Най-необходимото за детската стая?

  • 2 068
  • 34
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
здравейте на всички,
бебо е още на топло, но вече съм се запритеснявала как ще му наредим всичко най-необходимо за стаята и него. до пролетта има време, обаче като сметнем колко струва всичко за бебе и  Rolling Eyes Rolling Eyes

та с какво да започнем като най-необходимо, креватче повивалня и шкаф за дрехите , нали? моля ви , дайте едно рамо!

Последна редакция: вт, 24 яну 2006, 12:15 от Аурелия

# 1
  • Мнения: 3 929
Нормално е да се притесняваш, но аз до самото раждане на бебо имах само детска количка и дрешки. Според мен най-необходимото в началото е креватчето и дрешките. Можеш да го повиваш на леглото. А и ще получиш много подаръци, които веднага ще намалят списъка за пазаруване. Купи си корито за къпане. Това се сещам от личен опит. Останалото ще купуваш с времето, то ще ти подскаже.
Ние и до ден днешен, освен креватчето, нямаме друго в стаята.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 877
Нормално е да се притесняваш, но аз до самото раждане на бебо имах само детска количка и дрешки. Според мен най-необходимото в началото е креватчето и дрешките. Можеш да го повиваш на леглото. А и ще получиш много подаръци, които веднага ще намалят списъка за пазаруване. Купи си корито за къпане. Това се сещам от личен опит. Останалото ще купуваш с времето, то ще ти подскаже.
Ние и до ден днешен, освен креватчето, нямаме друго в стаята.

благодаря зуки,

и аз така си мислех, обаче явно като гледаш в интернет какви чудесии предлагат и си казваш "леле, нищо си нямам". може би риска на времеот в което живеем, то се гледа и с малко и с повече, казват...Simple Smile

# 3
# 4
  • Мнения: 5 103
Аз си направих списък и мисля да взема всичко постепенно:
-креватче, матрак
-шкаф за повиване, с ваничка и повивалник
-шишета, козметика, дрешки
-количка,стол за кола и т.н.
-дреболии
Това е едно по едно ги следвам:)

# 5
  • София
  • Мнения: 1 877
мерси много, сега ще погледна!

# 6
  • Мнения: 505
milata tia Simple Smile I az  predi 2 meseca smiatah grubo kakvo da se kupuva i izleze okolo 800-900 lv. o suvsem ne pohar4ihme tolkova mnogo. Nai nugo e naistina leglo i zavivite kum nego,2-3 komplekta drehi i belio posle toklova 6te ti podariat 4e viarvai mi ne ti triabvat pove4e az za 2 sedmici subrah 20 komplekta taka 4e spokoino. Ne zabraviai i ne6tata za kupane-korito, pampersi, 6ampoan i olio te 6te ti triabvat  i za rodilnoto .az predpo4itah da kupiat malkata s moite ne6ta 4e ne gi znam tam kakvo izpolzvat. Dokato si v bolnicata blizkite 6te se pogrigat za ostanalite ne6ta. I nezabraviai i nai vagnoto razbirase idna hubava igra4ka za nad legloto mnogo im se radvat Wink Gelaia ti leko bremeneene i uspeh, ot opit znam 4eve4e niama6 turpenie!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 877
milata tia Simple Smile I az  predi 2 meseca smiatah grubo kakvo da se kupuva i izleze okolo 800-900 lv. o suvsem ne pohar4ihme tolkova mnogo. Nai nugo e naistina leglo i zavivite kum nego,2-3 komplekta drehi i belio posle toklova 6te ti podariat 4e viarvai mi ne ti triabvat pove4e az za 2 sedmici subrah 20 komplekta taka 4e spokoino. Ne zabraviai i ne6tata za kupane-korito, pampersi, 6ampoan i olio te 6te ti triabvat  i za rodilnoto .az predpo4itah da kupiat malkata s moite ne6ta 4e ne gi znam tam kakvo izpolzvat. Dokato si v bolnicata blizkite 6te se pogrigat za ostanalite ne6ta. I nezabraviai i nai vagnoto razbirase idna hubava igra4ka za nad legloto mnogo im se radvat Wink Gelaia ti leko bremeneene i uspeh, ot opit znam 4eve4e niama6 turpenie!


верно, че може да звучи смешно Simple Smile
обаче така се ошашква човек като мисли много Simple Smile
благодаря за съветите, така човек по-лесно си събира ума Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 072
Да ти кажа, Марк голяма част от времето спеше в количката, а сега спи с нас в голямото легло. Детското креватче е по-скоро за декорация и евентуално за игра.
Много майки не си купуваха повивална дъска, а повиваха на легла, дивани и т.н. На нас ни я подариха и я ползвахме до макс. 5 месеца, когато Марк започна много да се върти и стана опасно.
Дрехите му, заедно с пелените, кърпите и т.н. заемат 2 рафта в нашия гардероб.
Общо взето щом имаш детска стая, можеш да я запълниш с макс. едно легъце и 1 шкафче.
Корито ще ти трябва, количка, разбира се. Изчакай да видиш какво ще ти подарят.
До 6 месеца на нас вече ни трябва отделна стая само за играчките, така че основно с това ще запълваш детската стая, ако сега ти се струва празна  Laughing
Желая ти леко бременеене и здраво бебче!

# 9
  • Мнения: 1 072
Да ти кажа, Марк голяма част от времето спеше в количката, а сега спи с нас в голямото легло. Детското креватче е по-скоро за декорация и евентуално за игра.
Много майки не си купуваха повивална дъска, а повиваха на легла, дивани и т.н. На нас ни я подариха и я ползвахме до макс. 5 месеца, когато Марк започна много да се върти и стана опасно.
Дрехите му, заедно с пелените, кърпите и т.н. заемат 2 рафта в нашия гардероб.
Общо взето щом имаш детска стая, можеш да я запълниш с макс. едно легъце и 1 шкафче.
Корито ще ти трябва, количка, разбира се. Изчакай да видиш какво ще ти подарят.
До 6 месеца на нас вече ни трябва отделна стая само за играчките, така че основно с това ще запълваш детската стая, ако сега ти се струва празна  Laughing
Желая ти леко бременеене и здраво бебче!

# 10
  • Мнения: 8 769
В същност, най-големите разходи и праи дадени накуп, наистина са за креватче, скрин, ваничка, количка. Така че, може да започнете от креватчето и прилежащите му аксесоари - чаршафчета (поне два комплекта; възглавничка, обиколници, завивки). Днес едно, утре друго, и така до раждането ще сте се обзавели. Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 1 877
Да ти кажа, Марк голяма част от времето спеше в количката, а сега спи с нас в голямото легло. Детското креватче е по-скоро за декорация и евентуално за игра.
Много майки не си купуваха повивална дъска, а повиваха на легла, дивани и т.н. На нас ни я подариха и я ползвахме до макс. 5 месеца, когато Марк започна много да се върти и стана опасно.
Дрехите му, заедно с пелените, кърпите и т.н. заемат 2 рафта в нашия гардероб.
Общо взето щом имаш детска стая, можеш да я запълниш с макс. едно легъце и 1 шкафче.
Корито ще ти трябва, количка, разбира се. Изчакай да видиш какво ще ти подарят.
До 6 месеца на нас вече ни трябва отделна стая само за играчките, така че основно с това ще запълваш детската стая, ако сега ти се струва празна  Laughing
Желая ти леко бременеене и здраво бебче!

благодаря много,
и аз си мислех същото за дъската...знам, че боли кръст, ако се навеждаш при повиването, ако си седнал или на колене до легалцето няма да е така...много неща са в категорията луксзни, а не чак толкова нужни, обаче нали сме момичетаи всичко искаме за бебетата....

# 12
  • Мнения: 1 645
Аз си бях направила списък,и постепенно купувахме нещата;
Стаята е обзаведена със;
 - легло + шкаф
 - един отделен шкаф,който мъжо направи за играчките
 - дъска за повиване,която и до сега ползвам,много полезна за мене вещ.
 - сега купихме и килимче
Стаята беше напълно готова още когато бях в 8 месец.
А по дребните неща,ги купихме още преди това,включително и количката.
А аз бях спокойна ,че всичко е приготвено за посрещането на малкият човек.
Леко бременеене и раждане.

 

# 13
  • Мнения: 7 106
Не бих казала, че дъската за преповиване е някакъв лукс, напротив даже е една много полезна вещ. Не е чак толкова скъпа, че да не може човек да си я позволи, а ние спициално я ползвахме до преди 2 седмици, когато подарихме креватчето и вече няма къде да я слагам. И усетих неудобството от това да се кривя на леглото или да коленича на пода, но пък не може все да му е лесно на човек Laughing. Така че за такава дъска хич не се чуди, улеснява много сама ще разбереш разликата като му дойде времето  Simple Smile.
Хубаво е, че си се замислила от рано за обзавеждането, защото така ще можеш на спокойствие да огледаш и да избереш сама всичко, а не в последния момен да се купува каквото падне.
моят списък беше такъв :
- креватче+матрак, чаршавчета (2-3 комплекта), обиколници (но те ще ти трябват чак когато бебето стане на 4-6 месеца и започне да се върти като пумпал).
- скрин с 3-4 чекмеджета, който събира всички бебешки дрешки и аксесоари през първата му година.
- въпросната дъска за преповиване
- ваничка със стойка
- количка
- бебешка кошница (задължителна при пътуване), която играе ролята и на шезлонг. Ние понеже не пътувахме почти никъде през първите 5-6 месеца си взехме направо столче за кола за след шестия месец и ползвахме шезлонг за у дома.

това са по.крупните неща за които се сещам, после следват различните видове дрешки, козметика,аксесоари и принадлежности  Simple Smile.

# 14
  • София
  • Мнения: 43 903
хубаво е да помислиш и за нещо удобно където да сядаш да го кърмиш - може да не е ново но е необходима мебел в стаята, за дрехи не купувай повече ог 2 комплекта, това са основните подаръци все пак... помисли колко и какви одеалца и чершавчета и хавлиики(поне една за наало че ще се къпете от първия ден), ако нямате и нощна лампа си вземи и май е това основното - ти само за стаята ли питаш като мебели или за всичко около бебето по списъците....
-дъската за преповиване е удобна но трябва да имаш къде да я поставяш на удобно иначе лукс не е - струва около 30 лв все пак.
- легло ние взехме това и още си го харесвам и не съжалявам изобщо, а и е доста приемлив финансово вариан като имаш предвид че може да си го ползваш многоо време, а не да ти се налага да го сменяш след някоя друга година, верно че за път не става, ноо....http://shtarkel.com/l7.html
-засега ползваме корито да 11 лв. имаме и анатомично със стойка но дребосъчо още се губи в него и се побърква от страх.
-кошница нямаме, но и кола нямаме та не ни трябва
има и др неща като стерилизатор например, но те са извън бебешката стая...
- а да другото за което отидоха повече средства беше ремонт на стаята - поне една боя и латекс според мен е задължително да се теглят....
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт