КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 26

  • 39 792
  • 736
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 0
Момичета,чудесна тема Hug.Записвам се при вас с един въпрос,мъжът ми от 2 дни е на хомеопатично лечение защото е с много остра форма на уртикарии(копривна треска),но обривите не спират да излизат,даже напротив вечер положението е направо страшно.Доколкото съм чела това е т.н.криза която е нещо нормално,та въпросът ми е колко време евентуално ще продължи тази криза.Страхувам се да не се обезсърчи и да спре лечението,защото наистина положението му е много сериозно.Не е спал вече от почти месец,обривите са жестоки а сърбежите непоносими.Преди 2 седмици така се беше подул в лицето,че си изкарах акъла.Очите ми се бяха затворили а устата му беше станала тройна.Всеки ни съветва да отидем в болница да му сложат системи,но аз категорично  отказвам и съм много доволна,че успях да го склоня да отиде на хомеопат.за съжаление не знам как се казава лекарството което пие,пет пъти пита и всеки път го забравя.Съкращенията на шишенцето са  Lyc CM.
Съжалявам за дългия пост,но се опитах да съм максимално изчерпателна в обясненията.
Отново съвет да попитате хомеопата си. Продължителността зависи от много фактори, включително и от избора на потенция.

# 91
  • Мнения: 0
Искам да допълня към разговора за потенциите, че потенцията не бива да се приема както "конституция". Точно както не е добре да се казва "това е моето лекарство", така и не е добре да се мисли, че "това е моята потенция". В различни състояния жизнената сила има различни параметри. Ако в един момент е подходяща една потенция, в следващия същата може да е съвършено неподходяща.

# 92
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Мечка Малинарка,да точно това е лекарството Hug,но не ми е ясно какво означава "в потенция СМ" и всъщност най-силно ме вълнува колко дълго може да протече тази криза.Докторът е казал евентуално около седмица,но на мен ми се струва доста дълъг перод...

 При тази свръх-висока потенция... един път ли го е приел?

# 93
  • Мнения: 9
Да, само за малко, съгласна съм.
Ха, преди време мислех, че по-сложната задача за вас хомеопатите е да намерите най-подходящото ХЛ, след което по-лесната е да определите потенцията, начинa и честота на приемите. Сега слагам знак равенство между двете Simple Smile

# 94
  • Мнения: 127
здравейте, много хубава и полезна тема Hug
искам да ви попитам нещо - синът ми е с варицела от петък вечерта, дадох му рус токсикодендром 30CH, 3 пъти по 3 гранулки през 8 часа. въпросът ми е - мога ли да дам на сестра му също рус, преди да са й избили обривите, за да избият по-бързо? и кога евентуално? всъщност, все пак има вероятност, макар и малка, да не се е заразила... тя е на 2г.9м.

# 95
  • Мнения: 19 290
А как стои въпросът с хомеопатията и мазане от време на време с антибиотичен крем или с такъв за изгаряния със сребърен сулфадиазин (след кола маска например за по-бързо успокояване на кожата).

Пипи, хомеопатичните л-ва не се приемат в суха форма по няколко пъти на ден, а в течна.

# 96
  • Мнения: 3 481
здравейте, много хубава и полезна тема Hug
искам да ви попитам нещо - синът ми е с варицела от петък вечерта, дадох му рус токсикодендром 30CH, 3 пъти по 3 гранулки през 8 часа. въпросът ми е - мога ли да дам на сестра му също рус, преди да са й избили обривите, за да избият по-бързо? и кога евентуално? всъщност, все пак има вероятност, макар и малка, да не се е заразила... тя е на 2г.9м.

Привет.
Ако няма цялостна картина на рус токс, може да потиснете обрива, а потиснат обрив на варицела си е доста рисково нещо предвид накъде може да се насочи или изобщо да не избие.
Същото се отнася и за малкото дете.
(Отделен е въпросът в непроменената потенция. Това не е антибиотик, който се дава на 8 часа. При това нединамизирано, тоест един и същ стимул. Което вече е по-обширна тема)

# 97
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Пипи, хомеопатичните л-ва не се приемат в суха форма по няколко пъти на ден, а в течна.

аз пак да попитам, защото все не схващам.
защо има глобули в такъв случай? аз приемам и глобули, и в течна форма (не на веднъж Mr. Green). хомеопатът ми ги дава. Thinking
доколкото разбрах от Мече по-горе, няма такова правило само в течна форма да се приемат. или се бъркам?

втори въпрос: какво се случва, когато хомеопатът обърка лекарството? бебето беше болно.
говорих с хомеопата, каза ми какво да давам. подобри се и после се влоши. каза му друго да дам - дадах и бяхме на начална позиция - бебето беше като парцал. пак се обадих - каза 3то и за 12ч всичко отмина.
понеже имаше съмнения какво да даде, затова съм склонна да смятам, че 2рото беше грешно.
какви последствия ще има за бебето?

# 98
  • Мнения: 3 481
Спокойно. Антидотирал е и след като е дадено правилното, няма проблем.

Първият прием се допуска в суха форма, не е въпросът във формата, а в липсата на динамизация на последващи приеми.

# 99
  • Мнения: 8 521
eleni79 скоростта за възстановяване се определя от самия пациент. А и ако състоянието в момента е трупано от години, няма вълшебна пръчица да настъпи здраве мигновено.
(бих послушала съвета на Само за малко за разговор с хомеопата)

В суха форма е и по-лесно да се пренасят ХЛ.

# 100
  • Мнения: 127
Ако няма цялостна картина на рус токс, може да потиснете обрива, а потиснат обрив на варицела си е доста рисково нещо предвид накъде може да се насочи или изобщо да не избие.
Същото се отнася и за малкото дете.
(Отделен е въпросът в непроменената потенция. Това не е антибиотик, който се дава на 8 часа. При това нединамизирано, тоест един и същ стимул. Което вече е по-обширна тема)

рус токса го дадох по тази схема по съвет на хомеопат, а във форма на гранулки, защото нямаше как да се видим през уикенда, а в аптеките така го продават...
значи, да не давам предварително на малката? т.е., дава се при вече излезли обриви? понеже разбрах, че се дава, за да излезе каквото има да излиза по-бързо, си мислех, че ако й го дам предварително, ще избият по-бързо, но явно съм в грешка Simple Smile благодаря за отговора!

# 101
  • Мнения: 8 521
Пипи, дори и при излезли обриви е необходимо хомеопата да ви каже дали да давате определено лекарство и в какъв прием.

Гранулките от аптеките има вариант да се приемет чрез вода. Но как - трябва да ви каже хомеопата.

# 102
  • Мнения: 3 481

Привет.
Ако няма цялостна картина на рус токс, може да потиснете обрива, а потиснат обрив на варицела си е доста рисково нещо предвид накъде може да се насочи или изобщо да не избие.
Същото се отнася и за малкото дете.
(Отделен е въпросът в непроменената потенция. Това не е антибиотик, който се дава на 8 часа. При това нединамизирано, тоест един и същ стимул. Което вече е по-обширна тема)

# 103
  • Мнения: X
В този ред на мисли, ако купуваме ХЛ на гранули от обикновена аптека, можем ли да сме сигурни, че изобщо ще действа, като се има предвид как се съхраняват на много места? В някои аптеки имат шкафове на "Боарон", но в повечето - не. Последният път купувах лекарство за детето си от една "хомеопатична" аптека в "Люлин" - флаконите бяха вързани с ластик едни за други и се търкаляха по някакви рафтове. Лекарството не подейства. Как да разбера дали е било неправилно подбрано или просто е било повредено?

# 104
  • Мнения: 3 481
Шкафовете на Боарон не изолират, доколкото аз знам.

Общи условия

Активация на акаунт