Помощ! Зелени сополки:(

  • 773
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Бебка е на 3 седмици. От вчера нослето и е силни запушено, едвам диша милата. С клечки за уши извадих зелени сополчета.Имам спомен, че зелените не са добри. Някой знае ли нещо повече?

# 1
  • Мнения: 271
Много е малко детенцето, можеш да капеш кърма в нослето по няколко пъти, по няколко капки. Не се притеснявай, няма да й навреди, но кърмата има антибактериални свойства. Зелените сополки след няколко дни ще станат сиви и после ще преминат, такива са фазите - първо жълти, после зелени, после сиви. Не се тревожи. Ние прибрахме малката шушка с жълти сополки от родилното и само кърма й капех. Имай предвид и още нещо, за по-нататък. Ако в по-късна възраст, на няколко месеца, се случи пак да има сополки, не я мажи (като мен) с препарат, съдържащ ментол, не бивало да се мажат деца до 1 годинка. Успех! Peace

# 2
  • Мнения: 411
Обикновено са признак на стафилококова инфекция(присъща вътреболнична инфекция за родилните отделения)Направете едно изследвае,въпреки,че ние като ги установихме какво ли...капахме едни капки и общо взето нищо от тях.Като че ли отминават от самосебе си.Разбира се трябва да се полекува,ако е стафилокок.

# 3
  • Мнения: 1 214
Да , обикновено са признак на бактериална инфекция.направете секрет и лекувайте детето.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 546
Не се стряскай толкова но на тази възраст с този ограничен контакт по-вероятното е да сте се прибрали със соплките. Задължително искай изследване на секрета и преди всичко за стафилококи. Много разпространени в родилните. Лекува се! Не се тревожи  Hug

# 5
  • Варна
  • Мнения: 439
Лекар е казвал на мен и снаха ми никога да не капем кърма в носа на бебите било много опасно за белия дроб. Аз не съм на ясно, но от родилния излязохме с конюнктивит и капах кърма по съвет на педи и стана ужасна инфекция. Тръгнахме по лекари и те ни казаха 4е кърмата подхранва бактериалната инфекция

Общи условия

Активация на акаунт