Лаборатория "Армилабор"

  • 3 840
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 625
Момичета някой знае ли къде се намира "Армилабор"?
Казаха ми, че е в района на ВМИ.
Много ще съм благодарна ако някой даде координати: телефон или адрес.
А между другото за изследванията кръвна група и СПИН ходих в Цибалаб и съм доволна.Доста са експедитивни и можеш  да си провериш резултатите по интернет само след няколко часа. Ако някой иска да погледне ето адреса: http://www.cibalab.com/.

# 1
  • Мнения: 365
Знам къде се намира, ама не знам дали мога да ти го обясня, така че да ме разбереш(куцат ми имената на улици и т.н.). Значи има една много висока сграда 12-15 етажа. това е стоматологията. Заставаш с лице към нея. В дясно има поликлиника. Не знам как се казва, но е първото възможно място където можеш да влезнеш след стоматологията. Качваш се по малко стълби - около 25-30. Влизаш вътре и виждаш много табелки и опътвания. Въпросната лаборатория е на първия етаж, направо срещу теб, малко в дъното. Ако не я видиш веднага питай на информация(намира се в ляво от входа). Боже, дано да си ме разбрала - аз едвам се разбрах Laughing .

# 2
  • Мнения: 365
Сори, ама нямам нито телефон, нито по-точен адрес...

# 3
  • София
  • Мнения: 625
Благодаря ти Лили за бързата информация -  разбрах те много добре.
Представям си колко щях да се лутам ако не беше отговора ти.
Благодаря още веднъж!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
в Cibalab се изследвм най-рведовно. Гинеколожката ми май получава пари от тях щото само там ме праща. Но резултата ми бяха готови след 3 дена - микробиология, цитонамазка, хламидии и стерилна урина = 80лв. Не е ли малко скъпичко или навсякъде е така?

# 5
  • София
  • Мнения: 625
Има нещо такова, май наистина е скъпо. За двете изследвания кр. група и HIV ми взеха към 27 лв., но доколкото знам и на другите места не е много евтино. Иначе редовните изследвания съм правила с талон от гинеколожката и съм плащала само по 2 лв. в Полимед, като изключим васерман и австралийски антиген за който платих 19 лв..

# 6
  • Мнения: 5 370
Цитат на: anya
Има нещо такова, май наистина е скъпо. За двете изследвания кр. група и HIV ми взеха към 27 лв., но доколкото знам и на другите места не е много евтино. Иначе редовните изследвания съм правила с талон от гинеколожката и съм плащала само по 2 лв. в Полимед, като изключим васерман и австралийски антиген за който платих 19 лв..

 


Аз също там си правя изследванията,но защото ми е мноого удобна-а иначе там работят и с направления-за кръвна картина и урина не платих нищо,само 2,90 за взимането на кръв.Виж,серологията и аз сама си я платих-васерман,ХИВ,че не си знаех на всичкото отгоре и кръвната група-общо 34 лева.Сравнявала съм цените им на серологичните и с други места,държавни-като че ли разлика няма.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 728
Армилабор се намира във Военна поликлиника,етаж първи. Можеш да стигнеш до там с автобус 72,тролей 2,8 и 9(ако ползваш гр. транспорт). Мисля че улицата се казва Софииски герои,но не съм съвсем сигурна.

# 8
  • София
  • Мнения: 625
Благодаря ти FUN. Утре ще ги посетя!

# 9
  • Мнения: 365
Anya, радвам се, че съм била полезна и още повече се радвам, че си ме разбрала Grinning  

Колкото до цибалаб аз също се изследвах там, защото ми беше удобно да си взимам резултатаите по интернет. Обаче забравете да са същите цените като навсякъде или като в държавна лаборатория.

За сравнение 1 полов хормон(прогестерон, естрадиол...) в цибалаб струва около 14 лв.(13.70 - 13.90) + 2.90 лв за взимане на кръв = около 17 лв. 1 полов хормон в онкологията струва 7 лв. като за взимане на кръв не те таксуват. В мед. академия същото изследване струва 9 лв и отново няма такса за убождането.

Спермограма в цибалаб струва 14.90, в майчин дом 10 лв.

Кръвна група + резус фактор в цибалаб струва 12.70, в 23 поликлиника е 5 лв.

Това са цени, за който съм убедена. По всяка вероятност се отнася същото и за другите цени.

И това не е всичко - от няколко места вече чувам за неточни резултати от тази лаборатория. Дори спермограмата, която правихме ние там се оказа неточна. В смисъл - няма такива резултати. Практически и физически са невъзможни. Това последното е мнение на лекар от форума, а не мое - аз нямам нужната квалификация да изказвам такова мнение. И на финала моето последно изследване там ме хвърли в музиката. Със сигурност трябва да го повторя(отново лекарско мнение, а не мое). За съжаление това ще стане след не по-малко от два месеца(заминавам и няма да мога преди това). Е те това вече окончателно ме отказа от цибалаб - е...ла съм им м...та на лесно достъпните резултати по интернет...

А иначе наистина изследвания по касата са безплатни, но с изключение на взимането на кръв. Но какво от това, ако имаш дори леко съмнение дали са реални.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 728
anya,ходи ли на изследване?
Аз днес също бях там.Кабинета на гинеколожката ми е там и от тази лаборатория й носят директно резултатите. Ако не е тайна ти защо питаш точно за нея?

# 11
  • София
  • Мнения: 625
Още не съм ходила. А в Армилабор конкретно ме изпрати хематолога /той работи във ВМИ/ при който ме прати гинеколожката ми. Много ми е нисък хемоглобина и т.к и майка ми е с анемия се съмняват дали нямам средиземноморска анемия. Та тази анемия не се повлиявала от желязото и може да съм пила напразно желязо с месеци и да ми е ставало лошо, но какво да се прави...

Общи условия

Активация на акаунт