Акото на кърмачетата

  • 788
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 968
Та какво трябва да е акото на кърмачето? Колко гъсто по-точно?  Thinking За цвета ми е ясно, но за гъстотата?
На Симона и е рядко, сега пък се чудя да не би да има разтройство?  newsm78

# 1
  • Мнения: 574
През цялото време Рали беше с разстройство и чак когато спях да кърмя се оправи. Даже в началото мислеха ,че има коли,защото понякога имаше по рядко разстроиство. Други деца акат като пластелин ,но нямах този късмет.

# 2
  • София
  • Мнения: 481
И нашето беше течно, докато бебка не приемаше други храни. Чела съм някъде, че по-важно е как мирише (нашето миришеше на Зрънчо Grinning   ) След като въведох каши и пюрета малко се посгъсти, но постепенно. Сега е точно като размекнат пластилин. 

# 3
  • Мнения: 1 586
При кърмачета течното и воднисто акане е напълно в реда на нещата. Диария или разстройство при кърмачета се случва изключително рядко.

Цитат
It is normal for the stools of the breastfed baby to be mostly liquid, with small curds that resemble cottage cheese (some say it resembles runny egg yolks). It has very little odor. Usually the baby will have a bowel movement each time he/she nurses. It may or may not sound "explosive". These liquid stools are not diarrhea. Diarrhea in the breastfed baby is rare. A baby who has diarrhea would have stools that are very frequent, usually green and full of mucus (and/or specks of blood), and almost always foul smelling.
(http://www.mother-2-mother.com/normal.htm#NormalStools)


Ето и малко снимки на нормални кърмачески наакани памперси:  Grinning
http://www.lactnews.com/the_diaper_images.html

# 4
  • Мнения: 968
Ми не знам ама нейното си мирише  Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 481
Е, споко де, не може хич да не мирише- нали е ако Grinning  Просто миризмата му е по- мека, не е като на голям човек. Сигурна съм, че всичко е наред. Ако много се притесняваш, покажи го на някой с повече опит (за мен майка ми  беше безценна в това отношение, защото имах какви ли не притеснения).
Радвай се на дъщеричката и не се тревожи излишно    bouquet

# 6
  • Мнения: 399
На сина ми през цялото време, докато го захраних си беше като вода и зелено. И аз се притеснявах и дори пусках тема, но просто си е до дете. Важното е да следиш как ухае Laughing.

# 7
  • Мнения: 7 640
нормално е да мирише на вкиснало и леко сладникаво, също и да е по-воднисто. Затова памперсите за най-малките са с по-особено покритие. Покажи на педито памперса, като ходите на консултация, за да се успокоиш.

# 8
  • Мнения: 968
нормално е да мирише на вкиснало и леко сладникаво, също и да е по-воднисто. Затова памперсите за най-малките са с по-особено покритие. Покажи на педито памперса, като ходите на консултация, за да се успокоиш.
Че аз докато го занеса няма ли да се промени, окисли?  Laughing

# 9
  • Мнения: 666
 Трябва да е течно или жълто или зелено

# 10
  • Мнения: 7 640
Че аз докато го занеса няма ли да се промени, окисли?  Laughing
едва ли за 1 час, няма да пазиш памперс от вчера, я Laughing. А и ако свърши работата по пътя, се възползвай

# 11
  • Мнения: 3 760
На мойта щерка и е течно или полутечно. Нацвят варира от кафяво-жълто до нежно зеленикаво. Понякога с ядки, понякога със слуз /тогава обикн. е най- рядко и зеленикаво/. Детето е видимо мн. добре. Наддава и т.н.
За да си спокойна следи дали не се е увеличил броят на изхожданията и дали акото не става по-течно, т.е. дали показателите се променят. Ако да-консултирай се с лекар. Иначе бъди спокойна! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт