Обезболяващо параверит ???

  • 750
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 89
Здравейте. Одавна черпв информация от този сайт но за първи път пиша. Имам следния проблем. Бременна сум в 8 г.с. и докторката ми предписа дуфастон и обезболяващо оараверит. Да обаче като прочетох листовката на този параверит ми се изправиха косите и не смея да го пия. На някоя от вас преписвали ли са и такова не6то. Там пише, че оврежда сериозно черния дроб а за бременни не е доказано , че не вреди ..... #Crazy

# 1
  • Мнения: 182
Най-вероятно става въпрос за Папаверин - не се притеснявай да го вземаш, аз лично го пия отвреме на време, редувайки го понякога с но-шпа. Лекарят ми го изписа 2 по 2 таблетки на ден при болки. Сега съм в 21г.с., но в началото на бременността ми много често ме болеше. Ако обаче го пиеш имай предвид че пада кръвното, но не е нещо страшно Wink Така че споко и недей да се задълбочаваш много в листовките. Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 89


 AniKar , благодаря за бързата реакция. Наистина е Папаверин  Embarassed. Сега съм по-спокойна


 
 

# 3
  • Мнения: 995
Веселка, и аз съм пила "Светата троица" - Дуфастон, Папаверин, Нош Па Wink.На мен Папаверина обаче много ми сваляше кръвното и ми се гадеше още повече, така че го спрях и си останах на Нош Па.
Лека бременност!

# 4
  • Мнения: 3 447
На мен също ми бяха изписали Папаверин, но понеже ме притесняваше факта, че е опиумно производно, го замених с Но Шпа newsm10

# 5
  • Мнения: 144
През цялата бременност си пиех при болки но-шпа. Опитах по съвет на фармацевт да пия папаверин, но ми ставаше лошо на стомаха и си останах на но-шпа. Ако не ти действа добре папаверина (той е по-евтин), купи си но-шпа. До края на бременността съм си го пила при болки. Пиех и магнерич по лекарско предписание. Това е магнезий и е против контракции - има страхотен ефект. Защото в повечето случаи болките са леки контракции.
Успех и приятно бременеене.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 849
И аз предпочитам но-шпа пред папаверина . Peace

# 7
  • Мнения: 7 640
двете са с различен механизъм на действие, но като цяло намаляват контрактилитета на матката.
Опиумно производно значи, че е алкалоид на мака, а не че има наркотичен ефект Grinning

# 8
  • Мнения: 2 663
И на мен ми го предписаха в началото,нямах никакви странични реакции и при нужда го пиех.
Не се притеснявай,мила,виж как ще ти действа и ако имаш някакви неразположения и смяташ,че е от него направи консултация с доктора!

Успех и леко бременеене

# 9
  • Мнения: 2 271
Няма страшно не е вреден!По АГ отделенията го ползвата на конвеир за задържане!Пии го стига да ти понася-изсушава лигавицата(ще те кара на вода) и смъква кръвното!За да не ти се повръща го пий след ядене!Ако не става си вземи Но-шпа!По-добро е!

Общи условия

Активация на акаунт