kak si vazstnovihte koremite ?

  • 2 681
  • 37
  •   1
Отговори
  • по света
  • Мнения: 1 587
Zdraveite na vsi4ki!
Na men skoro mi predstoi razdane, a niamam ideja kakvo se pravi za korema.4uvala sam razni istorii za kolani, za lasti4ni bikini i dori bintove!
Molia da spodelite va6iat opit, za6toto az, a mislia i vsi4ki zeni darzat na tova!

# 1
  • Мнения: 1 734
Ами аз известно време носих ластичен колан след раждането. Но истинското възтановяване идва с непрекъснатите грижи по детето и от дългите безсънни нощи. Особено ако няма кой да ти помага и разчиташ само на себеси. Как няма да отслабнеш, ще отслабнеш и още как, но умората и кръговете под очите са неизбежни. Поне за мен

# 2
  • Мнения: 1 120
Цитат на: sia
Ами аз известно време носих ластичен колан след раждането. Но истинското възтановяване идва с непрекъснатите грижи по детето и от дългите безсънни нощи. Особено ако няма кой да ти помага и разчиташ само на себеси. Как няма да отслабнеш, ще отслабнеш и още как, но умората и кръговете под очите са неизбежни. Поне за мен


Бих само добавила + всекидневните разходки с бебчо Laughing

Леко раждане и успех Simple Smile

# 3
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ами - не съм!!! Правя какво ли не - коремни преси, упражнения, сама се грижа за бебка, разхождаме се постоянно, но... вече минаха шест месеца от раждането, а аз изглежда като бременна в 4-ия месец. Надявам се, че като спря да кърмя, най-после ще вляза във форма...

# 4
  • Мнения: 2 693
Ами нищо не съм правила. Сам се прибра, на погачата на детето /44 ден/ си бях в старите дрехи - ама ми седяха като трико на гимнастичка Rolling Eyes ...

ПП: Не съм имала и безсънни нощи /поне не заради бебето Embarassed /.

# 5
  • Мнения: 5 246
Глад и коремни преси  Laughing
Той корема се прибира ама този таз  Imp докато се върне в предишното си състояние  Close

# 6
  • Мнения: 2 006
Ох,болна тема-ве4е година още не съм се въстановила,а полагам доста грижи Twisted Evil Дано се махне гадния корем Imp

# 7
  • Мнения: 1 194
Цитат на: chockolina
Ами - не съм!!! Правя какво ли не - коремни преси, упражнения, сама се грижа за бебка, разхождаме се постоянно, но... вече минаха шест месеца от раждането, а аз изглежда като бременна в 4-ия месец. Надявам се, че като спря да кърмя, най-после ще вляза във форма...


Ох, и аз така само че съм с три месеца назад... Sad Малко съм отчаяна.... Много индивидуално е- ако винаги си била кльощава бързо се оправяш-една позната роди преди месец и като ходихме да ги видим на втората седмица-изобщо не личеше че е раждала, ама ни най-малко...докато аз-все още ходя с дрехите за бременни Imp другите не ми стават, а упорито отказвам да си купя дрехи с размер L Ходих на специален рехабилитатор за упражнения-корема ми стана по-твърд, но си стои голям...таза ми е широк...Въпреки че сама се грижа за беба и домакинството и че нямм особен апетит и не ям много (нищо че кърмя)-кантара показва все същите кила от изписването от болницата...

Май, не те окуражих много, но извода е че си зависи от структурата и организма, от хормоните явбно и от това дали кърмиш или не, от много неща...

Леко бременеене и раждане! Не го мисли корема от сега... пък после покрай бебо, по-леснои се "преживява" дебелината и месищата, нямаш време да мислиш много за тях, пък и като се разхождаш с бебето се успокояваш"Те хората виждат бебето и разбират защо съм дебела..." При мен е така, като ходя някъде сама, се чувствам по-неприятно заради телесата ми, няма ми го "оправданието"...

# 8
  • София
  • Мнения: 1 845
Мен също много ме вълнува този въпрос,защото досега съм качила толкова много килограми, че мога само да се моля да възвърна старата си форма след раждането.
Искам да питам "вече мамите" има ли разлика във възстановяването на корема след нормално раждане и секцио и как е било при тях. Незнам защо, но съм останала с впечатлението, че след секцио формата се взстановяма по трудно.Има ли нещо такова според вас?

# 9
  • Мнения: 419
Родих със секцио преди 10 години. Разликата е там, че ти е забранено да правиш коремни натоварвания 6м, ако не се лъжа. И това е причината за по-бавното възстановяване. Тогава бях качила 25кг, но за първата година на дъщеря ми си бях върнала килограмите. Има обаче и едно друго много важно обстоятелство, тогава бях на 20г. Сега пак ще раждам със секцио и вече съм с 14кг отгоре, но съм на 30г. Това според мен ще бъде причина за много трудно възстановяване

# 10
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: Stani
Родих със секцио преди 10 години. Разликата е там, че ти е забранено да правиш коремни натоварвания 6м, ако не се лъжа. И това е причината за по-бавното възстановяване. Тогава бях качила 25кг, но за първата година на дъщеря ми си бях върнала килограмите. Има обаче и едно друго много важно обстоятелство, тогава бях на 20г. Сега пак ще раждам със секцио и вече съм с 14кг отгоре, но съм на 30г. Това според мен ще бъде причина за много трудно възстановяване

Ами, не е така. След секциото дори препоръчват коремни преси след 20-тина дни от операцията. Два месеца по-късно спокойно можеш да почнеш да си се натоварваш постепенно и с по-тежки упражнения (ако имаш време обаче). Годините също не са определящи, аз съм на 30 бях качила 18кг., които за мен са ужасно много, но килограмите бързо ги свалих - за 3-4 месеца (е, не чак като Боболента). Обаче с корема се поизмъчих, хем по едно време се бях стегнала, никаква биричка, коремни преси - нищо. Чак сега, като минаха 8 месеца от раждането той се прибра от само себе си и си възвърнах предишната форма. Щото килограмите ги смъкнах, но от тук виси, от там се клати, абе ужас  Embarassed . Та, за мен важи това дето са казали бабите, колкото време дебелееш и трупаш през бременността, толкова и ще отслабваш  Wink .

# 11
  • Мнения: 1 437
След раждането на първото дете много бързо си върнах фигурата.Без никакви усилия и гимнастики.Тогава обаче бях на 22.Сега съм на 32 и коремчето ми тъй и не се прибира. То не са гимнастики , разходки , глад , безсънни нощи .......... но нищо не помага. Sad

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999
Цитат на: Stani
Родих със секцио преди 10 години. Разликата е там, че ти е забранено да правиш коремни натоварвания 6м, ако не се лъжа. И това е причината за по-бавното възстановяване. Тогава бях качила 25кг, но за първата година на дъщеря ми си бях върнала килограмите. Има обаче и едно друго много важно обстоятелство, тогава бях на 20г. Сега пак ще раждам със секцио и вече съм с 14кг отгоре, но съм на 30г. Това според мен ще бъде причина за много трудно възстановяване


Навсякъде чете, че не бива да се правят коремни преси след секцио 6 или 3 или 2 месеца, а моя лекар като го попитах след раждането ми каза, че ако не ме боли - мога да правя и веднага. Та аз коремните преси ги стартирах 10 дни след раждане секцио. Сега 4 месеца по-късно съм старите килограми, но корема ми не е още това, което беше, но не съм и много старателна с упражненията де.

А за разлики във възсъановяването - не мисля. Всичко си е до организъм.

# 13
  • Мнения: 435
Цитат на: Radina
Глад и коремни преси  Laughing
Той корема се прибира ама този таз  Imp докато се върне в предишното си състояние  Close

Моят корем и  без глад и коремни преси се прибра, но и не беше пораснал много, но този таз Cry

# 14
  • Мнения: 1 404
Аз използжам един колан-от вътрешната страна е гумен,а от външната има лепка и така се закрепя.Проблемът е,че ми е отдавна-поръчах си го в някакъв вестник,но не си спомням точно кой. Sad Носи се по 5 часа дневно и топи мазнините Grinning При мен имаше ефект-родих преди джа месеца,а вече почти нямам нокакъв корем Grinning А не съм от тези,дето слабеят от въздуха!Ако не можеш да си намериш точно такъв,мисля,че и обикновен найлон ще свърши работа Simple Smile А за коремните преси-те правят мускули,ама отгоре като има мазнини Sad Пък и са изморителни пустите Sad
Леко раждане и успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт