Хранене на недоносени близнаци

  • 2 484
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 156
Момичета, да ви питам тези с повечето опит.Моите бебчета се родиха в седмия, както съм споменала и преди.Два месеца в болницата и от 10 дни са си при мен.Хранех ги 7 пъти по 60 мл.Обаче го увеличих  отскоро на 100 мл а те си пият към 90 мл.Вече сме в третия месец, но мисля още да ги похраня по 7 пъти.Незнам обаче кога да мина на 6.Те сами предполагам ще ми покажат.
и все пак ако някой е имал подобен случай??????

# 1
  • Мнения: 903
Нашият случай не е чак като твоя, но и моите кукли се родиха недоносени - в началото на 9ти месец 1.850 и 2.250кг. Стояха 2 седмици в болницата и ги изписаха. По-едричката се хранеше с 60гр., а малката 55гр. много трудно се хранеха. Нямаха сили да ядат и заспиваха. После по-едричкат започна, но дребоса с голям зор.Така си върви и до днес. Сега са почти на 5м и ядат по 100-120гр.Така че твоите хапват добре според мен.  До колкото знам с недоносените бебета е по-трудно храненето. Но не се тревожи. Имай търпение. Постепенно увеличавай и не ги насилвай. За броя храненея, аз до преди месец ги хранех 7 пъти и те сами решиха да минат на 6. Мисля, че е по-добре да се водиш по тях, ако искат да ядат 7 пъти ги храни. Те имат да наваксват. Дано всичко е наред, да са ти жив и  здрави дребосите и да папакат много Grinning

# 2
  • Мнения: 7 640
DidiP го е обяснила съвсем точно, стомахчетата им са по-мънички от на другите дечица и затова трябва търпение. Нашите минаха на 6 хранения към 3тия мес, но те сами започнаха да не се будят, аз трябваше да ги събуждам за хранене. По-добре да ги храниш по-често с по-малко количество, отколкото ро-рядко, но с повече.

# 3
  • Мнения: 228
да не прибарзвай с дозата ,само ще натовариш коремчетата и ще имат колики ,а вие какво мляко пиете пробвай с милумил много е сладък ,ние първо бяхме на приматюр+фризовом(много повръщтаха и не искаха да ядат) и после след като ни измериха над 3 кг почнахме милумил и сега са големи хиенки много си го харесват  Laughing

# 4
  • Мнения: 355
Здравей,
Моите дъщерички се родиха в средата на 8мия м. Храниха се не по 7, а по 8 пъти  по 65 мл., по-едричката - поне 2 мес., а по-мъничката около 4 месеца. После минаха на 7 хранения, пак по 65 мл., не си спомням колко време мина докато станаха 6 хранения. Важното е, че децата всичко си подсказват - те започнаха да проспиват едното хранене и аз го отмених, после следващото и така...важното е да не ги насилваш, нито да ги държиш гладни (както аз направих няколко дни "Защото НЕ МОЖЕЛО децата да се хранят по 8 пъти!!!"). Следвай техния ритъм и смело!
А иначе заспиваха на гърдата и зор си беше,  ...по 40 мин. едната кърмех само...но не я оставях докато не се нахрани и следвах стриктно интервалите от по 3 ч.
За мен е важно децата да имат режим от малки и нещата да им се случват по едно и също време всеки ден. Това е важно и за храненето и за заспиването.
Поздрави

# 5
  • Мнения: 156
Благодаря ви на всички, успокоих се малко като прочетох какво сте ми писали.Аз много държа да са режим но на последното хранене което е в 12 вечерта взех да не ги будя а когато те се събудят тогава ги храня и общо взето са спокойни до сутринта в 6.А иначе добре си хапват, даже и заспали си ядат та ушите им плющят.В момента даже едната реве, защото е гладна.
А млякото е Фризолак, такова са им давали в Болницата и аз не съм го сменяла, но с него качват добре миналата седмица около 200 гр.

# 6
  • Мнения: 7 640
Брит, значи сте повече от добре! Grinning

# 7
  • Мнения: 219
Здравейте и от мен,
Моите бандити се родиха също недоносени в 34 г.с. И ние в началото бяхме на Фризолак, но от него много се запичаха, през 3 - 4 м. много повръщаха и затова минахме на Милумил. Относно храненията - те почти определиха ритама им. Аз нощните хранения се опитвах да ги махна, но се оказа, че децата са си гладни и си плачеха, а аз им давах вода. После се размислих, консултирах с неонатолог и продължих да си храня и през нощта. Те така и така искаха да ядат, освен това трудно наддават и до днес. Затова си запазих нощното хранене, което те сами си изместиха в 5 ч сутринта. За количеството май пак те си определят и да искам не мога да увеличавам, защото просто не си ядат млякото. Към 4-5 м. сами ми подсказаха и минахме на 5 хранения, защото не можеха да огладнеят за 3 часа. По правило трябва да ядем по 210 мл, но за всяко хранене ядем различно - вечер по около 200 мл, сутрин в 5 ч - около 160 мл, пак сутринта, но в 10 ч - по 140 мл максимум. И моят съвет е като на другите мами, не насилвай децата, те сами ще ти подскажат, ако редовно изяждат всичкото мляко можеш да увеличаваш с по 10 мл, докато започне да им поостава. Но пък ако не могат да си изяждат докрай всичко пак не ги насилвай. Лекарите ми казваха, че последните 20 мл били "мамини амбиции". Важното е да растете и да се развивате, недоносените деца, още повече близнаци трудно можеш да ги сравниш с доносените бебета на същата възраст. Успех и късмет.

# 8
  • Мнения: 481
Аз също се присъединявам към общото мнение да не се насилват децата и че те сами си показват кога им е нужно повече и кога по-малко храна. Моите буби сами се отказаха от нощното хранене в 12 часа и от преди повече от месец се храним пет - кратно. Според установените схеми им е рано да се хранят само по 5 пъти, но те не искат повече. А за това какво количество изяждат не мога да преценя, тъй като сме само на кърма. Иначе кашата и пюрето си ги хапват по 150 - 170гр.
Та действай спрямо желанията на децата! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт