Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 21

  • 53 587
  • 747
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 382
Е, браво Клемче! Утре ли сте на хомеопат? Успех!

# 661
  • Мнения: 1 351
Да , да утре сме - дано този път да се случат нещата . Praynig

# 662
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Момичета я споделете какви мерки предприемате при ларингит, че натам вървим.
Личната ми каза една схема за Пулмикорта, но не смея такива дози да давам, 2 мл., след половин час още 2 мл. после на 12 часа по 2 мл.
Сутринта съм му направила инхалация с 1 мл. сега изчаквам, но взе да кашля доста. Какво друго да давам и антибиотик започваме от тази вечер.

# 663
  • Germany
  • Мнения: 7 923
Пулмикорта на нас ни е предписан 2 пъти на ден по 1мл.

# 664
  • Sofia
  • Мнения: 749
Сама на бьрзо да се оплача и ние като Мишето се наредихме с ентеро-вирус  Mr. Green
Как виреят по това леко по студено време ми е чудно.Алекс цяла нощ не спря да се тресе от температура и да го боли коремчето.Поне Жожи вече не се чува да подкашля и този пьт хомеопатиятаа сработи при нас  Peace
Клемче успех при хомеопата и после да се отчетеш   bouquet
Шайн вие добре ли сте вече  Hug

# 665
  • Мнения: 2 652
Момичета я споделете какви мерки предприемате при ларингит, че натам вървим.
Личната ми каза една схема за Пулмикорта, но не смея такива дози да давам, 2 мл., след половин час още 2 мл. после на 12 часа по 2 мл.
Сутринта съм му направила инхалация с 1 мл. сега изчаквам, но взе да кашля доста. Какво друго да давам и антибиотик започваме от тази вечер.

Тази схема предполагам я дават с цел да се избегне евентуална нужда от орален или венозен урбазон. Ако посмятаме, излиза, че в 2 ампули Пулмикорт има общо 1 мг кортикостероид, който отива почти целия директно в белите дробове.

За сравнение 1 таблетка медрол е 4 мг и доколкото помня ги изписват по схема за поне 3 дни. Ако изпишат 2 таблетки на ден, това са 8 мг на ден. От тях грубо само една малка част стига до дробовете, а страничните ефекти са доста по-сериозни, защото са и системни. С инжекционните не знам какви са количествата, но са сигурно поне 15 мг. Така че, при всички положения високи дози инхалаторен КС явно е за предпочитане.

Единствено не съм сигурна кой от двата начина на инхалиране на по-високи дози е с по-малък риск от кандидоза в устата и гърлото - чрез инхалатор или с обемна камера.

# 666
  • Мнения: 2 382
wiwi,  при ларингит сме стигали до 3 пъти по 2 мл пулмикорт за дете 13-14 кг. При ларингит е важно еднократната доза да е по-висока, за да се предотврати отока. По-голям ефект съм виждала от инхалаторен пулмикорт, отколкото от мускулен урбазон.

Клемче, стискам палци Praynig.

Катериния, с астмата сме добре, но пак подхванахме серията с бъбреците. До другата седмица ще пробвам с ударна доза вода и хомеопатия( със съгласието на лекар) и ако не стане тогава започвам АБ.

Днес ми е леко минорно настроението, защото взех пълното досие на малката. Тази година бях решила, че няма да подновявам телка, защото детето е направо супер в сравнение с миналата година, не сме стигали до болници. Е, реалността за това супер и за моите представи излекувано дете е 8 спазъма от есента до декември Sad.  Отделно са леките пристъпи, за които изобщо не сме ходили на лекар , ларингитите не ги броя.
Та така....
Но пък искрено вярвам, че тази тенденция на подобрение ще се запази и до 2-3 години всичко ще остане зад гърба ни.

# 667
  • Мнения: 491
а аз си мислих, че ние със 8 спазми за 11 месеца сме много, в вие имате от есента.

# 668
  • Мнения: 650
Ох, момичета,
ако не пишехне в тази темичка, със сигуронст нямаше да разбера, че все пак шестото ни чувство за детенцето не ни елъгало с мъжа ми.
Не знам дали сме имали спазми и как да ги разпозная, но чух хъркащи и свирещи гърди, като педи реагира 2 месеца по-късно. Преди това все викаше, че нищо й няма. А ние все бронхити и накрая в болница заради пневмония  ooooh!

# 669
  • Мнения: 5 531
Шайн за ТЕЛК а, поднови си го, още повече че вие имате и бъбречни проблеми, което ознаава, че  това ви дава и допълнителен процент. Аз и в другата тема ти писах, непременно потърсете причината за бактериите, направете си нужните изследвания. Нямам идея правили ли сте въобще някакви, но досега е било редно нефролог да ви насочи и към изследвания и към консултация с уролог.
И наче и аз все си  мисля, че Михаил е по-добре, но скоро гледах документите му - и ние сме от октомври досега със 7-8 спазъма.
Кате, Михаил е на ясла, при нас беше само разтройство за 1 ден, добре си е сега.

# 670
  • Мнения: 2 652
Шайн, не разбрах 8-те спазъма тази есен ли? Аз май те бях питала, но на каква профилактика сте сега?

# 671
  • Мнения: 2 382
Зимата сменихме фликсотида с пулмикорт, сега вече съм го спряла и остана само на сингулар. След пулмикорта има невероятно подобрение. От януари е само с един спазъм.
Но и тези осем са нищо. Моето усещане е , че детето е много добре, дори ми се въртяха мисли другата есен да редуцираме съвсем профилактиката. За това се изненадах много като видях черно на бяло колко спазъма е правила.
Но все пак това е супер в сравнение с миналогодишните 26 за 3-4 месеца.

# 672
  • Мнения: 650
Момичета, какво наричате спазъм? Как го разпознавате? Или специалистите го вписват в здравната книжка на детенце?

Питам, защото едната ми дъщеричка от доста дълго врме е с кашлица, без прекъсване. На моменти обострена, все бронхити, АБ, кашлиците едни такива силни, даже не може да спи от непрекъснатото кашляне.
Правим инхалации с пулмикорт и вентолин вече повече от 20 дни и тя все още си има едни сополи като река, отделно кашля от тях, вярно - малко, но кашля. А за тях са ми дали само куикс.

Споделете, моля, да знам за какво да следя и кога да свитвам червената лампа, че нещо може би се заражда.

# 673
  • Germany
  • Мнения: 7 923
Аз при спазъм чувам хриптене при дишане и леко свирене при издишане. 100% обаче никога не мога да съм сигурна без да потвърди лекар. Онзи ден лекарката каза че чува лек спазъм, но не е съвсем сигурна дали е спазъм или бронхит  ooooh!  При моето дете се получава леко задъхване като говори и учестено дишане. Само веднъж до сега е имал яка кашлица преди това. Обикновенно покашля сухо няколко часа и след това започвам да чувам хриптенето. Винаги се предхожда от сополи и въобще някакъв вирус.

# 674
  • Мнения: 650
Moni, точно това се чува и при моето детенце.

Пулмологът каза, че сме с лаеща кашлица и свирещи гърди.

Мерси   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт