Нещо против отпусната гуша

  • 5 570
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 572
Моята свекърва е с отпусната кожа на гушата,а и сега поотслабна и е още по-кофти.Това и е комплекс.Ако някой може да ми даде информация за нещо(козметика,процедури)  против този проблем много ще се радвам.

# 1
  • Мнения: 2 125
А дали проблема й е козметичен? Защо не се обърне първо към лекар (мисля ендокринолог newsm78)?

# 2
  • Мнения: 3 575
Щом вече се е отпуснала кожата, особено след отслабване, пък и ако не е много млада - вече няма какво да направи "против".
Колкото и крайно да звучи - пластична хирургия, няма какво друго да спаси отпуснатата кожа.

Иначе превантивните мерки доколкото знам са хубав крем, да се спи на по-ниска възглавница, друго не се сещам.

# 3
  • Мнения: 7 186
И смятам, че в случая единственото спасение е пластичната хирургия. На тази възраст кожата вече е с намален тургор и кремовете надали ще имат ефект.

# 4
  • Мнения: 1 014
Има едно упражнение от йога, което върши чудесна работа, но аз също мисля, че вече е късно. То трябва да се прави още от млада възраст, например сутрин докато си правиш тоалета в банята, а може и докато форумстваш. Не знам дали ще мога да го обясня точно, но е нещо такова: навеждаш главата леко назад, така че шията да се изпъне, отваряш устата и при затваряне изтегляш долната челюст напред и нагоре . Трябва да усетиш напрежение от изтеглянето. Аз го правя почти всяка сутрин, когато не бързам, де. Ще видим резултата след години. Инструкторката ми по йога уверяваше, че при постоянство ефекта е страхотен.

# 5
  • Мнения: 903
azira и по колко пъти трябва да се прави това?

# 6
  • Мнения: 1 014
О-о-о по много! Grinning Аз го правя 2 пъти по 50, но може и наведнъж. А и повече да е няма да навреди.

# 7
  • Мнения: 5 313
Ето няколко упражнения за двойна брадичка и шия:
1.Представете си че имата закачена на брадата голяма тежест,която трябва да повдигнете.Повдигайте бавно брадата и навеждайте главата назад,като напрягате всички мускули на шията.Минимум 5 пъти.
2.Изправете глава.Изплезете езика и се стремете да достигнете с него носа.Правете същевременно с езика змиевидни движения.Отпуснете се и преберете езика.Минимум 5 пъти.
3.Затворете устата.Стиснете здраво кътните зъби,като същевременно притиснете силно върхът на езика към вътрешната страна на резците.Отпуснете.Наи-малко 5 пъти.                                                                         

# 8
  • Мнения: 5 391
навеждаш главата леко назад, така че шията да се изпъне, отваряш устата и при затваряне изтегляш долната челюст напред и нагоре . Трябва да усетиш напрежение от изтеглянето.
Наистина добро упражнение PeaceСмятам че при постоянство би имало доста добър ефект

Общи условия

Активация на акаунт