Как съхранявате червеният пипер?

  • 2 577
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Кажете ми как съхранявате червен пипер,за да не хваща паяжинки или гъгрици?И в хартиен плик съм пробвала и в стъклен буркан  все се овлажнява.Щом се отвори веднъж купен  веднага се овлажнява Sad.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Май няма спасение от овлажняването, но за бубите аз слагам няколко скилидки чесън в буркана с пипера - досега буби не е хващал.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 311
Моят стои в буркан и в хладилника.  До сега не съм имала проблеми.

 Взимай най-малките опаковки да го изразходваш по-бързо.

# 3
  • Мнения: 5 500
И моя е в хладилника, и не само пипера, ами и ориза, и лещата, и овесените ядки, и брашното, че и житото за кълновете.

# 4
  • Мнения: 2 609
Цитат на: veni
Моят стои в буркан и в хладилника.  До сега не съм имала проблеми.

Моят също е в хладилника,но освен в буркан съм го слагала и в найлонова торбичка и нищо не му е ставало Stuck Out Tongue .

# 5
  • София
  • Мнения: 2 493
Моят е в буркан в килера и досега гъгрички не е хващал. Незнам от какво обаче от няколко месеца се появиха тия гадове по разни други продукти и в чудо се видях. А всичко е по кутии и бурканчета. Само едни овесени ядки бях оставила в опаковката им оригиналната и май оттам тръгна всичко.  Sad

# 6
  • Мнения: 1 517
И моят е в буркан в хладилника. Така знам от майка ми и не съм имала проблеми.

# 7
  • Мнения: 3 927
какви са тия бубулечки, гъгрици и пр. Shocked
откак се помня купувам пакетче червен пипер, изсиовам си го в някое красиво бурканче (последно от суха сметана), затворено в шкафчето с подправките......и откакто се напълних с лъжички от ад. мляко ги ползвам за мерна единица Wink

ще ме накарате сега да проверя всички бурканчета за обитатели Simple Smile  Simple Smile

от всички храни само сухия фасул държа в хладилника.

# 8
  • Мнения: 3 271
И аз държа абсолютно всичко в хладилника. А като купя нещо (боб, ориз и т.н.) почти винаги ги слагам в камерата за поне 1 ден, ако имам място. Така от години нямам проблеми с никакви гадини.

П.С. Не мога да се стърпя да ти кажа, че снимката на бебката ти е разкошна! Да ти е жива и здрава!

# 9
  • София
  • Мнения: 15 198
От майка ми знам, че червеният пипер се препича леко на фурна, за да не хваща буболечки. И аз правя така и нито се овлажнява, нито има паяжинки или бръмбари. Държа го в метална кутия в шкафа с останалите подправки.

# 10
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Vivi
Държа го в метална кутия в шкафа с останалите подправки.

И аз така, но без да го препичам. За сега нищо му няма.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Свекърва ми посипва сол върху червения пипер, държан в бурканче. Да не завъждал гадини. Може да има ефект, не съм се интересувала.

# 12
  • Мнения: 47
Цитат на: Taneto
какви са тия бубулечки, гъгрици и пр. Shocked
откак се помня купувам пакетче червен пипер, изсиовам си го в някое красиво бурканче (последно от суха сметана), затворено в шкафчето с подправките......и откакто се напълних с лъжички от ад. мляко ги ползвам за мерна единица Wink

ще ме накарате сега да проверя всички бурканчета за обитатели Simple Smile  Simple Smile

от всички храни само сухия фасул държа в хладилника.


И аз така.

# 13
  • Мнения: 3 271
Цитат на: Vivi
От майка ми знам, че червеният пипер се препича леко на фурна, за да не хваща буболечки. И аз правя така и нито се овлажнява, нито има паяжинки или бръмбари. Държа го в метална кутия в шкафа с останалите подправки.


Това с препичането и свекърва ми го прави. Съвсем леко, за да е сух.

Общи условия

Активация на акаунт