23 Санаториална Детска ясла?

  • 6 640
  • 15
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 277
Momicheta niakoia ot vas da znae purvo kakvo predstavliava sanatorialnata jasla i ako ste chuvali za tazi konkretno molia za mnenie

# 1
  • Мнения: 4 358
Близо до нас има санаториална ясла. В нея взимат дечица с алергии, но взимат и деца без.
Защо не се обадиш в 23-та, за да попиташ?

# 2
  • Мнения: 6 314
Цитат на: Katrin_77
Momicheta niakoia ot vas da znae purvo kakvo predstavliava sanatorialnata jasla i ako ste chuvali za tazi konkretno molia za mnenie


Дъщеря ми преди години беше в тази ясла.
Лично мое мнение - определено не я препоръчвам.
Директорката повече се интересуваше от личния живот и клюките около родителите (кой с кого какво и защо), отколкото от децата.
Може и да са я сменили - не знам. Спомените и впечатленията ми са от преди 5 години.
Водят я санаториална, но аз за 1 година не разбрах какво й е санаториалното, освен че искаха един куп документи и медицински, за да запишем детето там.
Повечето бяха с фалшиви медицински (никой не го криеше) и бяха записани там децата, защото бяха близко по местоживеене.
Ужасни са ми спомените от там.
В коридора вечно смърдеше ужасяващо на цигари - всичките лелки в коридора с кафетата, децата сами вътре.
Редовно там беше и внучето на една от лелите, което си играеше с децата като с кукли - събличаше ги и ги обличаше.
При положение, че през зимата там я преобличах на място дъщеря ми (пътувахме през половин София и там събличах дебелите дрехи и й обличах анцуг), вечерта я взимах от детската градина с пижама, върху която е навлечен анцуга - потна, така както е спала, облечен анцуга отгоре и айде навън на снега.
Май оттам повече се поболя.
Водят я санаториална ясла, защото имат (доколкото ми е известно и си спомням) апарат за инхалации и трябва да правят лечебна гимнастика и дихателни упражнения - нищо такова, обаче, не се случваше.
Може просто да сме попаднали на лоша година, но с радост избягахме от там.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Леле, леле кви неща стават по яслите и градините. Ние си се възмущаваме, ама нищо не правим. Не го казвам с упрек... То е такова безхаберие, бюрокрация и произволие... И да се опиташ да се бориш няма да ти стигнат силите до никъде... Айде, приемам, че държавата нямала достатъчно пари и ние трябва да доплащаме, нищо че се казва Държавна ДГ, ама поне не може ли да контролира персонала. Аз за проверки по такива заведения не съм чевала.

# 4
  • Мнения: 1 608
Дали има по-нови впечатления от 23 Детска ясла?

# 5
  • Мнения: 7 640
коя е тази ясла?

# 6
  • Мнения: 1 608
Намира се на Еволги Георгиев почти до НДК, до 120 у-ще.

# 7
  • Мнения: 7 640
Намира се на Еволги Георгиев почти до НДК, до 120 у-ще.

Сигурна бях почти. Според мен вече не е санаториална, а табелата, мисля, не пише така, пък и при подаване на окументите би трябвало да кажат какви медицински документи са нужни.

Имам спомен, че точно за тази ясла една майка казваше, е не извеждат децата достатъчно.

# 8
  • Мнения: 1 608
Да, тя не е санаториална вече, просто темата е от 2004 и я възобнових.
Благодаря PolarFox!  bouquet

# 9
  • Мнения: 7 640
E за какво, аз също се интересувам принципно Grinning

# 10
  • Мнения: 7 723
Дъщеря ми посещава въпросната ясла- на ул. Ралица.
Моите впетчатления от нея са много добри. Незнам какво точно й е санаториалното  Thinking, може би е била, но сега , мисля не се води така.

 
Директорката, наистина е малко бамбъшка, но трябва да призная, благодарение на добрата й професионалност, яслата е на ниво.
Документите, които изисква ,наистина са цял куп, но и във всички други ясли ги искат. За фалшиви медицински не съм чувала, както и предпочитания по адресна регистрация. Никога , отникъде не ми е замирисало на цигарен дим, нито съм заварвала групата без надзор. С обличането, също не съм имала проблем, дори един- два пъти ми се е случвало, да номирам напишканите гащички препрани и прибрани в пликче в гардеробчето. Преди 2 месеца бяха сменени гардеробчетата, а сега директорката се допита до нас, какъв цвят да са новите креватчета, защото иска и тях да сменя.
Като цяло- лоша дума за яслата не мога да кажа. Хигиената е супер, отношението към децата- също.
 Peace

# 11
  • Мнения: 1 608
E за какво, аз също се интересувам принципно Grinning
За отзоваването благодаря!
На Миленка за вътрешната информация!  bouquet

# 12
  • Мнения: 382
Напълно подкрепям mylenka,тъй като и моето дете посещава въпросната ясла.
Мисля само,че от преди години е трудно да се съди за нещо.Все пак нещата се променят,а в случая определено са положителни промените  Peace

# 13
  • Мнения: 1 608
Миленка и МамаРени, после как стои въпроса с градината? Те работят ли с някоя градина или всеки се спасява както може?
Групата на големия ми син автоматично я прехвърлиха и не съм наясно.

# 14
  • Мнения: 382
Въпроса с детската градина е на принципа - всеки както може Mr. Green Ние нашите ги записахме в тази на 'Кап.Андреев" мисля,че се води,ама незнам точно кой номер е.
Миленката ще се включи да каже.23 е само ясла и нямат ангажимент за детската.
 

Общи условия

Активация на акаунт