ревматоиден артрит

  • 8 781
  • 9
  •   1
Отговори
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
моля, кажете ми как се процедира, когато се появят симптомите му, при положение, че бремеността е доста напреднала ( в 9 месец е сестричката ми)....
когато се събужда не може да си свива пръстите на ръцете...благодаря предварително zа всички отговори  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 952
Може би е добре да отиде на лекар. Има клиника в улицата, където е кино Урвич - срещу Центъра по хигиена.
Трябва да се направят кръвни изследвания. Ако схващането е под 30 минути не е сериозно. Когато роди вероятно ще й препоръчат и рентгенова снимка. Добре е да има такава, за да се следи във времето, ако настъпят някакви увреждания на ставите.
Успех  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
 Сега нищо не може да направи. След като роди.
 Урвич ли? Ходила съм там! При великият Шейтанов! Директно ти дават диагноза ревматоиден артрит и те блъскат с лекарства(кортикостероиди и т.н.)
 При мен симтомите се появиха около 7 мес. след раждането(първото). Сутрин не можех да си свия пръстите на ръцете и не можех  да си стъпя на краката. Жестоко изтръпване на ръцете през нощта(чак до болка). Отичане на ръцете и краката.
Колко ходене по лекари съм ходила, колко изследвания са ми направени само аз си знам. Накрая влязох в Медицинска академия - там ми правиха изследвания и ме представяха на визитациите"Това е най-интересният ни случай!" Twisted Evil Накрая ме изписаха без диагноза(направени ми бяха всички световноизвестни изследвания за доказване на ревматоиден артрит и не се доказа). А д-р Шейтанов от една кръв и урина направи великото заключение и съм пила повече от 6 мес. лекарства които не е трябвало да пия(качих 15 кг за това време). После ходих и при други професори и те отрекоха ревматоиден артрит.

  Пиша всичко това с единствената цел и надежда - където и да отиде - в никакъв случай да не се доверява само на едно мнение(както направих аз). Да, трябва да си направи изследвания.

   При мен нещата се успокоиха като тръгнах на работа. Вече след време като си правя анализ - проблема започна след голям стрес и притеснение. Като се успокоих и нещата се оправиха. Дано и при нея е така - имам предвид да се оправят нещата без лекарства.

# 3
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
тя е мед. анестеz. сестра и се притеснява, ,е по нататък няма да може да работи, ако се усложнят нещата....прочела е, че трябва ренг. снимка и да се пие аспирин, но по обясниимии причини не може в момента...тя от по рано има проблем със ставите на едната ръка, ходи на акупунктура, малко помогна....и може ли да се  пробва алтернатиивна медицина zа тоzи проблем в момента, колкото да не стане по zле?

# 4
  • София
  • Мнения: 3 421
 Не знам! Никога не съм пробвала.
 И аз пиех аспирин вечер за да можех поне малко да спя.
 Правиха ми разни рентгенови снимки, но нищо не показаха.
 

# 5
  • Мнения: 131
Нека  сестра ти си купи алое вера от американската фирма "Форевър ливинг продъктс". Това е гел за пиене който се казва "Фридъм" и паста за мазане на ръцете, която се казва "Алое МСМ". Моята майка се оправи за един месец от ревматоиден артрит, при положение, че години наред пи какво ли не и нищо не и помогна. Това са билки, няма химия в тях и са напълно безвредни за хората, включително се дават на бременни жени, бебета, диабетици и други. Ако те интересува това лечение можеш да ми пишеш и ще ти дам повече информация. Тези билки можеш да си ги купиш само от дистрибутор на фирмата - не се предлагат по аптеките. В тази фирма работят много лекари, като д-р Папазова и др. Билките се пият минимум два месеца, но са страхотни. Аз съм на 29 години и ги пия от 4 месеца, чувствам се прекрасно, пълна съм с енергия, излекувах си язва на стомаха, бъбреци, акне и др. Моят мъж се оправи от хемроиди, моята приятелка си излекува глаукома /ослепяване/, оправи си кръвното налягане /беше и много високо/, а майка ми си излекува артрита и шум в ухото. Има и детски гел от алое, който се дава на бебета и малки деца. Лекува алергии, пречиства организма и засилва имунитета. Ако нещо те притеснява мога дори да ти дам телфона на лекарите, които работят там и да се консултирате с тях. Моята ел. поща е dani_angelova@mail.bg

# 6
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
marodidi, моля те освободи си малко място в пощата, zащото не мога да ти пратя ЛС....

# 7
  • София
  • Мнения: 2 952
Сега нищо не може да направи. След като роди.
 Урвич ли? Ходила съм там! При великият Шейтанов! Директно ти дават диагноза ревматоиден артрит и те блъскат с лекарства(кортикостероиди и т.н.)

При мен се получи обратното - обясниха ми, че нямам нужда от лечение. За мое успокоение лекарката ми каза, че мога две седмици да пия аспирин или парацетамол, тъй като имат леко противовъзпалително действие. Да си направя снимка и да я пазя, just in case в бъдеще нещо се наложи. Не запомних името на лекарката - отидох без час и влязох при първия свободен лекар.

Доколкото знам състоянието се повлиява от хомеопатия, но за съжаление при мен досега никое лекарство не е показвало ефект в никаква насока  Sad

# 8
  • Мнения: 1 680
А може ли някой да ми обясни кои показатели се променят в кръвната картина и в каква посока?

# 9
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Доколкото знам състоянието се повлиява от хомеопатия, но за съжаление при мен досега никое лекарство не е показвало ефект в никаква насока  Sad

би ли каzала, моля те, какво си полzвала до сега?

Общи условия

Активация на акаунт