", нито "7 часа разлика".
Иначе знаем за пътя, постлан с добри намерения...  ooooh!

А това, че Иван Митов има внушителен списък с асистент-режисьорски ангажименти в последните холивудски продукции, снимани в България, не ме впечатлява хич. Даже ме кара да се притеснявам повече... Вито Бонев поне това няма, ама пък има "Биг Брадър" в биографията си...
Та да се чуди човек, кое е по-малкото зло Sad

Последна редакция: пт, 22 мар 2013, 19:38 от мячик

# 119
  • София
  • Мнения: 6 219
А, Перегрин, това с маршируващите и сватбата е беше чудесно, защото показаха как докато в Германия евреите вече са изтормозени в БЪЛГАРИЯ! обществото все още е спокойно (поне колкото може предвид войната). Много добър контраст и с него ме спечелиха на тяхна страна. Внушението е добро.

Другото, което ме спечели е представянето на Белев - едно време Музикалната академия е била сред идеологическите ВУЗове. Лично аз съм много против това, но идеално сините арийски очи и музиката, съчетани със нациското знаме  Heart Eyes (това не е любов към нацистите де)


За черните моменти - предполагам, че са изрязани рекламите в торента.

# 120
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493

За черните моменти - предполагам, че са изрязани рекламите в торента.

Не, Ваня, и при телевизионното излъчване си ги имаше  Rolling Eyes

# 121
  • София
  • Мнения: 6 219
кофти значи...

# 122
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Направи ми впечатление, че царят Борис трети говореше с маниера на Симеон Сакскобурготски.

Наистина прави впечатление, допускам че и маниерът на баща му е бил такъв, едва ли копира само сина newsm78

# 123
  • Бургас
  • Мнения: 7 309
Имам един въпрос.Тази,която се караше на малкото момиче за пианото и каза,че трябва да е по-добра от другите,защото е еврейка ,ми е много позната.Някой сеща ли се къде другаде е участвала?

# 124
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Мисля, че е майката на младоженката Сара - актрисата е Виктория Колева и е играла в "Пълна лудница"... ако с това помагам.  Peace

# 125
  • Бургас
  • Мнения: 7 309
Ей,верно.От снощи се мъча да се сетя Simple Smile   bouquet

# 126
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Ето в това е проблемът, според мен, познаваме актьорите главно от разни телереклами, забавни шоу програми, риалита и прочие, в такъв случай като че ли е нормално да липсва усещането, че се вписват адекватно в историческия контекст. Например, не си спомням къде точно е играл Пенко ..../ъъ, фамилията не помня Embarassed/, но в съзнанието ми изплува някакъв телевизионен образ на шушумига, как тогава да го възприема като монарх Crazy

# 127
  • Варна
  • Мнения: 1 744
И въпреки всичко мога да бъда над тези неща. За мен не е толкова важно кой и как сервира на царя, кой как се е облякъл и как гледал... интересуват ме други неща, свързани с нашата история.
Наистина  не е важно. Със същия успех царят можеше и да е с дънки. Голяма работа. Някакви дребнави подробности.

# 128
  • Мнения: 206
Някой може ли да ми подаде линк към торент, който се отваря в чужбина? Да си изтегля филмчето да си го изгледам и аз Simple Smile

# 129
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
И въпреки всичко мога да бъда над тези неща. За мен не е толкова важно кой и как сервира на царя, кой как се е облякъл и как гледал... интересуват ме други неща, свързани с нашата история.
Наистина  не е важно. Със същия успех царят можеше и да е с дънки. Голяма работа. Някакви дребнави подробности.

Пак съм съгласна с Богинята  Wink - взе да ми става навик.
Ако вкарваш такива сцени във филма си, за да създадеш "историчност", "атмосфера" и прочие, трябва да ги правиш качествено и професионално. Ако ще е мърляво направено, по-добре да го няма изобщо.
Иначе въпроса за закона против евреите въобще не беше нужно да се обсъжда на маса в двореца. Можеха да се ограничат с разговора на Борис ІІІ с Лулчев и толкоз.
Тогава никой нямаше да има повод да коментира дворцовия етикет.  Grinning


Ето в това е проблемът, според мен, познаваме актьорите главно от разни телереклами, забавни шоу програми, риалита и прочие, в такъв случай като че ли е нормално да липсва усещането, че се вписват адекватно в историческия контекст.

С това пък не съм съвсем съгласна.
Преди да гледам "Мисия Лондон" едно от най-големите ми опасения беше, че ще ми е трудно да възприема Любо Нейков "в образ", защото мъкне на гърба си цялата плява от "Комиците", примерно.
Е, не стана така.
Ако актьорът се справя добре със задачата си, другите му роли не би трябвало изобщо да са фактор за възприятията на зрителите.  Peace

Последна редакция: пт, 22 мар 2013, 17:08 от мячик

# 130
  • София
  • Мнения: 6 219
Надя, в замунда няма магнет Sad

# 131
  • София
  • Мнения: 2 802
И въпреки всичко мога да бъда над тези неща. За мен не е толкова важно кой и как сервира на царя, кой как се е облякъл и как гледал... интересуват ме други неща, свързани с нашата история.
Наистина  не е важно. Със същия успех царят можеше и да е с дънки. Голяма работа. Някакви дребнави подробности.
Изваждаш думите ми от контекста, но карай. Важното е да се заяждаш.  Peace

# 132
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Мячик, Любо Нейков все пак не е играл сериозна роля в "Мисия Лондон", представяш ли си го в некомичен образ, на Патриарх Неофит, например?

# 133
  • София
  • Мнения: 6 219
Момичета - Мачик, Богиня, искам да ви кажа, че по - големият проблем в случая е дворцовият интериор, който няма как да докарат, след като копринените тапети са били скрити зад дървени плоскости. Можеха да се постараят поне в орнаментите по паркета и таваните... но наистина в този сериал това няма значение.


А за добрите актьори съм абсолютно съгласна!

# 134
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Мячик, Любо Нейков все пак не е играл сериозна роля в "Мисия Лондон", представяш ли си го в некомичен образ, на Патриарх Неофит, например?

Трудно, но не съвсем невъзможно... при условие, че се справи с ролята и гримьорите със своята част от работата.

А тук примерно, според мен гримът на "Борис ІІІ" е ужасен.
Разбира се никой от сегашните актьори няма шанс да повтори Наум Шопов в ролята на Борис ІІІ, но това е мнооого далече от визията. Тук дори не говоря за актьорската страна на въпроса...

Последна редакция: пт, 22 мар 2013, 20:23 от мячик

# 135
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
А тук примерно, според мен гримът на "Борис ІІІ" примерно е ужасен.

Съгласна съм, темето му е абсолютно бутафорно Sick

# 136
  • София
  • Мнения: 6 219
Да, и гримът е ужасен на царя... за жалост...

# 137
  • Мнения: 796
А тук примерно, според мен гримът на "Борис ІІІ" примерно е ужасен.

Съгласна съм, темето му е абсолютно бутафорно Sick

 много зле направено, особено си личеше от по-далечните кадри. Направи ми впечатление и униформата му, която ми изглеждаше доста вехта.

трейлъра за другия епизод - https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=eC0fUsNsB0Q

# 138
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Момичета - Мачик, Богиня, искам да ви кажа, че по - големият проблем в случая е дворцовият интериор, който няма как да докарат, след като копринените тапети са били скрити зад дървени плоскости. Можеха да се постараят поне в орнаментите по паркета и таваните... но наистина в този сериал това няма значение.


А за добрите актьори съм абсолютно съгласна!
Опитвах се да не бъда дребнава  Mr. Green А относно докарването на  интериора не е толкова невъзможно - хората цели светове измислят и пресъздават на екрана, а нас едни копринени тапети ни спънаха.

Мячик,  чувствам се поласкана Embarassed

# 139
  • София
  • Мнения: 6 219
аз този път съм над нещата, щот ми хареса!

# 140
  • Варна
  • Мнения: 2 729
Ще следя темата - гледах първия епизод и искам да видя как ще се развият нататък нещата. И после да си сверявам мнението някъде.  Wink

# 141
  • Мнения: 15 960
Ето в това е проблемът, според мен, познаваме актьорите главно от разни телереклами, забавни шоу програми, риалита и прочие, в такъв случай като че ли е нормално да липсва усещането, че се вписват адекватно в историческия контекст. Например, не си спомням къде точно е играл Пенко ..../ъъ, фамилията не помня Embarassed/, но в съзнанието ми изплува някакъв телевизионен образ на шушумига, как тогава да го възприема като монарх Crazy

На мен пък точно това ми хареса, че актьорите не са от най-популярните напоследък сериали.
Е как къде е играл Пенко Господинов - в "Седем часа разлика" Laughing

# 142
  • Мнения: 9 144
Плюсовете - сценарият ми хареса като цяло, хареса ми вмъкването на Елин Пелин, имам проблем само с героя на Мариус, напълно излишен ми е.
Минусите - съгласна съм със забележките на относно грима, костюмите, монтажа и сценографията, според мен отново опираме до бюджет.

Нямам търпение да видя Владо Пенев като Кирил Български

# 143
  • Мнения: 20
Темето на Борис III иде дойде......ами кичето  Rolling Eyes Едва в сцената с Елин Пелин /който чак накрая разбрах че е Елин Пелин/ го бяха "остригали".
Пенко Русев го помня от "морска сол" и "невъзможна любов"- и двата ужас на ужасите  Sick

Ролята на Мариус.....ако разбера на кой какъв се пада може и да ми стане по ясна,но засега ми е мътен. Камен Донев все го чакам да рипне на копаница . Наистина колкото и да се абстрахираме няма как да не ги натоварваме с другите им образи  Rolling Eyes


И за финал да си призная че съм завършила история.Преди историческите филми ми носеха само нерви,все се ядосвах че нещо не е както сме го учили,но спрях да ги пречупвам "професионално" иначе никога няма да се насладя.

# 144
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Пенко Русев го помня от "морска сол" и "невъзможна любов"- и двата ужас на ужасите  Sick

Ех, да, точно от "Морска сол" ми се мъжделееше образът му Rolling Eyes  Mr. Green






# 145
  • София
  • Мнения: 2 734
Хаха, и аз съм все в очакване на видя някое от умозаключенията или физиономиите на проф. Донев, толкова ми е непривично да го гледам сериозен този човек. Преди години Рос от "Приятели" участваше във военен сериал за Втората Световна, по същия начин бях в очакване на някоя крилата фраза през цялото време. Трудно е човек да се абстрахира, когато е толкова свикнал с превъплъщенията на даден актьор.
За сериала, хареса ми, увлече ме, но аз по принцип се интересувам от историческите събития от този период, особено от Холокоста и съм изгледала доста от сниманото на тази тема, игрално и документално.
Откъм костюми има какво да се желае, но са се справили по- добре от "Дървото на живота". Но все пак периодът там е по- скъп за пресъздаване като дрехи, може би в това е причината. И на мен твърде късите поли ми се набиха веднага, кройката и на горната дреха, и на полата при майката еврейка (с детенцето с пияното), беше неприсъща за времето си. Музиката, на която танцуваха след сватбата идваше малко по- модернистична, отколкото трябва. Членовете на бялото братство също бяха бая съвременни, като се вгледа човек по-внимателно в тях, та чак хипарливи. Някои от костюмите и вратовръзките на мъжете също бяха с кройки не от времето си. Уффф, май много се втренчвам в подробностите, ама...

# 146
  • Мнения: 931
Пенко Господинов не е Пенко русев Peace

# 147
  • Мнения: 20
Пенко Господинов не е Пенко русев Peace
Ауууу..... Embarassed Отивам в ъгъла да се срамувам  Embarassed Embarassed Embarassed Простете ми  Embarassed

Видях Пенковци и айде....  Embarassed

# 148
  • Мнения: 48
Напълно подкрепям казаното. Очаквах много повече. Повече драма, повече нацисти, по-мрачна атмосфера. Сякаш не успях да почувствам сериала.

Абе хора, вие в желанието си да наплюете нещо, вече изпадате и в смешни ситуации... Кви нацисти, ква драма??? Ма седнете и се образовайте бе ooooh! Човек като не е чел, по-добре да замълчи, не да се излага Confused

Не искам да се заяждам, но мразя, когато хората не ми говорят (пишат) с подходящия тон. Първо, нямам желание да "наплюя" нещо, за което съм имал големи очаквания. Не казвам, че сериалът нямаше и положителни черти, но на фона на грешките трудно можеш да се спреш само на тях. Второ, на мен главно не ми хареса как е направен сериала. Знам много за това как се прави един качествен сериал и в този не са го постигнали напълно.



Ще следя темата - гледах първия епизод и искам да видя как ще се развият нататък нещата. И после да си сверявам мнението някъде.  Wink



Аз до тук забелязах няколко коментара целящи заяждане, та ще ми е интересно да видя и как ще се развие темата.  Grinning

# 149
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 664
А какъв трябва да е подходящият тон? И след като знаеш толкова много как се правят сериали - намери пари, намери хора и направи. Не коментирай с настървение нещо, за което явно нямаш представа. Хубаво е все пак човек поне малко да е подкован, за да коментира исторически събития, от които в случая хал хабер си няма. И как може да разбереш от една серия, че нещо не е постигнато? Българина нещо много се пресити от холивудски интерпретации, в които друго освен пари няма, та взе и да коментира разбиращо ooooh!
П.С. Като не си почуствал сериала, не се мъчи да го гледаш, не мъчи и нас с коментарите си.
Българина все от всичко много разбира и все до никъде не стига Rolling Eyes

# 150
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
И аз смятах да попитам за основанията да се очаква от сериала

Цитат
Повече драма, повече нацисти, по-мрачна атмосфера.  

Аз също имам претенции към начина, по който е направен сериала (или поне първата му серия, защото само това сме видели засега). И съм ги изказала в темата.
Но засега нямам претенции към историческата му достоверност. (Проблемите с дворцовия етикет и дължината на полите не са от този порядък. Peace)
Дори една от фразите, произнесени от Борис ІІІ, е според мен директен цитат от спомените на Лулчев...

Не твърдя, че имам много задълбочени познания по темата за спасяването на българските евреи, но според това, което аз знам, няма основания да се търсят "повече нацисти и по-мрачна атмосфера". Даже напротив. Според моето скромно мнение целият този процес (а той е продължил няколко години) е една доста светла и положителна страница от историята на Третото българско царство.
Затова и героят на Явор Бахаров ми е един от най-любопитните засега. Защото подобни антисемитски настроения и особено действия са били по-скоро изключение, а не практика в България. Очаквам да видя, как сценаристите мотивират съществуването на подобен герой.

Освен това моля да обърнете внимание на факта, че събитията в тази серия се случват преди приемането на Закона за защита на нацията. Той е приет през декември 1940 година. А България се включва като съюзник на Германия във войната през март 1941 година.

Затова отново ще адресирам въпроса си към fen4eto123 - защо смяташ, че отсъствието на повече драма, повече нацисти и по-мрачна атмосфера е недостатък на сериала? И какви са основанията ти да очакваш точно по този начин да е представен конкретният исторически момент?

Последна редакция: сб, 23 мар 2013, 01:51 от мячик

# 151
  • Мнения: 77
Плюсовете - сценарият ми хареса като цяло, хареса ми вмъкването на Елин Пелин, имам проблем само с героя на Мариус, напълно излишен ми е.
Минусите - съгласна съм със забележките на относно грима, костюмите, монтажа и сценографията, според мен отново опираме до бюджет.

Нямам търпение да видя Владо Пенев като Кирил Български


Този сериал е безумно скъп, по-скъп е от Под Прикритие - около 3 милиона лева е сезонът, така че айде да не се оправдаваме с бюджета! Между другото - ужасяващо слаб рейтинг, горе долу колкото и на Дървото на живота. Приблизително около 200 000 души!

В едни нормални телевизии, тези сериали биха били спрени незабавно. Но БНТ не им пука за рейтингите, а ТВ7 перат пари, така че...

# 152
  • Мнения: 48

Затова отново ще адресирам въпроса си към fen4eto123 - защо смяташ, че отсъствието на повече драма, повече нацисти и по-мрачна атмосфера е недостатък на сериала? И какви са основанията ти да очакваш точно по този начин да е представен конкретният исторически момент?

Всеки има различни очаквания и моите бяха такива, за това аз го приемам като недостатък. Все пак става въпрос за един ужасен момент от историята на човечеството, а сериалът се води като историческа драма. И сега бързам да се поправя, че наистина всичко, което казах се отнася само за първи епизод. Не смятам да изреждам повече основания за да не "измъча" никого с коментара си.   Simple Smile


А какъв трябва да е подходящият тон? И след като знаеш толкова много как се правят сериали - намери пари, намери хора и направи. Не коментирай с настървение нещо, за което явно нямаш представа. Хубаво е все пак човек поне малко да е подкован, за да коментира исторически събития, от които в случая хал хабер си няма. И как може да разбереш от една серия, че нещо не е постигнато? Българина нещо много се пресити от холивудски интерпретации, в които друго освен пари няма, та взе и да коментира разбиращо ooooh!
П.С. Като не си почуствал сериала, не се мъчи да го гледаш, не мъчи и нас с коментарите си.
Българина все от всичко много разбира и все до никъде не стига Rolling Eyes
Настървените коментари са твои, но понеже съм над това да се заяждам с непознати и да превръщам времето, което прекарвам в този сайт в неприятно ще замълча. Надявам се, че приключи.

# 153
  • Мнения: 931
Плюсовете - сценарият ми хареса като цяло, хареса ми вмъкването на Елин Пелин, имам проблем само с героя на Мариус, напълно излишен ми е.
Минусите - съгласна съм със забележките на относно грима, костюмите, монтажа и сценографията, според мен отново опираме до бюджет.

Нямам търпение да видя Владо Пенев като Кирил Български
Този сериал е безумно скъп, по-скъп е от Под Прикритие - около 3 милиона лева е сезонът, така че айде да не се оправдаваме с бюджета! Между другото - ужасяващо слаб рейтинг, горе долу колкото и на Дървото на живота. Приблизително около 200 000 души!

В едни нормални телевизии, тези сериали биха били спрени незабавно. Но БНТ не им пука за рейтингите, а ТВ7 перат пари, така че...

Е, то все пак, че добре, че на БНТ не им пука за рейтингите, че да можем да видим нещо високобюджетно, направено в България, иначе нямаме никакъв шанс. "Дървото на живота" по скромната ми преценка изобщо не може да се доближи като бюджет до "Недадените". Разбира се, съответно сме напълно прави да проявяваме претенции към това какво се е получило от усвояването на този бюджет, защото в крайна сметка всички ние се явяваме продуцент на този филм.

Освен това, от филм с такава тематика много трудно можеш да очакваш по-висок рейтинг (пък било то и истински шедьовър!), би трябвало да го знаеш Peace

# 154
  • София
  • Мнения: 6 219
Мисля, че по БНТ по начало е трудно да се очаква висок рейтинг.
По начало не е най - гледаната телевизия
В същата вечер даваха Столичани в повече, а тях не малко хора ги гледат.
И тъй като много неща излизат на торенти хората разчитат на тях. Пример съм аз и моето семейство - 5 човека, които чакахме сериала и никой не се беше сетил да цъкне БНТ. но всички гледахме ТВ.


И аз иначе съм на мнение, че няма причина атмосферата да е мрачна. Войната все още не е "дошла" в България.

# 155
  • Мнения: 9 144
Минусите - съгласна съм със забележките на относно грима, костюмите, монтажа и сценографията, според мен отново опираме до бюджет.
Този сериал е безумно скъп, по-скъп е от Под Прикритие - около 3 милиона лева е сезонът, така че айде да не се оправдаваме с бюджета!

Чудесно хайде сега го сравни с бюджета на Даунтън... да речем  Mr. Green

Не задълбавам в традициите, защото от 70-те подобен сериал в България не е сниман.

Направи анализ колко отиват за сценография, грим и
отделно за хонорарите на актьорите и да видим защо се получава така???

# 156
  • София
  • Мнения: 2 802
В@ня, Столичаните ги дават в сряда, така че спокойно можеш в четвъртък да гледаш Недадените.  Wink

# 157
  • София
  • Мнения: 6 219
В@ня, Столичаните ги дават в сряда, така че спокойно можеш в четвъртък да гледаш Недадените.  Wink

Извинявам се, объркала съм съм се.
не гледам БГ телевизии - всичко тегля. Какво дават в четвъртък? помня, че половинЪТ беше пред ТВ-то... може би мач е гледал.

# 158
  • Мнения: 1 007
Ваня, дават Революция Зет. Да не е само спам отбелязвам, че ще следя сериала, мисля, че тепърва ще става интересен.

# 159
  • Мнения: 931
Филмът като цяло не е насочен към масовата аудитория, за да се измрева и успехът му с нея. Аз поне не се сещам за нито един блокбастър по темата за холокоста, още по-малко историческо-документалистичен. Истината е, че за да могат подобни филми да видят бял свят, си е нужна субсидия - държавно подпомагане. Когато се разчита само на пазара, гледаме турски сериали или американски екшъни, това е положението.

# 160
  • София
  • Мнения: 2 802
Филмът като цяло не е насочен към масовата аудитория, за да се измрева и успехът му с нея. Аз поне не се сещам за нито един блокбастър по темата за холокоста, още по-малко историческо-документалистичен. Истината е, че за да могат подобни филми да видят бял свят, си е нужна субсидия - държавно подпомагане. Когато се разчита само на пазара, гледаме турски сериали или американски екшъни, това е положението.

Lulu, на 100% подкрепям мнението ти.  Peace

# 161
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 664
fen4eto123, изобщо не са настървени. За човек с претенции, че много разбира от кино и с претенции продукта да е нещо, което вижда в главата си, ми да беше се поинформирал малко каква е ситуацията в България по времето на разказа в сериала. Все пак лесно се проверява - има ли мрак и нацисти в България. Когато човек критикува нещо, поне да е основателно, иначе е хем безпочвено, хем грозно и те олекотява в очите на другите като събеседник.
Критикар, дори и да е по-скъп и да е по-голям бюджета, сравнено с това, което правят на Запад, това е една безумно смешна сума. И да, след като дълги години унищожавахме актьори, студио, реквизити, школа и т.н. нормално е сега да е по-трудно и снимането, и възстановяването на това, което сме имали преди като традиции. Когато започнат да инвестират в продукции така, както се инвестира по белия свят може и да стане сравнимо с това, което се бълва целогодишно в киноиндустрията.
Лулу - Списъкът на Шиндлер, но все пак е сравнително несравним с това, което имаме ние като кино база. Peace

# 162
  • Мнения: 20
Аз поне не се сещам за нито един блокбастър по темата за холокоста, още по-малко историческо-документалистичен.

Списъкът на Шиндлер  Peace
Това като пример за блокбастър.


Иначе честно да ви кажа много слабо ме интересува колко е похарчено за филма.Историята познава брилянтни нискобюджетни филми.Много зависи кой какво търси и харесва.
По горе дадох пример как заради това което съм учила мога да изгубя удоволствието от гледането на филм.....сега трябва и заради режисьорски похвати,озвучители,бюджет и тн да го губя. По-малко се замисляйте....  Peace

# 163
  • Мнения: 48
Ваня, дават Революция Зет. Да не е само спам отбелязвам, че ще следя сериала, мисля, че тепърва ще става интересен.

"Революция Z" е насочен предимно към младата аудитория, а в днешно време все по-малко хора се интересуват от история. Може би за това се гледа повече от "Недадените".

# 164
  • Мнения: 163
Поразрових се да видя кои са играли Борис 3 в по- ново време, защото от по- старото Наум Шопов е ми е най- добрия. Попаднах на "Патриархат" и там ми направи много добро впечатление актьора, който играе Борис 3,много добра игра и е гримиран страхотно( но не можах да разбера как се казва).

# 165
  • Мнения: 77
 Оправданието, че е исторически или евтин е смешно!

Всеки сериал/филм, ако е направен добре може да постигне висок рейтинг! Ако толкова искаме да разкажем историята, можем  да минем и с документален филм. Но когато става въпрос за сериал, за който са похарчени НАШИ пари и той не е направен добре, имаме право на критика и възмущение.

А това, че нямаме кинокултура си е друг въпрос. Напомня ми на индианците, на които западняците им продали стъкълца и маниста срещу злато - защото те горките не знаели какво е стъкло и колко е евтино. Т.е. хайде вече да имаме малко по-високи критерии, а не да ни се пробутват буламачи и да се разчита на приказката "Въпрос на вкус".

Ами не е въпрос на вкус а на талант и интелект. Глутница кучета na Тарантино струва 1 милион долара! Списъкът на Шиндлер, Пианистът, Мюнхен и т.н. са еврейски филми с голяма доза история и са световни хитове.

Сценарият, монтажът и режисьорските идеи - не са въпрос на пари! Парите отиват в мащаб, техника, декори, костюми, масовки! А както виждаме тук и в "Дървото на живота" с това нямат проблем!

Дървото на Живота е отчайваща инфантилна сапунка, а Недадените е аматьорщина и неувереност.

# 166
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
Изгледах си серията с кеф, да ви кажа, и ми хареса...
И ще продължа да го гледам с удоволствие... Sunglasses
И да, всичко е въпрос на вкус, Критикар, критикувай си както и каквото си поискаш,все ми е едно,обаче преди да имаш каквито и да е претенции към останалите,вземи си оправи правписа, щото е смешно вече... Tired А това, че филма бил направен с НАШИ пари, ме покърти дълбоко - явно все още живееш в социализЪма... Joy Joy Joy

# 167
  • Sofia
  • Мнения: 3 028
 mods
Хайде да укротите страстите.
Моля!

# 168
  • Мнения: 931
А това, че филма бил направен с НАШИ пари, ме покърти дълбоко - явно все още живееш в социализЪма... Joy Joy Joy

Ако и с другите твърдения да мога да споря, точно с това обаче... БНТ дава парите за заснемането на филма, БНТ е на бюджетна издръжка - тоест, тези пари са от бюджета и съответно са събрани от нашите данъци. Няма никакъв социализъм в това.

# 169
  • Мнения: 15 960
Не мисля, че трябва да сравняваме този филм с подобни на Спилбърг, Р. Полански, Тарантино.
И предпочитам БНТ да снима исторически филми, а не нещо подобно на  "Къде е Маги?", "Стъклен дом" и т.н. Все пак в последните 20 год. колко филми на историческа тематика имаме? Да се надяваме , че с времето ще се подобрява качеството им.
Някой знае ли дали ще повтарят сериите?

# 170
  • España
  • Мнения: 1 194
На мен играта на Пенко Господинов доста ми се нрави,но не бих казала същото за гримьорите- плешивците са ги докарали като клоуни в цирка или герои от "мързел град"!
Малкият Бахаров определено ми е по-симпатичен от батко си ,а и добре му се получава!
А Мариус е истинско бижу! Истинска звезда- каквато и роля да изиграе!!!
Ще продължавам да следя филма с интерес! Освен това ,тази част от българската история ми е доста любопитна!

# 171
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Не мисля, че трябва да сравняваме този филм с подобни на Спилбърг, Р. Полански, Тарантино.

Не мога да се стърпя да не добавя и Роберто Бенини с "Животът е прекрасен"

# 172
  • Мнения: 15 960
Не мисля, че трябва да сравняваме този филм с подобни на Спилбърг, Р. Полански, Тарантино.

Не мога да се стърпя да не добавя и Роберто Бенини с "Животът е прекрасен"

Да, това са все прекрасни филми, но със световноизвестни режисьори,  печелили "Оскар" и др. награди.  Hug
Иначе и аз следя филма заради историческите събития, най-малкото мисля, че личност като Лиляна Паница не е толкова популярна, колкото заслужава.

# 173
  • Мнения: 9 144
А Мариус е истинско бижу! Истинска звезда- каквато и роля да изиграе!!!
Безспорно,
моите съмнения са, доколко е необходима ролята му (ако героят му наистина има проблем)

# 174
  • Мнения: 1 992
Мариус не ми се иска да го играе луд, знам че ще се справи прекрасно, но исках да го видя в друга светлина.

# 175
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз никога не съм го харесвала, съмнявам се и да го харесам.

# 176
  • Мнения: 2 653
Определено ми хареса филма. Не претендирам, че е изпипам в детайли, но за мен е важно, че българското кино го има. Предпочитам него, пред Перла или Шехерезада....
Любимият ми образ е на Белев- има нещо стряскащо в него, обаче е супер въздействащ.Мисля, че Димитър Баненкин се казва, също така ми харесва Лидия Инджова и Мариус Куркински.
Ще го гледам, пък каквото стане : ))))

# 177
  • София
  • Мнения: 355
 Наши в Израел възмутени от "Недадените":
 
 
Скрит текст:
Представители на българската общност в Израел не скриха своето възмущение от филма “Недадените”, чийто първи епизод беше излъчен по БНТ в четвъртък.

Съвременници на събитията, представени във филма, протестираха, че се изопачава историческата действителност. Например сцени от филма представят погроми над евреи,
разбити прозорци на еврейски къщи – твърде рядко явление в София през Втората световна война и появило се по-късно от представения в епизода период – едва през 1941 г. със създаването на прогерманската младежка организация “Бранник”. Странни им изглеждат и отношенията между царя, Лулчев и Петър Дънов, като на Дънов е отделено изненадващо голямо внимание.

 Преводачката Дора Дабаш, която в Израел е измежду инициаторите на подписката “Да признаем делото на Лиляна Паница”, беше стъписана, че консултант на филма е експертката в Централния държавен архив Ваня Гезенко. Непонятно е как въпросната г-жа Гезенко консултира Организацията на евреите в България “Шалом” и български институции, като навсякъде подчертава, че заслугите на Лиляна за спасението не са доказани. Вероятно това е и причината президентството да се въздържа да връчи посмъртно орден “Стара планина” на Лиляна Паница, каквато и е идеята на подписката. А след това Гезенко е консултант на филм, в който на Лиляна Паница е отредена централна спасителска роля.

Самуел Ардити, израелски общественик, който от години се бори за реабилитацията на Лиляна Паница, беше възмутен от сюжетната линия на филма, която вкарва секретарката на Белев в интимни отношения, които не са исторически обусловени: “Виждал съм досието на Лиляна Паница в ДС. Това са единствените документи, които могат да свидетелстват за делото . А там никъде не се споменава за такива отношения. Има запазено някакво любовно писмо, което обаче не е адресирано. Как разбраха, че ще е до шефа , комисаря по еврейските въпроси Александър Белев? Доколкото си спомням, първият, който прокара теорията за любовни отношения между Лиляна Паница и Белев, беше израелският историк проф. Михаел Бар Зоар в книгата си “Извън хватката на Хитлер”. Професорът знае, че сексът продава, т.е. прави автоматично историята на Паница по-пикантна и по холивудски продаваема. Предполагам, че и във филма “Недадените” сценаристите са се ръководили от същия мотив.”

Ардити твърди също, че по необяснима причина евреите, представени в сериала, изобщо нямат външните белези, дрехите и бита на българските евреи Те по-скоро могат да бъдат оприличени на евреи от ешкеназки произход, примерно от Полша.

Само ден след като беше излъчен първият епизод, в редакцията на “Алия” – израелския вестник на български език, пристигна имейл от историка Иво Иванов, който като представител на българска медия изказа най-искрените си извинения, че българските евреи в Израел в месеца, в който отбелязват 70-годишнината от своето спасение, трябва да изтърпят в българското медийно пространство да се върти филм, който представя техните спасители като карикатури.

 В разгорещена дискусия във фейсбук българските евреи достигнаха до сравнения на новата историческа сага с филми като “Трето полувреме” и “Великолепният век”. И изводът, който се оформи, е, че също като “Трето полувреме” филмът “Недадените” е пропаганден и изпълнен с клишета. А що се отнася до “Великолепният век” - и в него също има много исторически неточности, но поне е естетичен и приятен за гледане.

Сценаристът Емил Бонев: Стоя зад всяка дума във филма с документи

Несериозно е да се правят коментари и да се дават препоръки за сценарий на 12-сериен телевизионен филм, при положение че е излъчена само първата. Ако някой иска да спори с мен относно историческата достоверност на сценария, нека се въоръжи с документи поне колкото притежавам аз и консултантите, с които съм работил през годините.

Нямам никакво намерение да противореча на когото и да било. В продължение на 10 г. съм проверил всичко, което съм написал, от 3 източника - от документи, от спомени на съвременници и от интервюта с очевидци. Всеки има своята правда. Моята е тази, която съм описал в 500 страници в сценария и отговарям за всяка дума в него.

На конкретни въпроси мога да дам конкретни отговори достоверно и изчерпателно. За всяко нещо ще посоча съответния документ и източник, на който се позовавам. Започнал съм да пиша сценария, за да помогна да се възстанови историческата правда такава, каквато съм я видял в 4000 страници от Държавния архив, от 50-те интервюта със съвременници, както и от всичко, писано по темата от 1990 г. до сега.

СИЛВИЯ АВДАЛА, Тел Авив
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1870601

# 178
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Това не трябваше да е в скрит текст  Peace

# 179
  • София
  • Мнения: 355
 Прекалено дълъг е текста, затова съм го скрила  Simple Smile

Последна редакция: ср, 27 мар 2013, 15:20 от Inanna

# 180
  • Мнения: 931
Много интересен текст - и потвърждение, че историята е субективена наука, всеки има своята истина в нея. Peace

# 181
  • София
  • Мнения: 6 219
Абсолютно субективна е - факт. А всеки исторически филм по дадена тема има определена доза пропаганда, както и определена доза клише, обикновено излязло от учебниците по история.

Погроми над евреите по време на войната е имало, разбира се.
А за любовния живот на Лиляна Паница не сме видели особено много, за да знаем точно как ще отразят връзката и с Белев.

По - важното в случая е, че буди интерес наистина към историческите събития. Всеки може да отиде в архима (достъпът е свободен) и да състави собствено мнение. По темата трябва да се говори и всички да се гордеят, с това.

# 182
  • Мнения: 4 936
излезе ли вече втората серия?

# 183
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Утре  Peace Hug Hug Hug

# 184
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Оф, царят с фуражка /в затворено помещение/ и с разкопчана куртка. Tired
Пфууу

# 185
  • Мнения: 931
Абе този цар охрана не е ли имал, се чудя аз? Навсякъде сам щъка... ( съвсем сериозно питам, защото не знам)

# 186
  • София
  • Мнения: 1 783
Цар Борис ІІІ много често е ходел сам и без охрана, редовно е пътувал само с един шофьор или сам си е карал колата. С това е бил известен - "народен цар". Няма село или градче, в което до скоро да нямаше поне един, който при случайна среща си е пушил фаса с Величеството.

# 187
  • Мнения: 5 914
Коментирате рейтингите. Ами те не са никакъв показател за качество. Не коментирам достойнствата и недостатъците  на този филм конкретно. Мисля си за приемането на рейтинга за критерий за качество.
Представете си да предават чалга концерт, рок концерт и симфоничен концерт по ТВ. Познайте кое предаване ще е с най-висок рейтинг!

# 188
  • Мнения: 931
Рейтингите не знам, но съдейки по бурните коментари във форума, които предизвика епизод 2...

# 189
  • Мнения: 1 992
АЗ лично не можах да изтрая втори епизод. Прекалено сухо и безинтересно поднесена история.

# 190
  • Мнения: 7 191
АЗ лично не можах да изтрая втори епизод. Прекалено сухо и безинтересно поднесена история.

Точно и моето виждане. Много го чаках този сериал, но още на първи епизод се разочаровах.

# 191
  • Мнения: 61
На мен сериалът ми харесва. Интересувам се от този исторически период.
Ще следя развитието.

# 192
  • Мнения: 931
Според мен липсва историята-гръбнак, на която да се опре сериалът. Двата епизода досега представляваха поднесени един след друг исторически факти и сцени и никаква зваръзка между тях. Трябваше малко повече лична драма, малко повече да се развива през погледа на някой от героите всичко това... все пак това е художествен филм, а не историческа студия...

# 193
  • София
  • Мнения: 6 219
Но пък не е и семейна сага. На мен ми прилича на филмите по History и се благодаря, че не се превръща в сапунка.

# 194
  • София
  • Мнения: 1 783
Спокойно могат да го прекръстят на "Недоизкусурените".

# 195
  • София
  • Мнения: 6 219
Има го този момент  Joy

# 196
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
На мен пък този епизод ми хареса повече от първия. Съгласна съм че прилича на филм от Хистори.

Драбна заметка /такива неща ми правят силно впечатление Embarassed/, на варненската гара полицайът можеше да говори на местно наречие, не със "западняшки" уклон /"лЕво и дЕсно"/. В тази връзка като цяло говорът можеше да бъде и по автентичен за времето си, чувам при жените едно доста съвременно натъртване, което, струва ми се, не е феномен отпреди народната власт newsm78

# 197
  • Мнения: 9 144
Анализ и малко допълнителна информация по въпроса
http://sofialive.bg/city/frontalno/126-negledaemite.html

# 198
  • София
  • Мнения: 355
 На 21 март по БНТ беше излъчен първият епизод от историческия сериал „Недадените". Артистите, участващи в него и силната рекламна кампания привлякоха хиляди зрители пред малкия екран.
 
Творческият колектив, реализиращ продукцията, се е постарал да пресъздаде автентичния дух на една отминала епоха, като използва за естествен декор исторически места в София.
 
Ключова сцена в първия епизод беше молебенът, отслужен в храма „Александър Невски, по повод анексирането на Южна Добруджа към териториите на Княжество България. Тя пресъздава реално историческо събитие- на 8 септември митрополит Стефан ръководи служба, ознаменуваща поредната крачка към осъществяването на националното обединение. Архивни кадри се преплитат със заснетите за филмовата продукция, като доказателство за събитията от 1940 г.
 
Актьорът изпълняващ ролята на митрополита, Орлин Дяков, е облечен за снимките с одеждите на покойния вече патриарх Максим. Дяков държи в десницата си жезълът на отишлия си през ноември духовен баща на българския народ, а на главата му е поставена короната, с която е служил Максим.
 
Във всяка една историческа продукция важно място заемат костюмите. „Недадените" не прави изключение. Екип от 5-ма души се грижи за реквизита на актьорите. Всички кройки и модели на филмовите костюми са съобразени с особеностите на облеклото от епохата. Цветовете и материите на използваните от художниците по костюми платове са максимално доближени до характерните за последните години от царуването на Борис III.
 
Тоалетите са скромни, непретенциозни. Само актрисите, пресъздаващи дамите от българския елит, носят по-пищни облекла. В реалния живот Джована Савойска е скромна и не парадира с положението си. Царицата избягва привличащи погледа тоалети, винаги е обрана във външния си вид и маниери.
 
Униформата, с която Пенко Господинов се появява на екран е взета под наем от киноцентъра „Бояна". Мундирът е шит за снимките на „Цар и генерал". Ордените, използвани в сериала, са отлети по подобие на тези, изложени в двореца „Врана". Автомобилите, използвани за снимките, са взети от различни музеи и частни колекции. Вещите, част от декора, също.

    http://www.spisanie.to

# 199
  • Мнения: 931
Уф, тоя филм взе да става съвсем негледаем... Още се мъча, но направо мъчение си стана...

# 200
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз изгледах серията с интерес.

# 201
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Тази серия и на мен ми допадна повече, въпреки че изтървах началото. Защо така бяха променили часа?

# 202
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
О то днес имаше епизод  ooooh! Кажете,ако го качат някъде  Thinking

# 203
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Утре вече ще го има във вбокса, например, аз там гледам Peace

# 204
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Ясно и аз така ще направя тогава  Peace

# 205
  • Мнения: 48
Аз почти оправих всички герои вече, кой, кой е и т.н.  Grinning Лично на мен сериалът ми задържа интереса, въпреки че самото развиване не ми допада много.

# 206
  • Мнения: 4 594
Леко скучновато ми беше. И много ме дразни и ми е страшно неприятна актрисата в ролята на Сара. Rolling Eyes

# 207
  • Мнения: 2 545
А на мен чудно защо министър Белев, въпреки позицията му на антисемит, продължава да ми е симпатичен newsm78. И като се има предвид и това, че не харесвам хора със сини очи, ми е чудно защо толкова ми допада.  Струва ми се има нещо благородно в излъчването на лицето му, а и в начинът, по който говори. С това си обяснявам странната симпатия към него...

А и Бахаров ми е много симпатичен въпреки ролята си. Не харесвах много буйната му коса и мърляшкия му вид в "Стъклен дом", а тук определено има по-спретнат вид, макар и доста странни възгледи...

Продължавам да следя сериала, макар че все още пропускам да го гледам в деня на излъчването му. Laughing
Добре, че е Замунда.

# 208
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Аз честно казано,като го гледах на следващия ден на компа,по не се разсейвах и почва да ми харесва сериала  Thinking

# 209
  • Мнения: 931
Със сигурност има голямо значение как гледаш -аз последната серия я гледах от тв, докато малкият беснееше наоколо и бяха пуснати и още няколко неща освен телевизора, и може би и затова ми беше особено трудно да я проследя.
Сериалът е още един пример за НЕтелевизионен филм - по-скоро мислен като кинофилм, който изисква пълното съсредоточение на зрителя (а такова пред телевизора рядко има).

А Белев и на мен ми е симпатичен, и аз не мога да си обясня защо. Grinning

# 210
  • Мнения: 4 594
И на мен Белев ми е симпатичен, а аптекарят (Леон май се казваше) - не. Много ми е страшен с тези ококорени очи. Confused

# 211
  • Мнения: 931
И на мен Белев ми е симпатичен, а аптекарят (Леон май се казваше) - не. Много ми е страшен с тези ококорени очи. Confused

Ох, този актьор (Стоян Радев) беше перфектен в ролята на психопата в Седем часа разлика, но сега само като го погледна и не мога да се отърся от тази представа... (още повече, че и там, и тук някакви колби премята).... продължава да ми изглежда и на мен много стряскащо Shocked

Последна редакция: нд, 07 апр 2013, 09:24 от Lulu25

# 212
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
И на мен Белев ми е симпатичен, а аптекарят (Леон май се казваше) - не. Много ми е страшен с тези ококорени очи. Confused

Ох, този актьор беше перфектен в ролята на психопата в Седем часа разлика, но сега само като го погледна и не мога да се отърся от тази представа... (още повече, че и там, и тук някакви колби премята).... продължава да ми изглежда и на мен много стряскащо Shocked

Аз не съм го виждала никога преди, не бих казала че не ми е симпатичен, но някакси се притеснявам за този човек като го гледам, изглежда ми болнав, направо чуплив ...и не заради ролята му в сериала.
Според мен Банинкин си играе добре ролята, затова и буди симпатии Peace

# 213
  • Мнения: 174
Не можах да гледам тази вечер. Какво се случи в серията?

# 214
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Не можах да гледам тази вечер. Какво се случи в серията?

Белев окупира жилището на еврейското семейство за целите на министерството, а бащата го изгониха от аптеката. Жените и децата се изселиха в провинцията, в дома на героя на Камен Донев. а бащата и зетят бяха мобилизирани. После избягаха и се скриха в селската къща на прислужницата им. /Стоян Радев може да е много добър театрален режисьор, но е слаб актьор, много преиграва, и с това психопатско кокорене чак ми е неприятен да го гледам/. Белев подмами Паница да му стане лична секретарка като й предложи 4000 лв. заплата. Подчертано се държи много добре с нея. В същото време много брутално уволни една бременна секретарка, която се разплака пред него за свои приятели евреи. Имаше и още няколко случки, определено действието на серията беше по- динамично от първите две.  

/В ролята на вената на Камен Донев е Ирини Жамбонас- слабо представяне. Добра актриса е в театъра, но или не става за телевизия, или режисурата тотално куца./

# 215
  • Мнения: 95
Никой ли не гледа или има нова тема?

# 216
  • Мнения: 931
Аз лично не успях да го издържа  Rolling Eyes

# 217
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Аз гледам, но само защото темата ме интересува. Ако филмът не беше исторически, щях да съм забравила че съществува Tired

# 218
  • София
  • Мнения: 355
Аз гледам, но само защото темата ме интересува. Ако филмът не беше исторически, щях да съм забравила че съществува Tired

   Аз го следя по същата причина, но пропуснах последната показана серия. Ако имам време, ще я потърся, за да си наваксам.

# 219
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Аз се отказах на 2 епизод Tired

# 220
  • Мнения: 4 936
Аз се отказах на 2 епизод Tired
и аз! С много мъка го изгледах!
ДА го бяха направили документален филм щях да го изгледам с повече внимание!

# 221
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Това което най-много ме дразни е диалогът. На всеки актьор се падат по 3 реплики в серия, някои и толкова нямат а в промотата са описани като ключови фигури.

# 222
  • Мнения: 48
Съгласен съм, че първите епизоди бяха тъпи, но аз си бях казал, че ще го гледам, колкото и да ми е тъп. Сега вече (след 4-5 епизод насам) наистина съм зарибен и с нетърпение очаквам всяка следваща серия. Просто филмът е направен по малко по-различен начин от познатото ни и сигурно за това сте се отказали. Аз лично не съжалявам, че се поизмъчих първите няколко епизода.

# 223
  • Мнения: 1 404
На мен ми харесва.
Да първите два епизода бяха малко муднички, но с течение на времето, ми стана интересно.
Темата е, как да кажа, лепкава и е нормално да предизвика реакции на двата полюса.
Като цяло актьорската игра ми допада. Най-вече Ирини Жамбонас, Явор Бахаров и Лидия Инджова.
Този, който играе Белев е също, много добро попадение.
И мен ме дразни нещо, актрисата, която играе Сара.
Общо взето, различен сериал, ще го изгледам докрай.

# 224
  • Мнения: 95
На мен ми харесва.
Да първите два епизода бяха малко муднички, но с течение на времето, ми стана интересно.
Темата е, как да кажа, лепкава и е нормално да предизвика реакции на двата полюса.
Като цяло актьорската игра ми допада. Най-вече Ирини Жамбонас, Явор Бахаров и Лидия Инджова.
Този, който играе Белев е също, много добро попадение.
И мен ме дразни нещо, актрисата, която играе Сара.
Общо взето, различен сериал, ще го изгледам докрай.

Моето мнение се припокрива почти на 100%. Много ми харесва актьора, който играе Белев.

# 225
  • Мнения: 931
Не успявам да го изтърпя целия сериал, но също искам да се включа с възхищението си от актьора, играещ Белев. Само той успява да прикове погледа ми към екрана, и аз съм впечатлена, прави един много магнетичен образ, макар и да е отрицателен в контекста на историята.

# 226
  • Мнения: 48
Днешният епизод беше един от най-добрите до сега (поне за мен). Изключително разтърсващ. Нацисткото знаме беше драматизирано по невероятен начин. А за Белев... вие казахте всичко.  Grinning

# 227
  • Мнения: 20
Изтървах го тотално  Tired Дали не се качва някъде за да го сваля  newsm78

# 228
# 229
  • Мнения: 2 653
Не успявам да го изтърпя целия сериал, но също искам да се включа с възхищението си от актьора, играещ Белев. Само той успява да прикове погледа ми към екрана, и аз съм впечатлена, прави един много магнетичен образ, макар и да е отрицателен в контекста на историята.

Димитър Баненкин се казва актьорът, наистина и на мен той най - много ми въздейства, да не кажем, че гледам филма 70 % заради него.
Жесток !

# 230
  • Мнения: 4 594
Последните 2 серии бяха много добри и въздействащи. Wink

Нещо ми е убягнал моментът когато Сара е изгубила бебето? Помня, че нещо и стана, ама не съм разбрала, че го е изгубила. newsm78

# 231
  • Бургас
  • Мнения: 361
Миналата седмица имаше ли епизод?

# 232
  • Мнения: 2 653
Миналата седмица имаше ли епизод?

Не.

# 233
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Хм, странно, на сайта на филма е отбелязан като вече излъчен на 23.05. епизод 10 /с погребението на царя/, в крайна сметка давали ли са го?

# 234
  • Мнения: 2 653
Хм, странно, на сайта на филма е отбелязан като вече излъчен на 23.05. епизод 10 /с погребението на царя/, в крайна сметка давали ли са го?
Аз лично проверих, защото го следя.
Имаше някъкво друго предаване по това време.
Може да са го давали в друг час, но от 8,45 нататък имаше други неща в програмата.

# 235
  • Мнения: 1 404
Недадените 10-ти епизод все още не е излъчен по БНТ 1. След излъчването му, ще бъде качен.

това от фейсбук страницата...
И аз чаках в четвъртък,но нямаше...

# 236
  • Мнения: 20
Признавам че от първи епизод до сега не бях гледала нищо....днес обаче надделях над родата и пуснах. Всичко съм изтървала и се опулих на всичко случващо се  Shocked

# 237
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Изключих, че сме четвъртък.. а той бил финален епизод..
Ще дебна да го качат из пространството.

И на мен понякога ми идва по-муден, но всеки път ме оставя с отворена уста ... муден, но шокиращ на моменти  Laughing

# 238
  • Мнения: 48
Ох и аз изтървах, а казват, че бил много силен финал.

# 239
  • Мнения: 2 653
Много въздействаща финална серия.
Разплаках се..
Всички герои според мен имаха трагичен край.. дори евреите.

# 240
  • Мнения: 20
Аз освен че не съм гледала и се пулих и чудих и кълнах че за мен и моите сериали все не остава време,ами и седях с ръце на устата и така хубаво си поревах.
Ще мъча да го гледам някъде.Явно си струва.

# 241
  • Мнения: 1 404
Муки, има всички серии в Замунда, във vbox7 и youtube...
Финалът беше добър, но можеха да дада ти какво става с Царица Йоана, с децата й, как ги депортират, примерно....
Да не говорим за техническият гаф, когато Лиляна излизаше от съда и на фасадата на сградата имаше графити, а на единия прозорец имаше лепенка на СОТ... Stop

# 242
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 664
Момичета, последната серия 12та ли е?

# 243
  • Мнения: 48
Финалът беше изключително емоционален. Драматичен, тъжен.... Най-много съжалих г-ца Паница. Като цяло в сериалчето имаше няколко грешки, но на фона на всичко това, което целият екип е постигнал са нищожни. Имам много ясна представа за това как се прави един филм и специално за този са били хвърлени огромни усилия. Горд съм, че в България беше направен такъв сериал. Единствено не забелязах една сцена от трейлъра точно на 22 секунда или аз съм я изпуснал някъде из сериите.  Grinning И освен всичко не знам дали знаете, но сценарият е писан около 10 години.

Последна редакция: сб, 15 юни 2013, 02:08 от fen4eto123

# 244
  • Мнения: 4 594
Момичета, последната серия 12та ли е?

Да, Гея. Hug

Много тъжно ми стана за Арон, Лео и Жак, можеше да не ги убиват пък! Crossing Arms

И за Паница ми стана тъжно. Въобще... въздействащ финал! Peace

# 245
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Не помня от кога не ме е разплаквал филм, като изключим предходните серии на този, но финала беше изключително емоционален и силен.
Всички имаха черна участ и за всеки пуснах по сълза ...

Браво на целия екип! Актьори, сценаристи, режисьори и всички останали, свързани по един или друг начин с "Недадените".  omm

# 246
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 664
Благодаря Бебе Hug

Общи условия

Активация на акаунт