Подути лимфни възли-под челюстта

  • 75 561
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 355
 Не си представяй най-лошото, защото "на страха очите са големи". Знам, че е трудно, но изчакай да видиш какво ще ти каже хематологът. Стискам палци да е нещо безобидно Praynig Hug

# 16
  • Мнения: 0
Имам подобен проблем и съм в задънена улица. Лекарите не виждат сериозен възпалителен процес, който би могъл да причини подуването на възлите. Пих антибиотици и противоалергични лекарства без резултат. Ще съм благодарна ако авторката на темата сподели докъде е стигнала с лечението.

# 17
  • Мнения: 135
Изследвания ,специалисти и нищо ..Лимфните възли си стоят на мястото, увеличени и без промяна.

just_a_sheep,при Вас какво се случва?

# 18
  • Италия
  • Мнения: 490
Ваня, ето една идея от мен, какво би могло да бъде също - камък в слюнчената жлеза.
Аз не съм медицински специалист, но имах този проблем преди години. Започна с еднократно подуване под челюстта по време на хранене. След като се нахраних, мястото се успокои. Така в продължение на години - изобщо не му обръщах внимание, защото не ме болеше.
В един момент обаче, се поду и изобщо не спадна след хранене, както обикновено. Така около 2 седмици, докато накрая ме заболя. Изтърпях го още две седмици и се изстрелях при личната. Тя ми каза да отивам на зъболекар. Ходих на двама, правиха ми снимка на зъбите - не беше там проблема. Айде пак при личната. Този път ми даде направление за УНГ /за мой късмет попаднах на изключителен професионалист  Peace/. Оказа се, че съм си отглеждала камък в слюнчената жлеза.
Веднага ми изписа 2 антибиотика - един през устата, втория на инжекции. Със специално шило ми разтвори каналчетата на въпросната жлеза, които се намират точно под езика.
24 часа след това изплюх камъче с големината на перла  Shocked. На момента ми олекна, но си изпих дозата антибиотик до края.
Доктора ми обясни, че ако това не се беше случило, щеше да се наложи операция, която тогава не влизаше в никоя клинична пътека и се правела само в София или Варна. Това беше преди години, сега може би са се променили нещата.
Така, че като ходиш по доктори, питай и за такъв вариант. Не се среща често, но определено се случва. Горе главата и успех!  Hug

# 19
  • Мнения: 135
Посетих специалист УНГ вече три пъти и все ми казва, че няма проблем и ""няма да се мре"
Доверявам и се защото наистина  лекарката е много добра ,завеждаща е отделение, но има и добри отзиви за нея.На ехография ще ходя в сряда  и ще видим. Стискайте палци ,Бог да е с мен.
Единственото неудобство  е усещането на чуждо тяло  в гърлото, иначе като цяло съм си добре .Нямам оплаквания други

# 20
  • Мнения: 75
Ендокринолог? И аз имах чувство ,че имам топче в гърлото а то се оказа,че хормоните ми са разбъркани.

# 21
  • София
  • Мнения: 16 175
Аз съм с Хашимото (хипотиреодит), при последния преглед при д-р Начев каза, че на мен щитовидната жлеза ми е увеличена, но няма възли, а са ми увеличен лимфните възли, което било нормално следствие на увеличената (болна) щитовидна жлеза. Пусни си сутрин на гладно и преди кафе кръвно изследване на ТСХ, ТАТ и МАТ,  ако ТСХ е над 2.5 се записвайпри д-р Начев, приема и преглежда за УЗД в МЦ Панацея, на входа на МА откъм ул. Прага.

Между другото, с това затруднено дишане, болките в мускулите и бучката в гърлото ма мен много ми приличаш на Хашимото. и не се плаши, после се пие доживот Лтироксин, но не се мре Simple Smile. А се получава от стрес,  около 30% от жените си страдаме от него...

# 22
  • Мнения: 135
Благодаря Ви ,за съветите   bouquet
Бъдете живи и здрави! Много благодаря...   bouquet

# 23
  • Мнения: 7
Здравейте! Искам и аз да споделя страховете си. Имам подути лимфни възли на шията, откри ги УНГ специалист преди две седмици. Вчера отидох на хематолог и ми пусна изследвания за болестта на Ходжкин. Страшно много ме е страх,има ли хора преборили се с това заболяване? Та това е рак много ме е страх....

# 24
  • Мнения: 3
Благодаря Ви ,за съветите   bouquet
Бъдете живи и здрави! Много благодаря...   bouquet

Здрасти, пиша ти относно темата за подутите лимфи възли под челюстта и чувството за натиск в гърлото. Аз имам същия проблем и много се претеснявам. Темата ти е малко Стара и за това те питам при тебе какво се оказа? Ще се радвам на отговор.

Общи условия

Активация на акаунт