Кисело мляко - от кога и каква марка

  • 14 589
  • 64
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 391
Моля ви споделете дали е възможно да заменя "помпащото" адаптирано мляко с кисело и каква марка да е. Единственото, което знам е, че не трябва да е с висока масленост.
Най-голямата драма е със съпруга ми, който твърди, че преди навършване на 7м. не било хубаво, а майка ми казва, че ме била захранила с к. млако на около 4м.  Rolling Eyes Направо не знам. Ния е на почти 6м. и аз вече пробвах да и дам "Елена" 2% и като гледам нищо и няма / но само на едно ядене/. Та това е от мен, ако можете помогнете baby_neutral

# 1
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Мисля, че съпругът ти е прав за киселото мляко, защото това не е киселото мляко от едно време. Не заменяй АМ с кисело.
Влез във форума за хранене с адаптирано мялко; там има много инфо на тази тема.

# 2
  • Мнения: 505
със сигурност не се дава до 10 месец!!! И е хубаво да е под 2 процента масленост. А майка ти те е хранела с кисело защото навремето не е имало адаптирано мляко и те не са имали избор но сега не се дава по-рано от 10 месецтака че недей

Последна редакция: вт, 24 яну 2006, 16:51 от Vivi

# 3
  • Мнения: 2 910
Ние заменихме адаптираното мляко с кисело, когато Марти навърши 1г., даже ни съветваха да даваме по-дълго време адаптирано мляко. Купувам "Огоста" от 2%.
 Мисля, че за вас е все още рано.

Последна редакция: вт, 24 яну 2006, 13:27 от reniuga

# 4
  • Мнения: 8 505
Дадох кисело мляко на 8 месеца (ако не се лъжа).Започнах с 2% масленост,а вече давам и 3.6%.Марката общо взето избираш сама.Аз съм давала Родопея,Елена,Пършевица и др.,но най-редовно купувам Родопея.

# 5
  • Мнения: 213
Съпругът ти е прав.Едно време наистина са ни давали кисело мляко от доста рано ,но се оказва че не е редно.Нашата д-ка ни предупреди да не даваме на малката все още и да не слушаме бабите по този въпрос.

# 6
  • Мнения: 5 103
На племеника ми зъбите са мног о зле точно от киселото мляко вечер така е казала зъболекарката.
А мойта пр. дава Елена 2% и е много много доволна от млякото.

# 7
  • Мнения: 1 884
Ако бебчето ти не отказва да пие адаптирано мляко, смятам че не е нужно да го сменяш още с кисело. Бебчето е малко ми се струва за кисело мляко, но ако си решила... имай само в предвид, че при някои бебета се появява алергия към белтъка на млякото - прясно или кисело. Точна заради това, педиатрите не препоръчват даването на кисело мляко преди годинка или поне 10 месеца, защото не е шега работа.  Ето какво предизвиква алергията към белтъка на млякото:
    " Алергия към белтъка на кравето мляко – това е една от най-честите хранителни алергии. Детето ви може да получи диария, обрив по лицето, тялото и дупето, хрема, кашлица или свиркащо дишане. Имайте предвид, че когато детето е алергично към белтъка на кравето мляко, то ще има трудности и с храносмилането на млечната захар – лактозата."

Дано съм ти била полезна в избора на решение, и да не съм те разтревожила излишно.  Simple Smile
 

# 8
  • Мнения: 46 478
Това е поста ми от темата ти в дира:

mona77, адаптираното мляко не е "помпащо"! То е приспособено за нуждаите на съответната възраст, съобразено с това до къде е стигнало развитието на хранозмилателната система на твоето бебе. Тое краве мляко, от което е отнето ненужното и добавено необходимото. След кърмата, то е най-доброто, което бебето ти трябва да получава.
Кисело мляко давам, след като навърши 1 година, но не съм заместила адаптето, него си го пие сутрин и вечер, кисело давам като следобедна закуска.
Поне до 1 г. бебето ти има нужда от кърма/адаптирано мляко, след това, както решиш, аз ще давам Нестле джуниър до 3 г.

# 9
  • Мнения: 2 763
Както са ти писали другите мами, още ви е малко раничко за киселото мляко. Аз мисля да го въведа като десерт на обяд, но ще изчакам поне още няколко седмици.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 014
Аз знам, че кисело мляко не се дава поне до годинка. А ти по каква причина искаш да го замениш? Киселото мляко не е по-полезно и в никакъв случай не излиза по-евтино(заради срока на годност). Колкото по-дълго даваш на бебето сухо мляко толкова по-добре, макар и изкуствено обогатено от него има полза.

# 11
  • Мнения: 513
Поредното ограничение да не се дава кисело мляко   smile3507
Е сега ако искате почвайте да ме ядете  newsm08
Аз давам от седмица и съм доволна , а и да не забравя педито ми препоръча .

# 12
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Киселото мляко не е съобразено с нуждите на детето до 1 годишна възраст.

Аз го въведох на годинка, но с него не съм изместила АМ, а го давам за разнообразие като сутрешна или следобедна закуска и давам 3.6%, защото прочитайки доста статии по въпроса установих, че по големия процент масленост е в пъти по полезен за бебетата и развитието на мозъка.

А бабите и майка ми с какво са ме захранвали преди 27 години слабо ме интерисува, отговорността за здравето на моето дете я нося аз и баща му  Grinning

# 13
  • Русе
  • Мнения: 99
Ето пак много спорния въпрос!И аз много се двоумих преди да премина на кисело мляко.Направих го когато навърши 4 месеца.Има много за и против него,но същото е и за адаптираното.Аз се посъветвах с нашата д-ка и нейното притеснение беше,че повечето деца хранени с к.мляко правели анемий след 6месеца.Е,аз рискувах,а бъдещето ще покаже!
И не е вярно,че на цена са еднакви.На мен ми излиза на половин цена к.мляко и това беше основната причина да премина на него.Ако имах фин.възможност щях да продължа с адаптираното.
ти решаваш Peace

# 14
  • Мнения: 1 735
Поредното ограничение да не се дава кисело мляко   smile3507
Е сега ако искате почвайте да ме ядете  newsm08
Аз давам от седмица и съм доволна , а и да не забравя педито ми препоръча .
Те педитата препоръчват всякакви неадекватни неща! Ако бях слушала тях , отдавна нямаше да кърмя!

Общи условия

Активация на акаунт