за бебетата и бавачките

  • 1 457
  • 12
  •   1
Отговори
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Здравейте мами,
моето притеснение може да ви прозвучи малко наивно и глупаво, но какво да правя когато става въпрос за детенце имам склонността да бъда и наивна и глупава Confused
Та въпрсът ми е следният:
От 2 седмици съм отново на работа и Боби е поверен на грижите на бавачка. Аз се прибирам вечер в 7, а към 8-8.30 го слагам да спи, така че не го виждам много, освен събота и неделя. От друга странна той прекарва с бавачката си целодневно по 5 дни в седмицата и двамата са голяма любов - много се разбират ( чукам нА дърво).
Притеснението ми е дали в един момент той няма да се окаже по-привързан към бавачката, отколкото към мен.
Много ме измъчва тази мисъл - вие какво мислите по въпроса и имали ли сте такива притеснения?

# 1
  • Мнения: 1 017
Много е неприятно и болезнено да усетиш, че детето ти е по- привързано към някой друг, но се случва за съжаление. Ако са по цял ден заедно и тя е забавна и добра няма начин просто, единственото което ще ти кажа за успокоение е, че малките деца забравят много бързо, само за една събота и неделя вече ще е привързан към теб, а ако след време го дадеш на градина всичко ще си дойде на мястото.
Можеш да го слагаш вечер   по-късно да спи, за да да му отделяш повече внимание.
Това са рисковете на работещата мама Confused .

# 2
  • Мнения: 1 404
Здравей!Засягаш и моята болна тема-аз ще тръгвам на работа другия месец,а бебка е само на два месеца Sad Отсега се притеснявам,че ще ме забрави,няма да иска вече да се гушка в мене и т.н.Но според мен майката все пак си е майка и никой не може да я замести Simple Smile Дори сега да ти се струва,че бавачката те измества,след време нещата ще се нормализират,горе главата!Нали в почивните дни си със детето-ако го дариш с достатъчно обич и внимание през това време е изключено да се отчуждите Simple Smile Мен ме отгледаха баба ми и дядо ми,при това в друг град.Много ги обичах и ми беше хубаво с тях,но в петък от сутринта броях часовете докато си дойде мама Grinning Така че смело напред!Успех!

# 3
  • Мнения: 3 562
Не е ли по-добре детето да е привързано към някого и да се чувства щастливо, отколкото по цял ден да бъде нещастно заради липсата на мама Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 1 228
Минала съм по този път, ревнувала съм от кой ли не - от всеки, който го е гледал... Повярвай, обаче, никое дете не обича повече от майка си някой друг - дори да я вижда веднъж седмично  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  И никого друг не слуша повече   Wink
Не се тревожи  Simple Smile

# 5
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Оф, и аз смятам около Нова година да поверя Мони на грижите на бавачка /първо трябва да я намерим, де! Confused /. Много съм си мислила за същото и хич не ми се иска, но със 120 лв. живее ли се?! Най-вероятно ще гледам бързо да я пусна на ясла, за да не свиква много-много...

# 6
  • Мнения: 312
Съпругът ми е отгледан от бавачка,  няма спомени да е бил привързан към нея, но не пропуска да отбележи със сърдит тон "майка ми не ме е гледала!"

# 7
# 8
  • Мнения: 6 206
Не се притеснявай за бавачката, днес е при вас, утре я няма. Мама си е мама. Напротив, радвай се, че детето се чувства добре. Аз жената, която чувствам като майка, може и да не я видя две години, това не значи, че я чувствам по-малко близка. Напротив, липсва ми още повече.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
За това не се бях замисляла, а от понеделник и аз съм на работа  Sad  

Обаче мъжа ми е по цял ден на работа също, а вечер само като влезе и Дариа му се хили като луда и го познава, а е на 4 месеца само. Та се надявам и мен да продължи да обича, а не само бавачката Embarassed

# 10
  • Мнения: 1 210
Моят вече 1 година е с бавачка, пък се глези единствено на мен. Само като ме види и започва да маха за чао на какичката.
Иначе сутрин само като чуе звънеца и се хвърля към вратата да я посреща.
Те децата си знаят работата. Няма начин да сбъркат мама.
Мен ме е гледала баба ми - от 10 месечна та до 3 годинки и после всяка година по 3-4 месеца. И ми е разказвала, че понякога като съм гледала млади каки и батковци (разбирай над 20 г.) съм тичала подир тях и съм викала "мамо". А мога да ти кажа, че там съм винаги съм се чуствала щастлива и като у дома.

# 11
  • Мнения: 7 831
Цитат на: Isa
За това не се бях замисляла, а от понеделник и аз съм на работа  Sad  

Обаче мъжа ми е по цял ден на работа също, а вечер само като влезе и Дариа му се хили като луда и го познава, а е на 4 месеца само. Та се надявам и мен да продължи да обича, а не само бавачката Embarassed


Здравейте,
И при нас е така. Таткото е по-цял ден на работа, но момчетата го обожават  Grinning . Вечер като се върне, търчат да го посрещат и само след него ходят докато се съблича и оправя (е Дани лази като хлебарка  Grinning  в краката му). Следва един час интензивно обръщане на внимание от негова страна, играят, четат книжки, борят се ...  Grinning . И после той ги слага да спят.
Не мисля, че детето ще те обича по-малко само защото си на работа, ако усеща че то е на първо място в живота ти.
Нормално е да се притесняваш и да ревнуваш, но се радвай, че е щастливо  Grinning  и му обръщай повечко внимание когато имаш време.
Успех.

# 12
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Искрено благодаря на всички отзовали се по темата!
И аз малко или много бях убедена, че децата имат специална връзка с майките си, която никой не би могъл да замени, но въпреки това си се измъчвам малко  Embarassed
Стига да вярвам, че връщането ми на работа е най-добрият вариант за мен и бебо всичко ще е наред. А аз много обичам работата си, взимам прилична заплата и имам крещяща нужда от социални контакти, които да се простират извън срещите по градинките с други мами и безкрайните разговори за памперси пюрета и т.н. ( не ме разбирайте погрешно, не че ми е неприятно, но да го правя 7 дни седмично  Rolling Eyes ).
Благодаря ви за подкрепата  Stuck Out Tongue

Общи условия

Активация на акаунт