дневен режим при 2годишните..

  • 1 701
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 224
здравеите мами...искам да питам какав е режимът на двегодишните или по-специално да помоля за съвет как да се справя с моита красавица..До преди 4 месеца вси4ко си беше ок-спяхме по 2 часа на ден,като заспивахме в 1-2 следобяд...а след това стане ли 10 вечерта си заспива от раз,наи-много понякога 11,което беше рядкост.Сутрин се събуждаше 8-9...Какво стана стова дете не знам,но бавно режимат на спане следобяд се премести 4,5,поникога7 часа  и следователно започнахме да заспиваме вечер след 12, даже понякога вечерта,аз заспивам а на нея и се играе newsm45.опитах сутрин да я събуждам рано,вечер да я слагам рано да спи,но резултатът е все още 12  #Puppy dogДаите ми съвети моля ви,как да го науча това дете рано да си ляга.. newsm17 Благодаря ви много ..

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Съвет не мога да ти дам, за съжаление. Ситуацията при нас се разви по абсолютно същия начин. Ако Иво заспи следобяд в 3,30ч. съм направо щастлива. Тази вечер го приспах в 1,30ч.
Пробвах и аз с будене по-рано сутрин, но той много плаче и след това е зъл цял ден.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
 Кой знае какъв съвет и аз не мога да дам.Нашия малчуган заспиваше около 13.30-14 часа и спеше по 2-3 часа. Вечер заспиваше в 9-9.30 и спи сутрин до 8-8.30 часа.
 Напоследък преди 15.00 не можеш да го накараш да легне, дори започна да пропуска някой ден следобедното спане, но поне вечер не прави проблеми, та го преживяваме.
  Установила съм, че следобед заспива лесно ако е тихо и никой не се движи и говори в апартамента, и най-важно кака му и тя да легне(тя не спи, но й се моля да легне и да се престори, че спи и той заспива, после тя става и си играе).

   И аз избягвам да ги будя, че после целият ден са кисели.

# 3
  • Мнения: 2 863
Аз имам две деца на 12г и на 1.8. Няма случай да лягат след 22, по простата причина, че аз мразя да лягам късно.На ума не ми е дошло, че може да се моткат из къщата в такива късни часове, с което казвам, че децата в един момент започват да следват режима на родителите си. Лягам до нея в 21... най-късно 21.30 докато заспи, което е не повече от 10-15 мин. но тя  си знае, че лягам с нея, загасяме лампите, казваме лека нощ на другите които не спят, затваряме им врата да не свети при нас и това е. После ако не ми се спи, ставам да гледам филм, ако не- значи съм заспала преди нея:))

# 4
  • Мнения: 2 731
И при нас положението е същото -ако наобяд спи два часа вечерта заспива 23.30 -24 .Един ден не искаше да спи на обяд и я оставих -искаше да заспива към 18 не и дадох и заспа в 20 часа -и си викам утре ще стане рано и таман ще промени режима ,но пак си стана в 8 .Незнам как да го променя този режим и аз.

# 5
  • Мнения: 14 133
Ляга в 21.30. До 22.00 е заспал.Сутрин става в 7.30-8.00.След обед спи около час-час и половина.Като държа до 13.30 най-късно да е заспал.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 179
Според мен това се получава, защото е зима, не играят много, в това време хич навън и съответно не се изморяват. Като се постопли и започнат да тичат навън ще влязат пак в релсите  Grinning

Моят съвет е - по-добре не я слагай въобще на обяд, ако не заспи преди 14. Поне да си заспи в нормално време вечерта.

# 7
  • Мнения: 7 831
Според мен това се получава, защото е зима, не играят много, в това време хич навън и съответно не се изморяват. Като се постопли и започнат да тичат навън ще влязат пак в релсите  Grinning

Моят съвет е - по-добре не я слагай въобще на обяд, ако не заспи преди 14. Поне да си заспи в нормално време вечерта.

Това е и моето мнение.

# 8
  • Мнения: 1 708
И при моя малчуган спането на обяд не съществува от 2-3 месеца,което адски ме изморява,но пък вечер в 20.30 е заспал.От една страна добре,обаче като тръгне на градина незнам какво ще прави!

# 9
  • Мнения: 1 581
И Виктор зимата много си промени режима, защото чакаме да стане около обяд, за да излезем навън, да е по-топло, прибираме се към 2, обядва и чак към 3-4 ляга и спи около 2 часа. Ако видя, че не му се спи следобяд, не го слагам, но ако е тичал навън - няма начин, той сам си казва.

За вечерното заспиване - лягам с него към 10. Понякога са уговорки "последна игра", "още една приказка" и т.н., но ако загася лампата и легна до него, се кротва, бръмчи си с колите, приказва си нещо, може да отнеме време, но до 20-30 мин е заспал. Напоследък дори като загася лампата и оставя вратата на стаята му отворена, си заспива и без мое присъствие.

Случва се да легне и след 12, но го избягвам този вариант. Сутрин в 8-9 става.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
Според мен това се получава, защото е зима, не играят много, в това време хич навън и съответно не се изморяват. Като се постопли и започнат да тичат навън ще влязат пак в релсите  Grinning

Моят съвет е - по-добре не я слагай въобще на обяд, ако не заспи преди 14. Поне да си заспи в нормално време вечерта.

При нас не е точно така. Иво е на този сбъркан режим от няколко месеца-и през лятото, и през есента беше така. С изключение на вчера и днес (заради студовете) е навън всеки ден поне по 2 часа, а понякога-по 3-4. И тича здраво. Не мога да кажа, че не е изморен.
Пробвала съм и да не го слагам да спи наобяд. Обаче по някое време става много кисел (Анда и Принцеса Дундеса го видяха в тази светлина-още ми е неудобно за което Embarassed), заспива около 6-7ч. и се буди след 2-3 часа, при което нощното заспиване става още по-голям кошмар.

# 11
  • Мнения: 7 474
Дъщеря ми е на 4г. Откакто се е родила спи на обяд от 13ч.-15.30, вечер си ляга в 20ч.зимата, а лятото в 21ч. става в 8ч. Това се постига с едно нещо - режим, който се спазва стриктно. На едно дете никога не му се спи, но като го сложиш се верти, върти и заспи. Тя не заспива винаги веднага, но си седи в леглото. Всичко е в твоите ръце, както си я научила да си ляга при вас така и ще я отучиш - с търпение и ако трябва малко рев.

П.П, Peace Има една поговорка много вярна - Мъж, дете и прасе - както си ги научиш!

# 12
  • Мнения: 1 400
   Това се постига с едно нещо - режим, който се спазва стриктно. На едно дете никога не му се спи, но като го сложиш се верти, върти и заспи. 
 
И аз съм на същото мнение! Имали сме и ние такива периоди, но тогава обикновенно не ги оставях да спят след обед до 5-6 часа, както би се случило ако легнат в 3-4. Дали сме били навън или сме правили нещо друго най-късно в 13:30 - 14:00 са по леглата за да може да си поспят до 15:30- 16:00. Иначе - няма начин просто да заспят вечер навреме. Без компромиси по въпроса! Обикновенно лягах до тях с някоя книжка и те щат не щат заспиват. Говоря за възрастта за която става въпрос в случая - вече са големи и много рядко спят след обед. И още нещо - видех ли че минава вече 16:00 - будя ги. Иначе просто не се получава. И така и до ден днешен до 22:00 часа сме заспали. Овладей положението от сега - докато е малко детенце, че после става още по-зле.
Успех!!

# 13
  • Мнения: 319
Мойта щерка по принцип е на ясла. Там доста търчат и си се изморяват, та не съм чула да има проблеми със следобедния сън. Вечер заспива различно - ако е много уморена, е заспивала и в 21 ч., ама ако не е - леле майко, тогава и в 23 ч. не можем да я приспим. Преди няколко вечери дори я понапердаших, защото я докарахме до посреднощ - облечена с пижамата от 22 ч., при загасена лампа, първо аз до нея, после баща и, после пак аз, после и двамата и не пожела да заспи. А вече очите и се затваряха, краката не я държаха и въпреки това се тръшка и не ще да заспива. Разпищя се посред нощ, аз бая се внервих и и опалих два-три по пампа. След 3 мин. беше заспала!

И аз мисля, че зимата е причина да имат проблеми със заспиването. Лятото повече се изморяват, ходят навън, трупат емоции и е по-лесно със спането. Ма де да видим!

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 179
Мъж, дете и прасе - както си ги научиш!

 newsm74

Общи условия

Активация на акаунт