Не иска да яде с лъжица!!!

  • 501
  • 7
  •   1
Отговори
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Мами, при нас пак проблем....
Бях решила да започна да захранвам към 5,5 месеца.Но съвсем случайно се опитах да му дам с лъжичка кърма/в шише с биберон категорично отказва каквото и да е #Crazy/..........Та от 3 дни се пробвам да му дам с лъжица в устата .Първо беше вода, после кърма ,пюре от тиква.....всичко е по лигавника./реших че като е по гъсто-тиквата-може и да глътне, е да ама не/ Лапа, смесва със слюнка и плюе на балончета навън.Така ако съм му дала 1/2 лъжичка примерно той изкарва цяла навън Joy JoyХайде помагайте сега - как да се научи да гълта като му давам с лъжица. А ако дадете идеи и за шише все ще са ми от полза.. ...........трябва да има начин  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 383
Пробвай с  да го храниш с пръст. И ние имахме трудности с лъжицата, въпреки че започнах доста по-късно от теб. След няколко опити и прекъсвания пробвах да го храня с пръст, прочетох го тук във форума. За всеобща изненада яде с охота, а на третия ден минахме на лъжичка. И досега го храня с пръст след като се умори от лъжичката. Не искам да ти се меся, но защо не изчакаш още поне месец. И на мен ми се струваше прекалено да изчаквам след 6 месеца, но факт е че започна да яде почти на 7.


# 2
  • София
  • Мнения: 2 164
На мен ми се струва малко рано за лъжичка, но ти си знаеш най-добре  Grinning.
Няколко дни преди да захраня Емма и давах да си играе с лъжичката, за да свикне с нея, пробвай. А за плюенето и балончетата съм забелязала, че го прави, когато не е гладна. Снощи, например, и очите и косата й бяха целите в каша  Mr. Green.
От шише и ние се учим в момента да пием, но с авентския магичен накрайник за чаша. Малко по малко свиква. Търпение му е майката.

# 3
  • Мнения: 303
По повод на играта с лъжичката... При нас имаше следната ситуация: давала съм да си играе с нея и се стигна до там, че реши че тя е само за игра и като й давах да яде с нея не зяпаше, ами почваше да се залисва и заиграва и изобщо не разбираше за кво става въпрос. Ти си решаваш...

# 4
  • Мнения: 3 550
Ами, изчакай да стане на 5,5 месеца. Защо отсега бързаш? Вероятно още не е изчезнал рефлексът на избутването и затова става така. Трабва да поотрасне, за да придобие умението де прехвърля назад към гърлото нещата, които му се предлагат. А бебето ти показва ли други признаци на готовност за захранване с твърди храни? Може ли да седи стабилно? Проявява ли интерес към вашата храна? Имаш ли усещане, че е гладно след безброй кърмения дневно? Препоръчва се до 6-тия месец бебетата да са само на кърма.

# 5
  • Мнения: 6 243
И аз съм на мнение, че рефлексът на избутване сигурно е доста силен и е по-добре да изчакаш още...към 6тия месец ще има промяна. Но ако си решила да го захраниш сега, пробвай, както са те посъветвали, да даваш с пръст. Другото, което може би ще помогне, е да слагаш храната не върху езика, а отстрани - до бузката. Така по-лесно ще я преглъща.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 381
И според мен е рано за лъжичката, защото още не е отшумял рефлекса за избутване с език. Но може да опиташ като даваш лъжичката, да я облизваш в горната устна, не да слагаш на езика. Ще ти трябва търпение и най-вече бебчо малко да порасне. Това с пръста също е много добро за начало.

# 7
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ей страшни сте значи Hug Hug Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Аз не искам да захранвам толкова рано, но и при нас изникна проблема, за който е писала лулу в една тема днес- не наддава особено.Не е гладен, цока на поискване . Не искам да го захранвам още, а само да го свикна с лъжицата .............но щом казвате ,явно е още рано. Ще опитаме отново след месец Wink

Общи условия

Активация на акаунт