От ясла на градина...

  • 1 378
  • 32
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 13 204
Момичета моята госпо'йца я записахме в градината. Понеже много е напечено със записването в градините най-вероятно ще трябва да тръгне веднага като навърши 3 г., т.е. живот и здраве след около 2 месеца. Тя по принцип е много общителна и адаптивна, но все пак ми се иска да я подготвя, че вече ще бъде при други дечица и други госпожи. Кажете ми как го направихте вие и как децата ви понесоха смяната на яслата с градината....

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ваче - все още не съм минала през този период със сина, но искам да пожелая успех на Алесандра и да смае учителките със знания и опит Wink

На мама - да не се притеснява, защото детето й е много готино и ще се справи. Сигурна съм  Peace.

# 2
  • София
  • Мнения: 13 204
Ваче - все още не съм минала през този период със сина, но искам да пожелая успех на Алесандра и да смае учителките със знания и опит Wink

На мама - да не се притеснява, защото детето й е много готино и ще се справи. Сигурна съм  Peace.


Аууу Шани, благодаря ти!  Heart Eyes
Ще ги смае тя.... с бели  Crazy Crazy Crazy
Директорката на яслата като отидохме при директорката на градината вика "Айде да запишем тук едно наше дете - Мис "9 месеца"  Grinning. Аз си викам на акъла - ако знаете само какво чудо-юдо ще трябва да озаптявате...  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Накрая се оказа, че директорката на градината е нашата учителка от детската градина,  на мен и на братята ми. Помнеше ни даже имената Grinning Та ще се спогодим май  Grinning

# 3
  • Мнения: 6 315
Ваче, с опит не мога да помогна, ама да пожелая успех на малката госпо'йца Wink. Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 13 204
Ваче, с опит не мога да помогна, ама да пожелая успех на малката госпо'йца Wink. Hug

Благодаря ти много! Хайде и вие след нас!  Grinning

# 5
  • Мнения: 8 769
Айде и аз да се наредя към тези, които не дават особени съвети, но пък пожелават успехи и стискат палци! Heart Eyes
Ваче, направо ти завиждам,че ще дадеш Александра на 3г, а не както аз мойто зверче-на три и половина (почти)...Както и да е.
Това, което ми идва на ум (защото и аз го правя отдалеееко) е да й обясняваш, че скоро ще отиде в една по-хубава детска градина, ще се запознае с други деца, други учителки; че там ще правят по-интересни неща-апликации, рисуване и прочие (мойто много се кефи като започна да му разказвам такива неща, защото в проклетата ясла не правят нищо такова и му е скучно)...и т.н. Наблягам на положителния по-хубав момент... Sunglasses

# 6
  • Мнения: 694
Ами аз също още не съм минала през този етап, но се надявам че когато стане време да се местим в градината ще има поне още две-три дечица от ясленската група и може би няма да бъде толкова стресово.  Praynig

# 7
  • Мнения: 5 140
Ваче супер че веднага ще я дадеш на детска градина.
 И аз като Аурелия, нашите госпой'ци ще са на три и половина - разликата им е осем дена.

И аз с опит не мога да помогна, но ще се справи Александра и ще се адаптира бързо предполагам.Успех и ще чакаме новини. Hug  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 39 744
Дияна не я преместиха когато стана на 3... да си вървяла ужким с наборите, тръгна на есен. Макар, че децата бяха същите, само учителките се смениха... това дете се скъса от рев в началото. Искаше да си се връща при леля си Веска от яслата.
Иначе е общителна, но и трябваха няколко дена за адаптация.
Сигурно и при вас ще има период на адаптация, но се надявам всичко да е ок Simple Smile Успокой сладураната Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 358
Нареждам се на опашката с пожелания за леко и бързо адаптиране   bouquet

Когато трябваше да направим прехода ясла-градина, Оги се разболя и си остана близо месец вкъщи. Още през последните ясленски дни му обяснявахме как ще има рожден ден, ще стане на 3 годинки и големите деца ходят на детска градина, т.е. и той трябва да ходи на ДГ.
Явно и в яслата са им обяснявали защо някои от децата (големите) вече ги няма в групата, та думата "градина" не му беше съвсем чужда.
Казвах на Оги, че всичко ще е ново - госпожите, децата, масичките, столчетата, леглата... все за това говорехме. Отбелязахме датата на календара.
След боледуването го водих няколко пъти до градината, даже гледахме децата как си играят в градинката. Обърнах му внимание на пейките, на новата пързалка... по всякакъв начин се опитвах да го впечатля и да го накарам да възприеме градината като награда, че е станал голям.
Първият ден ми беше много свито. Оги не плака на тръгване и го оставихме за целия ден по препоръка на госпожицата.
На втория ден вечерта ни казаха, че Оги се е отпуснал, взел е много да говори и даже е строявал децата в градината  Shocked

Определено мога да кажа, че ходи с по-голямо желание на градина, отколкото на ясла. Не знам точно на какво се дължи, но не сме имали никакви проблеми с тръгването за гадина (за разлика от тръгването за ясла  Confused).
Дано и при вас се получи така лесно!!! Силно стискам палци!
Успех на малката госпожица и по-малко тревоги на мама  Wink Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 4 866
еееее, честити ти вълнения по порасналото момиче!

хубавото е, че преместването ще е свързано с рождения ден - ето, става голяма, има торта, празник, подаръци и отива в групата на големите деца! говорете си отсега за новите неща, които предстоят и й ги представяй откъм вълнуващата страна. ако е възможно, нека види какво правят "големите" - изложба някаква, танци, специални занимания.. при габа например има изложба на предмети от глина, правени от децата в детската градина, и тя беше много вдъхновена от идеята да прави същите неща в "голямата група". другият основен стимул бяха танците - в яслата няма, те са само за "големите"....

доколкото разбирам, яслата и детската градина са отделно, т.е. не е одз с преместване от единия край на сградата в другия. при габа учителките от яслата все още ходят да си наглеждат децата в първа група и това много помага за приемане на промяната. ти пък потърси нещо друго, което да използваш като мотивация - нов маршрут (ще откривате интересни неща по пътя, ще броите светофари и т.н.), нов двор....

абе каквото и да се сетиш за детската градина, все го представяй като нещо хубаво, вълнуващо, предназначено само за големи...

пък да знаеш в първи клас какви вълнения те очакват.... ти си знаеш, де Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 13 204
Аурелия, благодаря! Heart Eyes
Тя и моята щеше да тръгне на 3 г. и 6 м. ако тръгва септември, но понеже са малко местата така го извъртяхме. Ама да ти кажа не знам в коя група ще я сложат.... хич не мога да си обясня тия групи как се формират. Не знам дали ще е 1 група и на септември пак ще си остане в 1 гр. Така ще стане май... Мен пък повече ме бърка училището.. Аз съм родена в началото на февруари и съм тръгнала на училище на 6 г. и 8 м. Ако трябваше да съм си с набора щях да съм на 7 г. и 8 м. Завърших на 17 г. и ми беше адски гот. Сега обаче учат до 13 клас ако са в специални училища... значи на 20 ще завърши....  Rolling Eyes

Иначе аз вчера я питах дали иска понеже вече е голямо момиче да отиде в друга група, дето са големите деца. Казах й, че там пеят, рисуват, рецитират.. Тя каза, че иска... Казах й, че в градината са нейните приятелки Криси и Деси (те тази година са 1 група)... Дано да няма сътресения

Мими, аз също на това се надявах, ама така като гледам май няма да има други, повечето са малки.. всъщност не знам, може и да има други деца, да не е сама...

sineo4ka, благодаря!  bouquet

AnMary дано не стане като при вас... но ако са няколко дни адаптация ще удържим фронта. Тя моята нито ден не е ревала и в яслата....

# 12
  • София
  • Мнения: 13 204
Теди, аз също й обяснявах, че ще може вече да се пързаля на така лелеяните пързалки, покрай които всяка сутрин минаваме.. Следобед тя вижда децата от градината да играят навън и много иска да иде при тях, понеже от яслата в студено време не ги извеждат..... Много се радвам за Оги, че е минал леко този период. Моите колежки също казаха, че децата ходят с по-голямо желание в градината. Ама което овне много си обича яслата и нали е все с рогите напред та се чудех какво ще му щукне като вземем да го местим...

yanita, градината и яслата са е вдна сграда, но са отделни като администрация... Е, само юридически, щото кабинетите на директорките са един до друг, и самата сграда си е една и съща... Аз това й обясних, че големите деца влизат от другия вход... и тя каза, че искала да иде там...


Добре де първа група с какво е по-различна от яслената. Аз предполагам, че имат повече занимания, обаче и сега в яслата педагожката им пее, рисуват балони, правят таралеж от картоф  Crazy и т.н. Може би в градината вече е по-организирано всичко...

Ааа, и още един въпрос... Учителките прикрепени ли са към групите. В смисъл тази, която й е в първа група ще си я изкара до 4-та или във всяка група ще се сменя учителката?


# 13
  • Мнения: 8 769
Ааа, и още един въпрос... Учителките прикрепени ли са към групите. В смисъл тази, която й е в първа група ще си я изкара до 4-та или във всяка група ще се сменя учителката?
да, би трябвало учителката, която ги поеме в първа група да ги изкара до края.

# 14
  • Мнения: 7 375
                    Успех на малката красавица.Не ми стана ясно само как ще бъде прехвърлена в края на учебната година.И в яслата и в градината има планиране на дейностите и заниманията на децата,има помощни средства и материали,има градация на трудността на задачите.От това което прочетох останах с впечатление,че в някои ясли не са чули за програма и занимния.Групите се формират и започват занимания септември .Ако малката е в друга група сега къде ще бъде есента?Нали места се освобождават,когато големите отидат на училище и тогава се формира нова малка група.Учителките я поемат от 1 до 4 група.Ако се смени групата респ.учителката през септември няма ли детето ти да бъде отново притеснено от смяната на обстановката и персонала?Една група обхваща" наборите" от една година независимо кой месец са родени.Те трябва да бъдат заедно 4 г.учители и деца.

Общи условия

Активация на акаунт