Как се приготвя авокадо?

  • 15 387
  • 12
  •   1
Отговори
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Знае ли някой как се приготвя авокадо? Или се дава сурово? А по колко?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Аз съм давала сурово(настъргано или пасирано) в комбинация с друг плод и малко бисквита.Виктория беше на 11 месеца

# 2
  • София
  • Мнения: 2 298
Авокадото се дава само сурово и може да бъде една от първите храни на бебето. Ние го хапваме от 5-месечна възраст. Пасирано, смесено с банан - 1/2 авокадо + 1/2 банан. Добавяхме и 1-2 лъжички адапте. Сега го хапва 1/2 авокадо + 1 банан, без адапте. И това за закуската в 17ч. - по-предпочитана от нея детето няма.

Наскоро правих и "сандвич" с авокадо. Смесих 1/4 авокадо, бучка сиренце и сварен жълтък. Мажа на залчета хляб (ръжен пълнозърнест, приготвен у дома) и давам за сутрешната закуска в 10.30. И това се "утрепа" да го яде, включихме го в асортимента на сутрешните закуски и тези дни пак му идва реда.

Авокадото съдържа възможно "най-добрите" мазнини. Препоръчва се да се слага в зеленчукови пюрета вместо масло, накрая и пак сурово. Това дето го написах за сандвича е пак вместо масло.

Хайде опитайте и дано ви хареса !!! То и ние с татето отдавна сме си фенове на авокадото, че и на гости сервираме  Laughing

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Само да добавя, че е желателно да не му го даваш без примес на други плодове.Отвратирелно е, първо го опитай ти ConfusedДо колкото разбрах от една тема във форума, се води зеленчук и затова е Sick

# 4
  • България-София
  • Мнения: 573
и ние сме му фенове. Наистина сега виждам, че го смесват с плодове, но щом е вкусно - няма лошо. По принцип се отнасям като към зеленчук - децата ми го обожават натурално с наколко капки лимон, а иначе приготвам пастет в блендер: авокадо, лук, варено яйце, лимон, сол и щипчица чер пипер. Слагам го и в салатки. Много е важно да подбереш авокадото - да е меко, но не кишаво, да нама тъмни петна. Винаги го опитвай, да не е "прокиснало" и мирише лошо.

# 5
  • Мнения: 6 390
unik,
този пастет ми звучи много добре, ще пробвам  Wink

# 6
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Сурово. Пасирам парче авокадо и един банан. Става добре на вкус.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 822
Сурово. Пасирам парче авокадо и един банан. Става добре на вкус.
и аз така или с грис

# 8
  • Мнения: 2 032
Сурово. Пасирам парче авокадо и един банан. Става добре на вкус.
И аз, плюс лъжица гъсто кисело мляко; добре се харчи.

# 9
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
малкия не оби4а много сладко и му пасирам мангото с авокадо. много е полезно, но не знам дали е хубаво за всеки ден, защото е много калорично.

# 10
  • Мнения: 1 327
Сурово. Пасирам парче авокадо и един банан. Става добре на вкус.
и аз така или с грис

Hugsy, как го правиш с грис?

# 11
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз му давах сурово авокадо с банан, но моето дете нещо не си пада по сладките неща и не го одобри. Преди около месец му дадох за 1ви и последен път

# 12
  • София
  • Мнения: 1 121
Сурово. Както другите плодове - по колкото искаш. Не съм чувала и да е алерген. Аз го намачквам с лъжичка и го прибавям към вече готовите каши, но бебка го е яла и с пръсти.

Общи условия

Активация на акаунт