Слушат ли децата ви музика и каква

  • 3 822
  • 84
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Ха сега да видим newsm78...
Дали и каква музика слушат децата ви? Като се замисля у нас музика много, много не се слуша. Когато това все пак се случи то тя е или детски песнички, или метъл /хард рок/ или евър грийни. Напоследък се опитвам да ваведа и класика Wink. Прави ми впечетление обаче, че май никой не пуска класика на децата си, а това е жалко Sad... От друга страна пък повечето наборки на Цвети са "светнати" за почти всички хитове в момента за разлика от нея. Дали пък вместо Моцарт няма да е по-добре да и пусна топ 10  Confused. А и да не забравяме поп-фолка. Хем ми е смешно, хем и не одобрявам когато малки момиченца запеят тези често пошли и вулгарни текстове /не, че няма и стойностни измежду тях/. Та как е при вас?

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
- евъргийни
- детски песнички
- класика
- ...
- каквото слуша мамКа им  Twisted Evil

Може ли да се гласува с повече от една опция??? Rolling Eyes

# 2
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Аз гласувах детски песнички и друга, другата я слушаме ние понякога, а тя е предимно БГ музика и рядко някои чалга балади, които са ни харесали.

Иначе в семейството на брата на мъжа ми се слуша предимно класическа музика, големия /13г/ от бебе слушал Бах и Вивалди, имал си е и любими. И сега я харесва, дори свири на виола като баща си и изнася концерти, но все пак те са семейство музиканти и дори си подбират изпълнителите на класическата музика, която се слуша у тях, докато аз не мога да направя разлика и колкото и да ми обясняват, защо едното изпълнение е по-добро от другото, ами не вдявам.  Embarassed

# 3
  • Мнения: 6 315
Бебокът ни вече си има предпочитания. Слуша с удоволствие и гледа клиповете на актуалните хитове, например "Hung up" - Madonna, "Don't bother" - Shakira и т.н. Харесва метъл и хард рок - това е предпочитаната от мен и мъж ми музика, както и детски песнички. Танцува се на всичко така:  newsm44 newsm68    superuu.

# 4
  • Мнения: 8 505
Трета опция и подобна на нея музика.Детските песнички нещо не могат да я впечатлят.

# 5
  • Мнения: 7 831
Лекси при нас е като при вас  Wink. С малката разлика, че аз харесвам и класическа музика, а мажа ми слуша с мен джазирана такава, та и децата с нас. Но най-често слушаме рок  Simple Smile, Виктор даже си има любими парчета и ме кара да ги пускам често  Wink.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 242

Може ли да се гласува с повече от една опция??? Rolling Eyes
Да, Шани, с три, ама ако кажеш за теб ще ги дигна и на 4 Wink

Ей, радвам се, че се слушала класика. Аз съм пълен лаик /прослушах хаотично и несериозно на 16/, но не искам и с дъщеря ми да е така. У нас никога не се е слушала класическа музика и когато за първи път чух лятната буря на Вивалди бях направо потресена. За съжаление нямаше кой да ме напътства и  сега си слушам само най-известното и комерсиалното.

# 7
  • Мнения: 2 534
А как се кефи в момента на мелодията на Алф , веднага започва да танцува  Laughing

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Дестки песнички
Ъпсурд, Хиподил, Черно фередже
Хард рок и разни от сорта
покрай една анимация за Барби и класическа музика
покрай танците в градината - латино....


пълна боза:))))))))))

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Големия слуша денс-хитовете и се мъчи да припява,а малкия детски песнички и най-вече Бон-Боните.

# 10
  • Мнения: 384
Да, детенце обича много музиката.Любими са й актуалните хитове по тел.СИТИ.Има си и любими песни,на които танцува,плаче ли само СИТИ помага,ядеме на тая музика и на гърне ходим под съпровода й.Слушаме и детски песни,но от тях тя харесва само за зеленчуците.Инъче е закърмена с Депеш мод и винаги ги разпознава newsm10 Напоследък слушам албума на Моранди-одобрява ги и танцуваме на тях.Събота и неделя с таткото слушат Бонд.Той й е пускал и фолк,ама нищо,само на Ивана се позаслушва.Класика слушах докато бях бременна-харесвам тая музика и в операта съм работила като студентка,но не съм й пускала.Ето идея-казват,че Моцарт е подходящ за деца.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 249
Слуша. Обикновено и най-вече каквото ние слушаме Laughing. Но и детски песнички. А слушаме най-вече класика, госпъл и любими парчета. Вкусът към музиката се и възпитава и много се кефя, когато докато слушаме в движение нещо, например кажа на мъжа ми "Ей тази част ми е любима", а Ради се обади "Пък на мен не ми е" или "И на мен, и на мен".

# 12
  • Мнения: 515
Предимно слушаме детски песнички.  А относно класическата музика - забелязва я, веднага спира дейност и се заслушва. Другите неща които ние слушаме  - не съм й ги пускала все още.

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Може ли да се гласува с повече от една опция??? Rolling Eyes
Да, Шани, с три, ама ако кажеш за теб ще ги дигна и на 4 Wink

ааа - ОК  Grinning. Отивам да гласувам.  Party
Класиката си е цяло чудо, но след като се опитвах да поздравявам с такава музика в Клю-то, нямаше кой знае какъв интерес  Crossing Arms. Явно малко хора оценяват това музикално чудо. Аз съм понаучена от нашите и пак от тях поназнайвам някой нещица. Имам си любима, както и баща ми ария, с коята ще ни гребат!  Blush

Препоръчвам Ви книгата "Възвишено и земно"  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 4 865
у дома се слуша много и различна музика. дори децата вече не слушат само каквото ние сме пуснали, ами се затварят в стаите си и си пускат музика, която на тях им се слуша в момента. какво слушат ли? какво ли не:
- българска музика - бг радио се пуска поне по веднъж на ден; харесват и един диск с музика от ръбгарски филми
- класическа музика - габа по-малко, но виктория с удоволствие си пуска избрани неща
- хард рок и хеви метъл - умерени неща, по-скоро популярни, от сорта на: металика, уайтснейк, ас/дс, скорпиънс, юрая хийп... последният хит беше албумът heavy metal christmas, който се въртеше у дома поне по веднъж на ден около празниците...
- хитовете, които така или иначе звучат отвсякъде, но определено забелязвам нехаресване на електронната музика
- не мога да не спомена, че сред любимите им дискове са тези на абба, куин, майкъл джаксън, мадона, уитни хюстън, бийтълс...
- слушат също джаз (предимно диксиленд), госпъл...

абе по-лесно ми е да кажа какво не слушат: поп-фолк, техно, хаус, хип-хоп и рап - нещо не са им след предпочитаните стилове.

габа си пуска и детски песнички Laughing

не смея да твърдя, че музикалните им вкусове не са повлияни от моите и на баща им предпочитания, но винаги са имали възможност за избор. сред каналите на кабелната телевизия има не малко чалга, но те я избягват. виктория е известна сред съучениците си, че не харесва поп-фолка и очакването ми да се повлияе от техния вкус не се оправда. у дома има наистина голям избор на музика - вече отдавна не броя дисковете, но сигурно са надминали 300. аудиокасетите от времето, когато със съпруга ми бяхме гаджета, също се въртят около тази цифра. какво да правиш, музикантска къща...

та...не можах да гласувам в анкетата - твърде разнообразни отговори мога да дам...

Общи условия

Активация на акаунт